JAUTĀ EKSPERTAM: AUTO-MOTO
auto pirksana Itālijā 07/09/2012

Velos pirkt auto Itālijā un vēlos uzzināt kā tas notiek Itālijā.Cik maksā pārrakstīšana un vai vēl kas vajadzīgs ja...

Atbild eksperts » Aldis Bite
Vispārējs viedoklis par Opel Vectra 1,7TD (1996.03.) 20/03/2012

Esmu iegādājies Opel Vectra 1,7TD (1996.03.)un gribu zināt kāds ir šī auto raksturojums kopumā, kādas varētu būt raksturīgākās problēmas...

Atbild eksperts » Aldis Bite
auto italija 08/03/2012

gribu pirkt auto italija un dzit uz latviju. cik sarežģīti tas ir un kas nepieciešams. kas ar tranzīta numuriem?...

Atbild eksperts » Aldis Bite
Uzdod savu jautājumu ekspertam »

NEXT testi AUTO-MOTO

Visi »

AUTO-MOTO

Hyundai ix35Premium 2,0DSL 4WD
Mitsubishi ASX 1,8DID Intense Plus 4WD

Korejiešu tīģeris pret Uzlecošās saules zemi

Likteņa ironija, ka duelantus Latvijā pārdod viens dīleris, kurš visai strikti hierarhijā diferencējis abus zīmolus, taču šoreiz gandrīz iznācis, ka ola māca vistu…
Lasīt visu »


Renault Megane Grandtour
Volkswagen Golf VI Variant
Seat Exeo Sport Tourers
Peugeot 308 SW

Zināšanu avots - pieredze!

Ja pat relativitātes teorijas tēvs Alberts Einšteins uzskata, ka pieredze ir visa pamatā, nav jābrīnās, ka ne tikai briti, bet arī mēs visi Vecajā pasaulē dzīvojošie nemīlam mainīt ieradumus. Eiropieši savā būtībā ir konservatīvi ļaudis, kas nevēlas atteikties no kompaktklases universāliem pat laikā, kad tirgu iekaro kompaktie miniveni vai krosoveri. Konstruktīvi universāli ir aptuveni 4,5 metrus gari auto ar riteņu bāzi standartā no 2,6 metriem un bagāžnieku no 400 litriem, kurš, nolaižot aizmugurējos sēdekļiem paplašināms līdz pat 1,6 kubikmetrus lielai koferu telpai.
Lasīt visu »


BMW Z4
Mini Cooper S Cabrio
Peugeot 308 CC
VolksWagen Eos

Kā pareizi nosauļot seju

Ne pārticība, ne mītnes zemes ģeogrāfiskais stāvoklis vai saulainu dienu skaits gadā nav iemesls mīlestībai pret kabrioletiem vai to nīšanai. Kā gan citādi lai izskaidro, ka Norvērģijā ar tās auksto klimatu 16% procentu vieglo auto ir kabrioleti, bet saules pārbagātajā Marokā tajos brauc tikai ārvalstu tūristi. Ja neņemam vērā pārticības demonstrēšanas vietas - Beverlihilzu, Losandželosu un Kannas -, citviet atvērtā tipa virsbūvju auto koncentrācija ir niecīga. Kabrioletam (cabriolet, cabrio vai convertible) ir vaļēja četrvietīga virsbūve ar nolokāmu jumtu un aizmugures logu. Sastopami gan divdurvju, gan četrdurvju kabrioleti. Klasiskam kabrioletam vajadzēja būt arī sānu logiem no īsta stikla, vēlāk tos ierīkoja nolaižamus. Coupe-convertible vai coupe-cabrio (saīsināti CC) mūsdienās ir vaļējais auto ar stingru salokāmu jumtu. Kādreiz tos sauca arī par hardtop convertible, savukārt Mercedes-Benz lieto apzīmējumu coupe-roadster. Taču tā ir īpaša sajūta, ja, sēžot pie stūres, var just saules staru siltmu, apkārtējās dabas smaržas un dzirdēt putnu treļļus un ielas trokšņus! Paceltie logi sniedz drošības sajūtu par paša braucēja veselību un pakaļējā sēdeklī novietoto mantu saglābšanu no svešu ļaužu tīkojumiem. Jau dzirdu skeptiķu viedokli, ka kabrioletu guļamrajona blokmāju iekšpagalmos nakšņot atstās vien pilnīgs mazohists, jo agri vai vēlu uzradīsies kāds ar prātu nedraudzīgs skauģis, kas pa tenta jumtu gribēs paspēlēties ar nazīti vai nospiest pret to izsmēķi. Acīmredzot trešo personu nodarīta skāde ir tieši tā problēma, kas nomāc visus kabrioletu ražotājus, jo kā gan citādi tik strauji iegūtu atsaucību kupejas kabrioleti, proti, auto ar viegli transformējamu cieto jumtu, kas vidēji 20 sekunžu laikā mašīnu pārvērš no kabrioleta divdurvju kupejā. Šī iemesla dēļ trīs no četriem šajā testā apskatītajiem kabrioletiem ir tieši ar tādu jumtu. Šādas automašīnas ir lietojamas visu gadu jebkuros laika apstākļos, tādējādi airvien vairāku cilvēku izvēlas kabrioletus.
Lasīt visu »


