JAUTĀ EKSPERTAM: CITA ELEKTRONIKA
elektronika 27/12/2012

sveiki next.Priecīgus svētkus .Un jautajusm šāds kur palicis next žurnals ?veikalos skatos un neredzu jaunako next numuuru.)...

Atbild eksperts » Mix_
? 06/11/2012

Kadu variantu Google nexus 7 Jus ieteiktu?varbut gaidit uzlaboto versiju?kadi plusi un minusi shiem modeliem?Paldies.))...

Atbild eksperts » Mix_
garantija un remonts 22/10/2012

Labdien! Interesē vai minētā aparatūra tiek remontēta(ja tiek tad kur) pēc garantijas termiņa beigām.)...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 

NEXT testi CITA ELEKTRONIKA

Visi »

CITA ELEKTRONIKA

Becker Traffic Assist Z201
Garmin Nuvi 1490T
TomTom Go 750

Ai, tēvu zeme, stūru stūriem!

Tautas dziesmā teikts: „Mazs bij’ tēva novadiņ(i)s”, taču, pabraukājot pa Latviju, mūsu zemīte nemaz tik maza neliekas. Ņemot vērā, ka ceļu apsaimniekotāji īpaši nerūpējas par precīzām un laicīgām norādēm, tad nereti nepieciešamā objekta atrašana līdzinās malkas skaldīšanai ar virtuves nazi. Mans ieteikums – pirms kraujiet mašīnā visu ceļojumam nepieciešamo, padomājiet par navigācijas sistēmas iegādi un tad – uz priekšu pa Latvijas (un ne tikai) ārēm! Ja jau dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, tad varam droši teikt ardievas drukātajām kartēm, it sevišķi tādos gadījumos, ja ceļojam ar automašīnu. Un kāpēc gan ne, jo navigācijas ierīce ir neliela, vienkārši līdzi paņemama, turklāt neprasa ilgstošu kartes pētīšanu, ik pa pusstundai apstājoties ceļa malā. Tāpēc šoreiz testā esam aplūkojuši četru jaunus navigatorus jeb GPS ierīces, kurām katrai ir sava īpatnība, tādēļ izvēle pircējiem nav vienkārša. Taču ieteikums ir tikai viens – atrodiet to, kas visprecīzāk atbilst jūsu vēlmēm un naudas makam, bet pārējais jau ir tikai bērnu spēle, jo navigators ātri vien iedzīvosies jūsu transportlīdzeklī. Pirmais testa dalībnieks ir Becker Traffic Assist Z21. Šis zīmols Latvijā gan vēl nav ļoti pazīstams, taču tā produkti ne tikai pievilcīgi izskatās, bet arī ir ar visām GPS ierīcei nepieciešamajām funkcijām. Vācijā ražotā ierīce uzreiz ienes Eiropas elpu, jo šīs nācijas pārstāvji, kā zināms, ir populāri ar savu pedantismu it visā, tādēļ arī Z21 nav izņēmums. Otra testa dalībnieka – Garmin Nuvi 1490T – dzimtene ir rūpnīca Taivānā, taču pati kompānija ir ASV bāzēts uzņēmums. Pirms dažiem gadiem Garmin produkti ne ar ko īpašu neizcēlās, bet tagad tie kļuvuši daudz pamanāmāki. Un tāds ir arī Nuvi 1490T. Visbeidzot modelis, kas papildu komentārus neprasa, jo ir viens no navigācijas sistēmu stūrakmeņiem TomTom Go 750.
Lasīt visu »


