JAUTĀ EKSPERTAM: FOTO
Kur var iegadāties 23/04/2013

Sveiki! Tāds jautājums? Kur var nopirkt Sony HD Cyber - shot fotoparātam lādētāju, veikalā redzēju kosmiskās cenas 60 ls, tā...

Atbild eksperts » Mix_
Foto 16/04/2013

Labdien. Jūs varētu palīdzēt kuru no šiem modeļiem izvēlēties, kam labāka kvalitāte bildēm. Olympus E-PM1 vai Samsung NX1000. Vai...

Atbild eksperts » Mix_
Nikon Coolpix L810 14/04/2013

Sveiki, gribēju pajautāt kādas šim fptpaparātam ir jāpērk baterijas? Lādzi nāca orģinālās visu laiku fočējot tās ilgi turēja. Līdzko...

Atbild eksperts »
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Kvalitatīvi attēli
MĪNUSI
Vājas video iespējas
TEHNISKIE PARAMETRI
Izmēri un svars: 100 x 131,5 x 77,5 mm; 800 g (ar Li-Ion D-LI90) 
Ekrāns: 3,2 collas, 1037 Mpix 
Sensors: 6016 x 4000, efektīvie 23,35 Mpix (sensoram 24,71 Mpix), APS-C (23,5 x 15,6 mm), CMOS, attēlu procesors Prime III 
Video: līdz 1920 x 1080 (60i/ 30p), ar mono skaņu, pārkaršanas kontrole 
Atmiņa: 2x SD/ SDHC/ SDXC/ EyeFi/ FLU 
Pieslēgumi: USB 3.0, HDMI, AV, DC, Mic, X-sync 
Aptuvenā cena: 1 200 EUR (bez objektīva) 
RAŽOTĀJA MĀJAS LAPA
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
FIRST LOOK » FOTO » SLR » Pentax » K-3
Raitis Misa | 10/04/2014
Balso: ***** (5)

Pentax K-3 ar Smc PENTAX DA 35mm F2.4 AL – Pentax flagmanis ar plašām foto iespējām (207)

Pentax K-3

Kaut arī zīmols Pentax ir svešs tikai retajam, tomēr Latvijā šīs firmas izstrādājumus var viegli iegūt tikai pēdējā laikā. Tas daļēji saistīts ar faktu, ka Pentax pārgājusi RICOH Imaging Company, Ltd īpašumā un ka pārmaiņu laikā, šķiet, nebija sakārtotas pārstāvniecības lietas. Taču šī situācija ir mainījusies, tādēļ varam apskatīt pašu spēcīgāko Pentax kameru – flagmani K-3.

Nopietna tehnika

Pentax K-3 ir aprīkota ar 24 Mpix APS-C izmēra CMOS sensoru un kā jaudīgākā un iespējām bagātākā Pentax kamera aizstās visas K-5 modifikācijas. K-3 ergonomika ir nevainojama – kameras satvere ir ļoti ērta, kā arī vadības sviras, pogas un ripas izveidotas un izvietotas pārdomāti, turklāt ir pietiekamā skaitā, lai apmierinātu pat pašu kontroles iespēju prasīgāko piekritēju. Bet ar to reti kādu pārsteigsi, jo vadības sviru bagātība piemīt teju katrai kaut nedaudz nopietnai kamerai.

Taču K-3 ir arī dažas īpašības, kas nepiemīt spoguļkamerām un arī lielai daļai kompaktkameru. Pirmkārt, tikai iesācējam šķitīs mazsvarīgi, ka K-3 specifikācija nosaka, ka kamera veidota tā, lai tā optimālu veiktspēju nezaudē līdz pat -10O C temperatūrai. Apskatot spoguļkameras, šāds rādītājs nav bieži sastopams, piemēram, lielā divnieka kameras visas konstruētas darbam pozitīvās temperatūrās.

Iespaidīga ir arī kameras ātrdarbība, kas sasniedz līdz pat 8,3 kadriem/s, uzņemot nepārtraukti. Tas ir ļoti labs rādītājs, ņemot vērā, ka tiek uzņemti 24 Mpix kadri. Slēdža mehānisms arī veidots atbilstoši augstākajiem standartiem, par ko liecina ekspozīcijas laiks, sākot no 1/8000.

Kamera K-3 ir aprīkota ar Pentax KAF2 bajoneti, kas ļauj izmantot jaunākos Pentax objektīvus. Apskatam tika iedots arī Smc PENTAX DA 35mm F2.4 AL – objektīvs ar lielu gaismasspēju. Taču par spīti tam, ka objektīvs nenoliedzami ir optiski augstvērtīgs, tā autofokusa motors ir skaļš un autofokusēšana notiek lēnāk, nekā varētu vēlēties. Vājākā apgaismojumā, šķiet, ciešamu autofokusu baudām galvenokārt objektīva dzidruma (f2.4) dēļ. Bet Pentax ir arī objektīvi ar ultraskaņas motoriem, kas ir daudz klusāki.

Skatu meklētājs ir liels un dzidrs, kā arī parāda apmēram simtprocentīgu kadrējumu, tātad nebūs daudzām kamerām raksturīgo papildu malu bildēs. Tiesa, precīzai kadrēšanai var izmantot arī Live View režīmu.

