JAUTĀ EKSPERTAM: DATORI
Ko darīt? 29/05/2013

Nopirku Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo ,pēc mēneša pēkšņi izslēdzās un neslēdzās iekšā.Aizvedu lai salabotu ar garantiju,itkā visu salaboja,bet...

Atbild eksperts » Mix_
GoClever TAB R76.2 foto uzstādījumi 22/05/2013

Vai ir iespējams atrast lietošanas pamācību un uzstādījumus fotografēšanai? Fotografējot bildes sanāk šķibas un fragmentalas. )...

Atbild eksperts » Mix_
nevaru ruterim nomainit paroli 22/05/2013

Labvakar! Kad iegadajos ruteri tp link wr841n iegaju adrese 192.168.1.1 pieregistrejos , nomainiju paroli. nodega vecais pc. tagad gribeju ieiet...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
NEXT | 23/01/2010

Sasniedz karjeras virsotnes! (56)

 

Intervija ar Accenture direktoru Maksimu Jegorovu.

– Pastāstiet, lūdzu, NEXT lasītājiem, kas ir Accenture?
– Esam starptautiska tīkla, kas aptver visu pasauli, daļa, jo Accenture Technology Solutions ir pilnībā Accenture piederošs meitas uzņēmums. Mūsu uzņēmuma tehnoloģiju speciālisti izstrādā lietojumprogrammatūras, rod risinājumus tehnoloģiskām problēmām, nodrošina sistēmu administrēšanu un programmatūru uzturēšanu. Mūsu mērķis ir rast un piedāvāt tādus novatoriskus tehnoloģiju risinājumus, kas pilnībā apmierinātu Accenture klientu prasības. Pašlaik Accenture Rīgā strādā vairāk nekā 300 cilvēku. Savukārt, runājot par starptautisko tīklu, jāteic, ka tajā 49 valstīs ir nodarbināti 186 tūkstoši cilvēku. Mēs piedāvājam klientiem progresīvu interešu pārstāvību. Tas nozīmē, ka mēs pārzinām konkrētu biznesa jomu, orientējamies tajā, pārvaldot lielākos uzņēmumus un tīklu veidošanās principus, kā arī pie mums strādā cilvēki, kas zina, kādi tehnoloģiskie risinājumi konkrētā situācijā ir jāizmanto. Patiesībā mūsu uzņēmuma darbība aptver trīs sfēras –  menedžmentu, IT un ārpakalpojumus (outsourcing). Mūsu piedāvājums ir zinošs konkrētas jomas darbinieks vai darbinieki, kas spēj nodrošināt mūsu pasūtītājam jau iepriekšminēto trīs darbības sfēru sekmīgu īstenošanu.

– Vai Latvijā jūsu piedāvātajiem pakalpojumiem ir liela pieprasījums?
– No mūsu kopējā pakalpojumu klāsta Latvijā tiek pieprasīti tikai pieci procenti, pārējos sniedzam citās valstīs. Tātad mēs galvenokārt strādājam aiz Latvijas robežām. Kad 2002. gadā uzsākām savu darbību, bijām uz eksporta tirgu orientēta kompānija, un tāda tā arī ir palikusi. Mēs, protams, sadarbojamies arī ar vietējiem klientiem, taču lielākoties mūsu darbība notiek ārvalstīs.

– Tā kā esat starptautiska tīkla daļa, lūdzu, pastāstiet, kā sokas Rīgas birojam.
– Mēs esam guvuši vērā ņemamus panākumus visās trijās iepriekšminētajās mūsu darbības jomās. Mēs sadarbojamies ar jebkuru klientu, uzklausot viņa vēlmes un piedāvājot atbilstošāko risinājumu pat tad, ja nepieciešams izstrādāt pilnīgi jaunu produktu. Mūsu klienti ir lielas kompānijas Somijā un Beļģijā, kā arī aktīvi sadarbojamies arī ar uzņēmumiem Maskavā.

– Ja pareizi saprotam, jūs piedāvājat reālu iespēju vietējiem speciālistiem strādāt citā valstī?
– Jā, Latvijas menedžeri, piemēram, strādā Somijā, īstenojot dažādus projektus.   

– Kas ir tie cilvēki – jūsu darbinieki –, kuru pakalpojumus ir gatavas pirkt starptautiskas kompānijas?
– Lielākā daļa mūsu darbinieku ir IT speciālisti, kas beiguši Latvijas Universitāti vai arī Rīgas Tehnisko universitāti. Viņi spēj strādāt ar dažādiem programmrisinājumiem, tos papildinot, attīstot vai pat pilnībā pārveidojot. Tātad šiem cilvēkiem ir labi jāizprot biznesa process un jāmāk to pilnveidot, ņemot vērā klientu vēlmes. Galvenais ir, lai, ierodoties pie klienta, darbinieks spētu runāt par konkrēto biznesu un rīkiem, kā to attīstīt, nevis piedāvāt tehnoloģisko risinājumu un pēc tam domāt, kā to savienot ar konkrēto biznesa jomu. Pie mums nonāk divu jomu speciālisti – tādi, kuri labi saprot programmēšanu un māk izstrādāt dažādus risinājumus, kā arī tādi, kuriem ir zināšanas kādā konkrētā biznesa jomā un kuriem mēs palīdzam apgūt IT sfēru.