Renault Modus
Citroen C3 Picasso
Opel Meriva
Kia Soul

Pieredze pret jaunību

Pašlaik it visur dzirdami apgalvojumi, ka mums piemērotāki it mazi un ietilpīgi auto. Pašvaldību vēlēšanās to savā programmā bija iekļāvuši pat daži Rīgas mēra amata kandidāti. Latvijas finanšu un arī ekonomikas ciešā saistība ar Skandināviju, viņu zaļo domāšanu un transporta nodokļu atkarību no auto izmešu daudzuma liek domāt, ka ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā ko līdzīgu redzēsim jau vistuvākajā laikā. Arī globālā mērogā pašlaik dominē rūpes par apkārtējās dabas tīrību un fosilās degvielas ierobežoto rezervju saglābšanu. Diemžēl konstruktoru tieksme pilnībā izmantot visas iespējas, lai ierobežota izmēra virsbūvē izveidotu ietilpīgu salonu, kā arī datoru izmantošana radījusi savstarpēji līdzīgas kastes uz riteņiem. Laikā, kad krīzes skartā pasaule traucas pretī hibrīdehnoloģijām, tiek attīstīts dīzeļmotora potenciāls un cīnās ar pārapdzīvotību, autoražotāji spiesti mainīt savu attieksmi pret maziem spēkratiem, pieradinot klientus, ka maza mašīna nebūt nav lēts braucamrīks ar spainim līdzīgu trokšņu izolāciju salonā un askētisku moku solu stūres vīram un pasažieriem. Ekonomiskā krīze ievieš pārmaiņas, radikāli uzlabojot komfortu arī mazo auto klasē. Pat Baraks Obama sola, ka pie mazlitrāžas auto tiks pieradināti arī amerikāņi, jo kā gan citādi General Motors pēc 2009. gada 1. jūnijā Ņujorkas tiesā pieteiktā bankrota tikai divus gadus vēlāk spēs iegūt prognozēto trīs miljardu ASV dolāru peļņu. Neaizmirsīsim, kam domāti izmēros mazi pilsētas auto, kuru noteicošie parametri ir garums, riteņu bāze un pašmasa. Tie ir pamatrādītāji, kas nosaka arī nodokļu lielumu. Cilvēku un transportlīdzekļu pārpildītā lielpilsētā, kur sastrēgumstundās satiksmes plūsma kustas mīlas pārīšu promenādes solī vai reizēm vienkārši stāv, arvien vairāk ļaužu saprot, ka nav jēgas, bezmērķīgi svilinot degvielu, sēdēt ļoti vecu lieljaudas automobiļu salonos. Lietderīgāki ir vairākas klases zemākie, taču modernākie mazlitrāžas automobiļi. Tādi ir mikroveni - auto, ko ļaudis iegādājas ikdienas vajadzībām. Gods kam gods, šie utilitārie auto jau vairākus gadus neizskatās pēc braucošām kurpju kastēm, bet kļuvuši vizuāli baudāmāki, taču joprojām šo mašīnu galvenās īpašības ir balstītas uz pragmatiskiem apsvērumiem, ņemot vērā to ietilpību, salona transformācijas iespējas, degvielas ekonomiju un piemērotību jaunas ģimenes vajadzībām. Šī segmenta automobiļi ir savdabīgs dizaineru asprātīgu ideju realizēšanas lauciņš, kurā katrs ražotājs izvēlas atšķirīgu pieeju un netradicionālus risinājumus. Sāpīgs jautājums mikrovenos ir, lai  auto vadītājam  būtu pietiekami laba pārredzamība. Slīpo virsbūves balstu (A statnes) dēļ dažos mikrovenos ir ievērojama tā sauktā nāves zona gan virzienā uz priekšu, gan aizmuguri, skatoties atpakaļskata spoguļos.
Lasīt visu »