Taču lielākais K-3 trumpis, šķiet, ir pasaulē pirmais sensors ar spektrālo kropļojumu filtra (Anti-Aliasing) imitāciju, ko iespējams ieslēgt un izslēgt. Tātad vienā kamerā apvienots tik daudz iespēju, kuru nodrošināšanai agrāk bija nepieciešamas divas kameras. Lietotājs tagad var izvēlēties un, piemēram, uzņemto ainavas filtra imitāciju atslēgt (iegūstot augstu attēla detalizāciju), bet, ja ir risks, ka attēlā var būt muarē efekti, filtra imitāciju ieslēgt. Ir pat iespējams regulēt filtra imitācijas iedarbības stiprumu, vēl vairāk dažādojot uzņemšanas iespējas. Imitācijas efekts tiek panākts, attēla sensoru pakļaujot vibrācijām ar amplitūdu, kas mazāka par pikseļa izmēru. Šī iemesla dēļ sistēma ir efektīva, ja ekspozīcijas laiks ir zem 1/1000, jo šeit ierobežojošais faktors ir filtra vibrācijas frekvence. Filtra simulēšanai tiek izmatots Pentax attēla stabilizēšanas SR (Shake Reduction) mehānisms. Pentax pretstatā citiem ražotājiem, piemēram, Canon un Nikon, attēla stabilizācijas lietas iebūvē kamerā, nevis objektīvā.

Vēl jāpiebilst, ka kameras konstrukcijas pamatīgumu papildina arī fakts, ka tā ir ļoti labi aizsargāta pret putekļiem un mitrumu, jo to nodrošina 92 dažādas blīves. Kameras slēdzis konstruēts tā, ka spēj izturēt līdz 200 000 nostrādes reižu. Tas ir augsts radītājs, it īpaši ņemot vērā, ka reāli slēdža mehānisms visām kamerām vidēji kalpo ilgāk par ražotāja novērtējumu.

Foto un video

Uzņemtie attēli ir augstas kvalitātes, ko nodrošina kvalitatīvais objektīvs (kas gan ir skaļš) un kameras aprīkojums. Apskatot attēlus, jāsecina, ka attēla trokšņi sevi liek manīt jau pie ISO 800, bet pēdējais lietojamais jutības iestatījums ir ISO 3200, kad attēla trokšņi jau ir kompromisa starp kvalitāti un attēla iegūšanu līmenī. Maksimālā jutība ISO 51200, ko iespējams iestatīt, ir uzskatāma par ārkārtas situācijas iespēju, jo uzņemtie attēli ir ļoti, ļoti trokšņaini. Jāatzīst, ka šī ir diezgan tipiska modernu kameru veiktspēja. Interesanti, ka ISO Auto iestatījumam var norādīt ne tikai diapazonu, kurā tas darbosies, bet arī vienu no trijiem jutības izmaiņu algoritmiem. Piemēram, var iestatīt, ka kamera cenšas ISO jutību palielināt pēc iespējas lēni (cenšoties lietot mazu ISO), mainot citus parametrus, un ISO tiek palielināta tikai tad, ja citādi iegūt korekti eksponētu uzņēmumu nav iespējams. Šis režīms ir īpaši labs, jo attēla kvalitāte, esot mazākai jutībai, ir augstāka jebkurai kamerai.

Interesants ir HDR attēlu uzņemšanas režīms, kas, veicot trīs secīgu un dažādi eksponētu kadru uzņemšanu, izveido vienu kombinētu HDR attēlu. Šī funkcija dažbrīd rada visai ērmīgas bildes, bet, piešaujoties to izmantot, var iegūt interesantus rezultātus.

Videouzņemšana ir ērta, jo tai ir gan savs režīms, gan atsevišķa poga (ieraksta uzsākšanai der arī slēdža poga). Taču iespēju ziņā Pentax video atpaliek no konkurentu snieguma. Video autofokuss asumu iestāda, sākot uzņemšanu, bet tālāk videouzņemšanas laikā to iespējams regulēt, nospiežot pogu AF tādos brīžos, kad nepieciešams regulēt fokusu. Jāatzīst, ka autofokuss darbojas precīzi un ātri. Iebūvēts ir tikai mono mikrofons, kas nav papildināts ar trokšņu slāpēšanas algoritmu. Tiesa, ir stereo mikrofona ieeja, un videoattēli minēto ierobežojumu robežās ir kvalitatīvi. Turklāt kamerā K-3 ir iebūvēts pārkaršanas kontroles mehānisms, kas, uzņemot video, kameru automātiski izslēdz apmēram pēc 25 minūtēm.

Kaut arī kamerā nav iebūvēta GPS (tā pieejama kā opcija) un bezvadu tīkla iespējas, tomēr Pentax piedāvā iegādāties FLU karti, kas ir SDHC karte (līdz 16 GB) ar tīkla vadības iespējām. Tā ļauj no viedtālruņa programmas ne tikai kontrolēt visus kameras iestatījumus, ieskaitot pat, piemēram, autofokusa punktu izvēli, bet arī uzņemtos attēlus uzreiz ielādēt tālrunī vai datorā.

Vēl noderīga funkcija ir divu asu līmeņrādis, kas darbojas gan foto, gan video režīmā un ir redzams arī vizierī.

Foto veikums


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Video veikums

Secinājumi
Ja vēlaties iegādāties kvalitatīvu un fotogrāfam draudzīgu spoguļkameru, Pentax K-3 ir viena no atbilstošākajām izvēlēm. Tiesa, jāatceras, ka kameras video iespējas ir tāda līmeņa, kas no konkurentu izstrādājumiem atpaliek. Tātad, iegādājoties K-3, runa ir par ļoti labas fotokameras iegādi.
 

Līdzīgi produkti // FOTO » SLR
vote: (8)
vote: (23)
vote: (9)
FOTO » SLR
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Kompaktkameras vienkāršība, spoguļkameras attēlu kvalitāte (0)
2010-07-26
Skaties video
 

Tilt-Shift – fotomākslas jaunās vēsmas (0)
2010-03-21
Skaties video
 

Perspektīve un Photoshop VIDEO PAMĀCĪBA (2)
2010-02-07
Skaties video
 

Nakts cilvēku priekam (6)
2009-04-30
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: FOTO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT FOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system