JAUTĀ EKSPERTAM: FOTO
Kur var iegadāties 23/04/2013

Sveiki! Tāds jautājums? Kur var nopirkt Sony HD Cyber - shot fotoparātam lādētāju, veikalā redzēju kosmiskās cenas 60 ls, tā...

Atbild eksperts » Mix_
Foto 16/04/2013

Labdien. Jūs varētu palīdzēt kuru no šiem modeļiem izvēlēties, kam labāka kvalitāte bildēm. Olympus E-PM1 vai Samsung NX1000. Vai...

Atbild eksperts » Mix_
Nikon Coolpix L810 14/04/2013

Sveiki, gribēju pajautāt kādas šim fptpaparātam ir jāpērk baterijas? Lādzi nāca orģinālās visu laiku fočējot tās ilgi turēja. Līdzko...

Atbild eksperts »
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Augsta foto un video kvalitāte, GPS, Wi-Fi
MĪNUSI
Tikai 11 AF punktu, nav iebūvētās zibspuldzes
TEHNISKIE PARAMETRI
Sensors 5472 x 3648, 20 Mpix, 36 x 24 mm, CMOS, Digic 5+ procesors. 
Ekrāns 3 collas, 1 Mpix. 
Video līdz 1920 x 1080 (29.97 fps), ar stereoskaņu. 
Atmiņa SD/ SDHC/ SDXC. 
Pieslēgumi USB 2.0, HDMI, Wi-Fi, GPS. 
Izmēri un svars 145 x 111 x 71 mm; 770 g. 
Aptuvenā cena Ls 1300 (ar 24-105mm f4 L IS USM – Ls 1800). 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Raitis Misa | 01/10/2013
Balso: ***** (2)

Pilna izmēra sensors ikdienai – Canon EOS 6D (207)

Canon EOS 6D

Bieži tiek lauzti šķēpi par to, vai pilna izmēra 35 mm sensors ir nepieciešams vai nē. Vieni saka, ka APS-C ir gana liels un tam speciāli veidotie objektīvi ir mazāki, savukārt patiesi kvalitātes cienītāji apgalvo, ka bez pilniem 35 mm pa diagonāli nekas jēdzīgs nesanāk. Next.lv apskatnieka rokās nonāca Canon EOS 6D, kas, cerams, ļaus labāk saprast, kā tad īsti ir. Īpaši tagad, kad cena vairs nav galvenais arguments, jo 6D un tās konkurente D600 uzskatāmas par jauna vidējā tirgus segmenta pilna izmēra sensoru kamerām.

Pārbaudām

Uzmanību uzreiz jau piesaista fakts, ka sensoram, kam ir 35 mm diagonāle, ir tikai 20 Mpix. Un tikai nozīmē, ka šobrīd tas vairs nav labākais rādītājs situācijā, kad modi diktē konkurenti, kas cenšas nostabilizēt situāciju ap 24 Mpix (piemēram, D600, ar kuru konkurē 6D). Taču fakts, ka megapikseļu skaits ir tāds, kāds norādīts, proti, relatīvi mazs, pat ir labi. Tas nozīmē, ka paši pikseļi ir lielāki nekā konkurentu izstrādājumiem un varam sagaidīt, ka vājākā gaismā bildes būs jūtami labākas.
Cita interesanta lieta ir, ka 6D skaitās pirmā pilna sensora kamera ar iebūvētu GPS, kā arī Wi-Fi (iespējams arī izmantot viedtālruni kā attālu skatu meklētāju un veikt uzņēmumus). Tātad var gan marķēt bildes ar koordinātām (tiek iekļautas EXIF metadatos), gan ērti koplietot uzņemtos attēlus, ko daudzi profesionāli fotogrāfi uztvers ar prieku. Šīs divas priekšrocības un kameras nelielais svars ir galvenie 6D pārdošanas veicinātāji, bet – vai tikai? To mēģināsim noskaidrot, padarbojoties ar kameru, it īpaši pēc tam, kad jau izmēģināta D600.