Pioneer VSX-1019AH
Yamaha RX-V765
Marantz SR5004
Sony STR-DN1000

Mājas audio un video sistēmas sirds

Kamēr mājās skatījāties tikai televizoru un pa retam kādu DVD ierakstu, protams, tas nebija vajadzīgs. Bet ja bez DVD (vai Blu-ray) televizoram jāpieslēdz arī satelīta vai digitālās televīzijas uztvērējs, spēļu konsole un dažkārt arī videokamera vai dators, viss kļūst sarežģītāk. Ja televizoram ir pietiekami daudz ieeju, to var izdarīt, bet ja nu nav? Un kā būs ar skaņu? Vai nebūtu labāk jaunāko filmu skaņu klausīties ar jaudīgām akustiskām sistēmām? Uz visiem šiem jautājumiem atbildi sniedz resīvers - aparāts, ko var uzskatīt par mājas audio un video sistēmas sirdi. Tas gan padod dažādus signālus uz vienu televizora ekrānu, gan arī veic dažādu skaņas avotu skaņas pastiprināšanu un atskaņošanu ar akustiskajām sistēmām. Tajos ir iebūvēti arī FM radio uztvērēji. Dārgāki modeļi aprīkoti arī ar iespēju pieslēgties mājas datortīklam, lai klausītos interneta radiostacijas. Kas jauns? Laikam ejot, resīveri tiek papildināti ar dažādiem virtuāliem skaņas kodēšanas algoritmiem, kas paredzēti gan daudzkanālu kino skaņas atskaņošanai (5.1, 7.1), gan vienkārša stereosignāla pārveidošanai 5.1 vai 7.1 skanējumā. Jau agrāk garajam sarakstam pievienojušies jauni, piemēram, Dolby Pro Logic IIz. Spraiga konkurence notiek par to, kurš piedāvās vairāk HDMI pieslēgvietu par to pašu cenu. Šis ciparu video un audio savienojums šobrīd sastopams visai HD Ready un Full HD audio/video tehnikai. Svarīga mūsdienu resīvera funkcija ir spēja uzlabot standarta video kvalitāti līdz augstākai Full HD kvalitātei (1080p Video Scaler). Būtiska resīveru papildu iespēja ir USB pieslēgvietas ierīkošana uz priekšējā paneļa, kas ļauj ērti atskaņot mūziku un aplūkot fotogrāfijas, iespēja, izmantojot Bluetooth savienojumu, pieslēgt resīveram dažādus portatīvos atskaņotājus, kā arī iPod dokstacijas pieslēgvieta un iespēja vadīt atskaņotāju ar to pašu resīvera pulti. Tā kā resīvers ir diezgan sarežģīta iekārta, lai vienkāršotu tā vadību, izveidota lietotājam viegli uztverama izvēlne ar nosaukumu GUI (Graphical User Interface), kas parasti ļauj izvēlēties sev saprotamāko valodu. Testa tehnika Katram resīveram veltījām vismaz vienu dienu, atskaņojot vairākus mūzikas ierakstus diskos, DVD koncertierakstus un filmas. Testā izmantojām 7.1 akustisko sistēmu komplektu Monitor Audio Silver RX-8 White Gloss, kas, mūsuprāt, atbilst izraudzītajai cenu kategorijai, Marantz Blu-ray atskaņotāju BD5004, SACD atskaņotāju SA7001 un Epson TW5500 LCD projektoru (Ls 2000).
Lasīt visu »


Becker Traffic Assist Z201
Mio Moov Spirit 555
Garmin Nuvi 255
TomTom Go 730

Brauc droši, neapmaldīsies!

Laikā, kad degvielas cenas mazliet kritušās, bet transportlīdzekļu - lidmašīnu, autobusu un vilcienu - biļetes kļūst arvien dārgākas, cilvēki arvien biežāk izvēlas ceļot ar personīgo auto. Tas, iespējams, ir ne vien lētāk, bet arī ievērojami ērtāk, jo laiks nav lieki jākavē ne lidmašīnas aizkavēšanās, ne arī salūzuša semafora dēļ uz sliedēm. Viss ir paša rokās - brauc, kurp gribi, un piestāj jebkurā vietā, kur vien vēlies. Šķiet, iesīkstējušākie autovadītāji joprojām paļaujas tikai uz savām kartes lasīšanas spējām, kas, lai kā arī negribētos to atzīt, ne vienmēr ir tās labākās. Taču lielākā daļa ceļojumam izvēlas kādu nelielu, bet gudru palīgu - GPS navigatoru. Ar tā palīdzību pērn apceļojām Eiropu un pārliecinājāmies, ka mazā ierīce ir visai uzticama, jo iztikām bez drukātām kartēm. Taču ne visiem braucējiem pieredze ir tik pozitīva, jo daudz jau dzirdēts par bezmērķīgu riņķošanu pa pilsētu, kad navigācijas ierīce uzstājīgi liek nogriezties pa kreisi, piemēram, Brīvības gatves un Gustava Zemgala gatves krustojumā. Un nekāda maršruta pārrēķināšana nelīdz.
Lasīt visu »


Kenwood AX7
Philips MCD-90
Sony CMT DH5 BT
Yamaha MCR-E810/NX-E800

Bolivārs divus nepanesīs… Vai tiešām?

