<
GoPro HERO3+ Kompaktklase
 
FujiFilm X-A1 Kompaktklase
 
 
>
JAUTĀ EKSPERTAM: FOTO
Kur var iegadāties 23/04/2013

Sveiki! Tāds jautājums? Kur var nopirkt Sony HD Cyber - shot fotoparātam lādētāju, veikalā redzēju kosmiskās cenas 60 ls, tā...

Atbild eksperts » Mix_
Foto 16/04/2013

Labdien. Jūs varētu palīdzēt kuru no šiem modeļiem izvēlēties, kam labāka kvalitāte bildēm. Olympus E-PM1 vai Samsung NX1000. Vai...

Atbild eksperts » Mix_
Nikon Coolpix L810 14/04/2013

Sveiki, gribēju pajautāt kādas šim fptpaparātam ir jāpērk baterijas? Lādzi nāca orģinālās visu laiku fočējot tās ilgi turēja. Līdzko...

Atbild eksperts »
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Abas kameras ir kompaktas.
Abas nodrošina Full HD video kontroles iespējas.
MĪNUSI
NEX-5R – nav iebūvētās zibspuldzes, ir nestandarta tās stiprinājums.
NEX-6 – ekrāns atlokāms 90 grādu leņķī.
TEHNISKIE PARAMETRI
Sensors 4912 x 3264, 16 Mpix, APS-C (23,5 x 15,6 mm), CMOS, Bionz procesors 
Ekrāns 3 collas, 0,9 Mpix, atlokāms, NEX-6 – 2,3 Mpix vizieris 
Video līdz 1920 x 1080 (60 fps), ar stereoskaņu 
Atmiņa SD/ SDHC/ SDXC, Memory Stick Pro Duo/ Pro-HG Duo 
Pieslēgumi USB 2.0, HDMI, Wi-Fi 
Izmēri un svars (NEX-5R): 111 x 59 x 39 mm; 276 g 
Izmēri un svars (NEX-6): 120 x 67 x 43 mm; 345 g 
Aptuvenā cena (NEX-5R) Ls 440 (ar 18-55mm f3.5-5.6 OSS) 
Aptuvenā cena (NEX-6) Ls 740 (ar 16-50mm f3.5-5.6 OSS) 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Raitis Misa | 01/10/2013
Balso: ***** (3)

Līdzīgas un vienlaikus atšķirīgas (207)

Sony NEX-5R

Ne pārāk bieži, vismaz līdzšinējā praksē, ir gadījies vienlaikus apskatīt uzreiz divas vienas sērijas kameras, kurām ir daudz līdzīga, bet kuras tomēr ir tik atšķirīgas.  Next.lv apskata Sony NEX-5R un NEX-6 – divas kameras ar vienādiem APS-C sensoriem, bet atšķirīgos korpusos.

Vienādā elektronika

Pat diezgan uzmanīgi apskatot abu kameru specifikāciju, redzams, ka galvenie attēlveidošanas komponenti – sensors, attēlu apstrādes procesors (Sony Bionz), slēdža mehānisms un objektīvu stiprinājums – abām kamerām, šķiet, ir vienādi vai vismaz ļoti līdzīgi. Tātad var sagaidīt, ka galvenokārt atšķirsies kameru vadības iespējas un radītās sajūtas kopumā.

Uzkrītošās atšķirības

NEX-5R ir jūtami mazāka par NEX-6. Tiesa, tas tomēr nav bijis iemesls samazināt tās vadības pogu un sviru skaitu. Arī mazajai (tiešām mazajai) 5R to ir daudz. Patiesībā tik daudz, ka, aktīvi darbojoties, tas pat traucē, jo gadījās, ka, uzņemot sarežģītākos apstākļos, pogas neatbilstoši nospiedās un iestatījās, piemēram, ekspozīcijas kompensācija -3. Lieliskais skārienekrāns šo pogu daudzveidību daļēji padara pat lieku.

Abu kameru 3 collu ekrāni ir atlokāmi. Tiesa, atšķiras leņķi, kādos tos var atlocīt. NEX-5R uz augšu – 180, uz leju – 50 grādu leņķī, bet NEX-6 attiecīgi 90 un 45 grādu leņķī. Tātad, 5R turot izstieptā rokā, iespējams ērti uzņemt pašportretu, bet, izmantojot NEX-6, tādi prieki izpaliks.

NEX-6 ekrāns spilgtā gaismā ne pārāk labi noder skatu meklēšanai, bet šādam nolūkam iespējams lieliski izmantot elektronisko vizieri, kas gan nedaudz mirgo. Toties tam ir augsta izšķirtspēja (2,3 Mpix), kā arī tas ir ērti izvietots – kameras augšējā kreisajā stūrī. Tātad nevajadzēs ar degunu bakstīt ekrānā. Tā kā 5R elektroniskais vizieris ir tikai opcija, tad tas komplektā nav iekļauts. Taču pat tad, ja tas būtu, veidotos konflikts ar zibspuldzi, kas 5R nav iebūvēta, bet nāk līdzi komplektā un ir pievienojama tajā pašā vietā, kas paredzēta vizierim, ja to piedāvātu. Tātad abus reizē nenāksies lietot. Turklāt 5R ekrāns ir pietiekami spilgts, lai to varētu tīri labi izmantot arī spilgtā gaismā. Savukārt NEX-6 ir iebūvētā zibspuldze, tātad par vienu sīkumu mazāk, ko varētu pazaudēt. Turklāt tajā izveidota arī vieta standarta ārējai zibspuldzei.