Fotografēšana

Salīdzinot ar APS-C kamerām, patīkams ir lielais skatu meklētājs. Kaut arī tajā redzami tikai 97% no kadra, tomēr tas ir vairāk teorētisks trūkums, jo praksē to var ņemt vērā un, ja nu tomēr ļoti nepieciešams ķirurģiski precīzs kadrējums, var izmantot live view režīmu.
Apskatot uzņemtos, attēlus redzams, ka tie ir tiešām kvalitatīvi. Tas attiecas arī uz fotografēšanu sliktos gaismas apstākļos. Vismaz lietojamas (ja ne labas) kvalitātes attēli iznāk, uzņemot ar jutību līdz pat ISO 6400. Šādu rādītāju, šķiet, var sasniegt reta kamera, ja vispār to spēj. Šeit arī savu lomu spēlē samērā nelielais pikseļu skaits (20 Mpix gan nav maz). Ar 6D uzņemto attēlu kvalitāti varat novērtēt, ieskatoties Flickr (sk. tālāk). Protams, attēlu augsto kvalitāti nodrošina arī kameras standarta komplekta objektīvs Canon 24-105mm f4 L IS EF USM. Tas komplektā ar 6D tiešām arī ir objektīvs ar tālummaiņas diapazonu 24-105 mm, kas APS-C kameras lietotājam ir nedaudz neierasti, jo tur nepilna izmēra sensors palielina fokusa faktisko attālumu.
Toties neiepriecina, ka 6D ir tikai 11 autofokusa punktu, no kuriem tikai vidējais ir krusta tipa (darbojas gan horizontāli, gan vertikāli). Tiesa, kā apgalvo Canon un arī praksē apstiprinās, centrālais krustveida AF punkts ļauj korekti fokusēt pat ļoti vājā gaismā. Tam gandrīz vai pietiek ar mēnessgaismu, lai strādātu korekti. Vai šis apgalvojums ir patiess, konkrēti nepārbaudījām, bet nakts uzņēmumos autofokuss darbojas tiešām lieliski.
Kameru izmēru ziņā palīdzējis samazināt arī fakts, ka tai nav iebūvētas zibspuldzes. Tas daudziem nepatiks, jo, kaut arī nopietni darboties ar iebūvēto zibspuldzi nevar, tomēr stipri ciešamas bildes uzņemt gan varētu, it īpaši tad, ja ņem vērā, ka ISO 6400 ir pilnībā lietojama jutība.

Video

Ir jau pierasts, ka Canon sopoguļkameras uzņem arī labu video, un izņēmums nav arī 6D. Uzņemtie video ir lieliski gan attēla kvalitātes, gan arī tā stabilitātes ziņā. Tiesa, 24-105 mm objektīva attēla stabilizācijas sistēma ir diezgan skaļa, un tās darbība dzirdama iebūvētajā mikrofonā. Tādēļ ieteicams lietot statīvu un atslēgt IS vai izmantot ārējo mikrofonu, kura ieeja tā vien gaida, kad tai ko pieslēgs. Diemžēl kamerai nav austiņu izejas.
Nepatīkami ir arī tas, ka kamerai ir ierobežotas iespējas regulēt ekspozīcijas parametrus, ko iespējams izdarīt tikai manuālajā režīmā. Bet ar to pieredzējušam video meistaram noteikti pietiks. Savukārt iepriecina, ka pat tad, ja izmanto manuālos iestatījumus, kamera nodrošina iebūvēto aizsardzību pret kropļojumiem video. Ekspozīcijas laiku nav iespējams iestatīt garāku par laiku starp video kadriem. Piemēram, uzņemot video 50p videorežīmā, minimālais ekspozīcijas laiks, kādu var iestatīt, ir 1/50, bet 30p/25p/24p attiecīgi 1/30.

Lūdzu, kameras video veikums:

 

Un, protams, arī foto:

Created with flickr slideshow.

 

 

Secinājumi
Ir zināmi trūkumi, kas 6D neļauj dominēt jaunajā vidējās klases pilna sensora kameru segmentā. Tai ir tikai viens krustveida AF punkts, turklāt to vispār ir tikai 11, kas sagrupējušies kadra vidusdaļā. Kādam nepatiks arī mazais pikseļu skaits. Taču nepārspēta ir spēja korekti autofokusēt sliktos apgaismojuma apstākļos, kā arī augsta attēlu kvalitāte pat pie ISO 6400, iebūvēts GPS un Wi-Fi tomēr ir vairāk nekā pietiekami, lai saintriģētu ne vienu vien entuziastu.
 

Līdzīgi produkti // FOTO » SLR
vote: (9)
vote: (8)
vote: (23)
FOTO » SLR
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Kompaktkameras vienkāršība, spoguļkameras attēlu kvalitāte (0)
2010-07-26
Skaties video
 

Tilt-Shift – fotomākslas jaunās vēsmas (0)
2010-03-21
Skaties video
 

Perspektīve un Photoshop VIDEO PAMĀCĪBA (2)
2010-02-07
Skaties video
 

Nakts cilvēku priekam (6)
2009-04-30
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: FOTO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT FOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system