KIA Picanto
Toyota iQ
Fiat 500
Ford Ka

Mazs, bet nopietns ripotājs

Par spīti valstī valdošajai ekonomiskajai nespējai, mūsu valsts tomēr ir pret jaunu mazo auto ienākšanu tirgū. Vainojama gan augstā starta cena, kādu tirgotāji prasa par maziem spēkratiem, gan mūsu cilvēku prātā valdošie stereotipi, kas liedz mazu mašīnīti uz četriem riteņiem uztvert kā nopietnu vāģi vientuļniekiem un ģimenes cilvēkiem.
Lasīt visu »


VW Golf VI
Subaru Impreza 2,0D Sport
Mazda 3
Toyota Auris 2,2 D-CAT Linea Sol

Trijatā pret līderi

  Latvijā, gluži kā lielākajā daļā Austrumeiropas valstu, tradicionāli iecienīti ir sedani. Automobiļiem ar hečbeka tipa virsbūvi pie mums ir mazāks prestižs un, pateicoties bagāžas telpas konstruktīvajam risinājumam, arī skaļāks salons. Taču šāds pieņēmums vairs neatbilst šābrīža patiesībai, jo pašlaik izgatavotie hečbeki ir vizuāli patīkami, dinamiski un, kas daudz būtiskāk, arī interjera ziņā lieli un klusi auto, kuru bagāžas telpu apjoms jau ir gandrīz tikpat liels kā universāliem.
Lasīt visu »


Nissan Murano 3,5V6 X-Tronic Tekna Pack
Audi Audi Q5
Mercedes GLK 320 CDI 4MATIC
Volvo XC60D5 Summum Geartronic 6AT

Gudrība slēpjas vienkāršībā!

Kompakto SUV iztrāde un parādīšanās tirgū vedina uz pārdomām, ka pieprasījums pēc saprātīga izmēra prestižiem auto šodien ir aktuāls. Gandrīz visiem ražotājiem piedāvājumā jau ir lielāki un vizuāli iespaidīgāki līdzīgas koncepcijas modeļi, kuru lietošanas īpašības daudz neatšķiras. Kompaktie Premium klases apvidus auto varētu būt saprātīga izvēle labi situētiem ļaudīm, kas nevēlas pārlieku uzkrītoši demonstrēt savu materiālo labklājību. NEXT apskata auto, kuru īpatsvars pēdējos gados ir pieaudzis straujāk nekā modeļu skaits iepriekš pieprasītajā mazajā klasē. Taču šobrīd pasulē notiekošie procesi, iespējams, izmainīs pircēju gaumi. Lai kā arī būtu, kompaktie krosoveri tagad jau ir gandrīz vai katra ražotāja arsenālā. Nupat notikušajā Ženēvas autošovā ar tādiem lepojās pat Škoda (Yeti) un Dacia (Duster). Prakse pierādījusi, ka eiropiešu vajadzības, līdzīgi kā amerikāņu mājsaimniecēm, pilnībā apmierina pat 4x2 piedziņas krosoveri. Ne velti labprāt tiek pirkts Apvienotajā Karalistē ražotais Nissan Qashqai priekšējo riteņu piedziņas variants. Premium segments augstāk paceļ arī klientu prasību latiņu, taču neizmaina auto lietojuma būtību. Zinot, ka vismaz 80% pilnpiedziņas auto reti kad nobrauc no asfalta, augsts klīrenss un apvidus auto atbilstoša sēdpozīcija ir pat nozīmīgāka klientu prasība nekā četru riteņu piedziņa. Eiropā auto kompaktums nekādā ziņā nav pieticības vai nabadzības apliecinājums, un to jau vairākus gadus uzskatāmi demonstrē BMW X3, kas Vecajā pasaulē ir ievērojami populārāks par BMW X5.
Lasīt visu »