Protams, katrs NEXT lasītājs zina, kas ir mājas audio mikrosistēma. Un zina arī to, kas ir mājas kinozāle. Ļoti iespējams, ka daudziem mājās ir abas. Un tomēr - vai tiem no mums, kuri nopirkuši LCD televizoru, projektoru vai plazmas paneli, bet nebūt nevēlas pārgalvīgi mesties uz galvas Blu-ray okeānā nevis kādu politisku vai revanšistisku mērķu dzīti (kā smejies, vēl jau formātu kara dūmi gluži labi saožami un jūtami), bet gan paprāvā un tik mīļā parasto DVD un audio CD balasta dēļ, ir jāatsakās no iespējas savās mājās baudīt tādas visus istabas stūrus neaizņemošas saprotamu izmēru un cenas audiosistēmas sniegto skaņu, kura spēj parādīt ierasto 520i izšķirtspējas DVD video pieņemamā kvalitātē, arī Full HD vai HD Ready izšķirtspējā pārrēķinātu? Protams, ka ne! NEXT testā apskata audio-video mikrosistēmas. Nekādu satelītskaļruņu visos kaktos un virs galvas, kuri ierasto stereo audioierakstu pārvērš gandrīz līdz nepazīšanai, nekādu sēdoša sanbernāra gabarītu sabvūferu, jo negribam taču atdot elektronikai savu dzīves telpu, ne arī pāriet uz grāvējfilmu diētu ceturtdaļsimta latu cenā par ēdienreizi. No otras puses - arī sīknaudā izmainīties neesam ar mieru. Tātad skatāmies finansiāli sasniedzamu, taču pietiekami kvalitatīvu sistēmu virzienā, bet high-end adepti lai pastāv pie greizajiem krīzes ratiem.
Lasīt visu »


Panasonic DMP-BD30
Philips BDP7100
Samsung BD1400
Sony BDP-S300

Zilo brīnumu brīdis

Tehnika un tehnoloģijas neizbēgami noveco – šķiet, vēl nesen tik glaunais DVD atskaņotājs sācis spiest kā kurpe, kas par mazu. Gribētos jaunu, bet iemīļoto DVD jau nomainījis formātu karā uzvarējušais Blu-ray. Mums, kas vēlas būt labi bruņoti tehnikas jomā, iegādāties savu laiku jau nodzīvojušas tehnoloģijas atskaņotāju, kā teica Ostaps Benders, Zaratustra neļauj. Un kāpēc gan ne – kad aizejam uz elektronikas veikalu un redzam, ka Blu-ray atskaņotāju cenas vairs nelidinās stratosfērā, ir piemērots brīdis spert pirmos soļus līdz šim neizpētītā zemē – augstas izšķirtspējas video valstībā. NEXT testā apskatīti pieejami Blu-ray atskaņotāji cenā līdz Ls 300.
Lasīt visu »


LG DVD DP271B
Panasonic DVD-LS83
Philips DVD PET735
Sony DVP-FX720

Kino it visur!

Pirms pāris gadiem kino parasti skatījās, vai nu kopīgi dodoties uz kinoteātri, vai arī mājās ar pamatīgu popkorna turzu klēpī, bet to var darīt jebkurā vietā. Par to mums jāpateicas pārnēsājamiem DVD atskaņotājiem, kas jau kļuvuši par ierastu biedru ceļojumos, darbavietās, skolās un citur, kur kādu brīdi vēlamies atpūsties no apkārtējās kņadas vai vienkārši māc garlaicība.
Lasīt visu »


Garmin nüvi 760
JVC KV-PX70
NavRoad 430BT
Route 66 Maxi Europe
TomTom GO920

Uz priekšu nedomājot!

Testā piedalījās pieci auto salonu lauvas – funkcijām bagātas GPS ierīces cenā līdz 400 latiem –, kuras var izmantot gan par asfalta upju navigatoriem, gan arī, pateicoties ražotāja piešķirtajām papildfunkcijām, par multimediju un brīvroku sakaru centriem automobiļos. Ikviens no mums, kuram nācies mērot mazpazīstamu vai pavisam nezināmu ceļu, braucot ar auto, piekritīs, ka gandrīz jebkurā vietā, kur krustojas ceļi, kas pēc ārējām pazīmēm abi izskatās pēc īstajiem, ir grūti izlemt, pa kuru būtu jābrauc. Tā kā mums tik ļoti patīk dzīvot vienkārši, ne par ko nelauzot galvu, šādās reizēs vislabāk palīdzēs GPS, kas ne tikai izvēlēsies pareizo ceļu mūsu vietā, bet arī uzņemsies vainu un pārmetumus tādos gadījumos, kad būsim nokļuvuši ne īsti tur, kur gribējām, tādējādi nebojājot emocionālo klimatu auto salonā.
Lasīt visu »


 • 
JAUNĀKIE VIDEO
Drīzumā: NEXT dodas neceļos ar Garmin un JS GPS karti (1)
2010-12-02
Skaties video
 

Ar vēlmi palīdzēt citiem (0)
2009-12-10
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

VIDEO: Tēma: spēles (0)
2009-06-15
Skaties video
 

PARTNERIPieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT CITA ELEKTRONIKA RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system