– Pēdējo gadu laikā krīzes apstākļos mūsu valsts IT speciālisti ir sasnieguši savas attīstības griestus Latvijā, tādēļ meklē darbu ārzemēs. Jūsu kompānija piedāvā starptautiskas karjeras iespēju tepat Rīgā. Vai tā tas ir?
– Jā, tā ir lieliska iespēja sekmīgi veidot starptautisku karjeru. Sabiedrībā valda stereotipi, ka ārzemēs noteikti būs labāk, taču netiek pamanīti izaicinājumi, kurus iespējams pieņemt tepat uz vietas.

– Pamēģināsim ieskicēt, kā piecu gadu laikā pie jums var attīstīties cilvēka profesionālā izaugsme.
– Kā piemēru minēšu divas iespējas. Viena no tām – pie mums atnāk pēdējo kursu students no kādas tehniskās augstskolas. Pirmais līmenis, kas viņam jāsasniedz, ir jākļūst par programmētāju un jāattīsta produkts, kas strādātu uzticami un droši, tātad jāiegūst darbspējīga programmētāja pieredze. Pēc dažiem gadiem viņš jau varēs sākt strādāt ne tikai pie programmu attīstīšanas, bet arī izveidot jaunas un kļūt par projektētāju. Ja pie mums atnāk cilvēks ar zināšanām konkrētā biznesa jomā, pirmos gadus viņš strādā kā analītiķis, vēl vairāk izpētot konkrēto sfēru. Sasniedzot noteiktu zināšanu līmeni, viņš kļūst par konsultantu, kas uzņēmumiem jau var piedāvāt konkrētu risinājumus. Pats galvenais, uz kā balstās mūsu bizness, ir zināšanas un profesionāli darbinieki. Mēs neņemam jau gatavu menedžeri, bet veidojam viņu savā kompānijā, kur viņš ikdienā var sekot, kā notiek darbs un kā virzās projekti.

– Esam dzirdējuši, ka tādu pašu karjeru, kādu jūs mums tikko ieskicējāt, cilvēks var sekmīgi sasniegt ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu Accenture birojos. Vai tā tas ir?
– Jā, tā tiešām ir. Jāteic, ka mūsu darbinieki regulāri dodas apmācību komandējumos. Kā piemēru varu minēt divu cilvēku no Rīgas braucienu uz Dienvidāfriku, kuri komandējuma laikā iepazinās ar konkrētās sfēras projektiem un to īstenošanu. Tāpat tiek īstenoti projekti arī ASV, kur piedāvājam darbiniekiem padzīvot gadu vai divus, iepazīt situāciju un tad pilnvērtīgi turpināt darbu. Tieši tādēļ noteikti ir svarīgi, ka darbinieki labi pārvalda angļu valodu, ko pēc tam šeit darbā pilnveidojam.

– Kā Accenture motivē savus darbiniekus?
– Mēs paralēli algai un piemaksām izmantojam arī dažādas programmas, piemēram, interešu grupas, teiksim, foto, auto, sports utt. Šīm grupām tiek organizēti dažādi pasākumi. Noteikti svarīgs arī fakts, ka katram konkrētam darbiniekam, ņemot vērā viņa personīgās īpašības, cenšamies atrast piemērotāko darba nišu.

–  Vai jūs plānojat tuvākajā laikā arī paplašināt savu darbību? Pastāstiet, lūdzu,  par to.
– Sākot ar janvāri, esam iecerējuši pieņemt darbā no 50 līdz 100 jaunu darbinieku. Interesentiem iespējams apmeklēt mūsu mājas lapu, atsūtīt mums e-pastu ar informāciju par sevi un to, kādā sfērā viņš vēlētos darboties. Gaidīti tiek speciālisti no dažādām jomām, jo mūsu klientu loks ir ļoti plašs.

– Nedaudz pastāstiet, kā pats nonācāt Accenture.
– Esmu dzimis un audzis Latvijā, un kā savu specialitāti izvēlējos IT jomu, pabeidzot Latvijas Universitāti. Es drīz vien sapratu, ka nedrīkst orientēties tikai uz Latvijas tirgu, bet jādomā plašāk. Tā arī nonācu Accenture. Pats esmu virzīzies augšup pa jau iepriekšminētajām karjeras kāpnēm, proti, biju gan projektu vadītājs, gan arī menedžeris. Patiesībā esmu sācis no nulles, un esmu pateicīgs, ka ir bijusi iespēja apgūt to, ko esmu sasniedzis.

– Paldies par interviju!
 

JAUNĀKIE VIDEO
Stilam un nebaltām dienām (0)
2010-12-22
Skaties video
 

Video: Jaunie Apple MacBook Air (1)
2010-11-08
Skaties video
 

IFA live: iPad konkurenta meklējumos (5)
2010-09-13
Skaties video
 

Sasniedz karjeras virsotnes! (4)
2010-01-23
Skaties video
 

Microsoft elastīgas sievietes stingrajās rokās (1)
2009-12-10
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: DATORI
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT DATORI RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system