Peugeot Partner Tepee Outdoor
Renault Kangoo Privilege
Volkswagen Caddy Life
Ford Transit Connect Torneo SWB

Lietderīgais apjoms

Par šādu universālu transportlīdzekļu izveidi autobūves industrija domāja jau sen. Tiesa, pagājušajā gadsimtā, kad dominēja Renault R4 un Citroen mazie kravas furgoni, reti kurš raþotājs iedomājās, ka maza ziedu veikala īpašnieks vai beíerejas saimniece pēc darba mazlitrāþas kravas furgonu  varētu izmantot arī ìimenes vajadzībām, atbilstoši pielāgojot to.
Lasīt visu »


VW Tiguan
Ford Kuga
Renault Koleos
Subaru Forester 2.0D

Operai, kāzām un makšķerēšanai

Krosovers (žargonā no krievu valodas – parketnieks) ir pēdējā divdesmitgadē ieviesta tirgus niša automobiļu klasifikācijā un nozīmē mašīnu, kas izveidota, izmantojot labākās vienapjoma minivena, hečbeka un klasiskā apvidus auto īpašības. Lai cik savādi arī būtu, pirmo krosoveru 1957. gadā izveidoja kādreizējā PSRS autorūpniecība, jo Moskvich 410 bija sedana Moskvich 402 4WD versija ar paaugstinātu klīrensu. Kā atbildi amerikāņi izveidoja AMC Eagle Wagon, bet francūži uz Simca 1100 bāzes – Matra Rancho.
Lasīt visu »


Toyota Auris
Opel Astra 1.7 CDTI Enjoy
VW Golf V Comfortline 2.0 TDI 4Motion
Ford Focus Trend 1.6 5MT

Līderu sapulce

Eiropā kompaktklases auto, tāpat kā alvas zaldātiņu ierinda, joprojām līdzinoties galvas pašlaik pagriež VW Golf-piektās paaudzes virzienā. Laikam jau šī ražotāja ambīcijas un pašapziņa ir pamatota, jo tikko kļuvis zināms, ka VW Group kļuvis par trešo lielāko autoražotāju pasaulē aiz Toyota Motor Company un General Motors, apsteidzot pat Ford Motor Company.
Lasīt visu »


Ford Focus CC
Mazda MX5 CC
BMW 125i Cabriolet
Renault Megane CC

Pavasara vēstneši

Maijā – pavasara košākajā mēnesī – daba tiecas uz pilnziedu. Arī cilvēki gatavojas izbaudīt saules siltumu. Bet Latvijā ciklonu ietekmē ir liels mākoņainums – vidēji 160 – 180 apmākušos dienu gadā. Varbūt tieši šī iemesla dēļ mūsu automobilisti līdz nesenai pagātnei bija visai skeptiski noskaņoti pret kabrioletiem.
Lasīt visu »


Renault Laguna III
Ford Mondeo 2.0 TDI Titanium
Mercedes-Benz C220CDI
Dodge Avenger SXT 2.7 V6

Optimālais lielums

Autojomā D segmenta modeļi jeb tā sauktās vidējās klases mašīnas pašlaik ir izmēros lielākie masveida automobiļi, kas tuvākajā nākotnē var kļūt par daudzu ražotāju prestižākajiem modeļiem.
Lasīt visu »


 • 
JAUNĀKIE VIDEO
Daudzšķautņainais Premium (3)
2010-05-07
Skaties video
 

Tagad ar Lancer degungalu (0)
2010-05-07
Skaties video
 

Četru riteņu spēks (7)
2010-03-27
Skaties video
 

Ženēvas autošovam - 80. jubileja (0)
2010-03-18
Skaties video
 

Audzējot pašvērtējumu (0)
2010-03-11
Skaties video
 

PARTNERIPieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT AUTO-MOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system