Kameras 5R ekrāns ir skārienjutīgs, savukārt NEX-6 ierīkota režīmu pārslēgšanas ripa, kādas NEX-5R nav. 5R režīmu pārslēgšanai gan var izmatot aizmugurē pie virzienpogas izvietotu ripu (tāda līdzīgi darbojas arī NEX-6).

Objektīvs – komplektā

Katrai kamerai komplektā ir iekļauts savs objektīvs. Protams, kameras var iegādāties arī bez tiem. Taču, kā jau NEX kamerām, arī šīm lietojami E Mount tipa objektīvi. Kaut gan, izmantojot pārejas (piemēram, no A-Mount, EF vai F Mount), var lietot arī citus. Apskata komplektā bija iekļauti arī divi papildu objektīvi, kurus īsi apskatīsim atsevišķi.

NEX-5R komplektā ražotājs bija iekļāvis 18-55mm f3.5-5.6 OSS (SEL1855). Tātad, kā redzams, tas ir tipisks komplekta objektīvs. Šķiet, šāds (18-55mm) modelis, ko pievienot kā lētu komplekta objektīvu, ir teju vai katram sevi cienošam objektīvu ražotājam, lai kamera nebūtu jāpārdod pilnīgi bez aprīkojuma.

Pavisam atšķirīga situācija ir NEX-6 – tā komplektēta ar jauna tipa (salīdzinot ar E Mount) objektīvu Sony E PZ 16-50mm f3.5-5.6 OSS (SELP1650). Šis objektīvs ir ar motorizētu tālummaiņu un veidots tā, ka, izslēdzot kameru, ievelkas, paliekot apmēram divreiz īsāks (29,9 mm x 64,7 mm) nekā darba stāvoklī (gandrīz vai zoom pankūkobjektīvs). Neapšaubāms pluss ir, ka kameru ar šādu objektīvu varēsit pat ievietot lielākā kabatā (ar 18-55mm tas reāli nav izdarāms). Toties slikti ir, ka tālummaiņa ir motorizēta, jo praksē izrādījās, ka, gluži tāpat kā citi objektīvi ar motorizētu tālummaiņu, neļauj veikt smalku tuvināšanu un tālināšanu, kā tas iespējams vien ar objektīviem, kam ir manuāla tālummaiņa.

Attēlu kvalitāte (to varat novērtēt, apmeklējot Flickr, sk. tālāk), uzņemot ar abiem objektīviem, ir laba un pilnībā atbilst tam, ko sagaidām no kameras ar APS-C sensoru un standarta komplekta objektīvu. Labākās bildes sanāk, par pāris soļiem noblendējot, taču jāpiebilst, ka, uzņemot arī slikta apgaismojuma apstākļos, lietojamas (dažs teiktu – labas) bildes sanāk pat ar ISO 1600 (jpg).

Video iespējas

Abas kameras uzņem Full HD video, turklāt Sony raksturīgi ļoti augstā kvalitātē. Patīkams ir fakts, ka ekspozīcijas parametrus iespējams regulēt, arī uzņemot video, turklāt visos manuālajos režīmos. Tātad pavisam viegli ir spēlēties ar asuma dziļumu un kustīga attēla asumu vai izplūdumu. Video fiksēšana noteikti sagādās lielāku baudu, nekā lietojot absolūto vairākumu konkurentu izstrādājumu.

Vēl divi objektīvi 

Kaut arī neveicām plašus objektīvu novērtēšanas testus (tas ir gana sarežģīti, bet gan jau paspēsim), tomēr pabildējām un ielikām bildes Flickr, arī apskatot divus testam papildus iedotos objektīvus – 18-200mm f3.5-6.3 OSS LE (SEL18200LE) un 24mm f1.8 ZA Carl Zeiss Sonnar (SEL24F18Z). Pirmais ir tipisks plašas tālummaiņas objektīvs, savukārt otrais pārstāv augstas proves un lielas gaismasspējas platleņķa objektīvus.

Tālummaiņas objektīvs ir tipisks savas grupas pārstāvis, tiesa ar nedaudz vājāku gaismasspēju tele galā. Ierastā f5.6 vietā tam ir f6.3. Tas var radīt grūtības, fokusējot sliktos apgaismojuma apstākļos. Taču ar to uzņemtajiem attēliem ir laba kvalitāte, tādēļ šo objektīvu kāds noteikti izmantos visbiežāk, it īpaši dodoties tālākā ceļā vai laiskā pastaigā, kad negribas ņemt līdzi vairākus objektīvus. Tā cena – ap Ls 520.

Savukārt 24mm f1.8 Carl Zeiss Sonnar objektīvam jau lielā gaismasspēja vien ir atzīstama vērtība, jo ļauj uzņemt pat tad, kad standarta objektīvus (ar f3.5) vairs nevar kvalitatīvi izmantot. 36 mm objektīva faktiskais fokusa attālums (pret 35 mm kadru) to padara par standarta platleņķi, kas lietojams šauros apstākļos, bet ne pārāk šauros. Attēlu kvalitāte ir augsta, taču par to, protams, ir jāmaksā attiecīga cena, kādai Carl Zeiss izstrādājumi (jāatzīst, pamatoti) arī atbilst. Šajā gadījumā – ap Ls 800. Toties iegūsit objektīvu ar labi kontrolētu aberāciju un minimālu vinjeti.

 

Video veikums:

NEX 5R:

 

NEX 6: 


Foto veikums:

 

NEX 5R:

Created with flickr slideshow.

 

NEX 6:


Created with flickr slideshow.
 
 

Panorāma, kas uzņemta ar Sony NEX-5R un 18-55mm f3.5-5.6 OSS:

 
 
Secinājumi
Abas apskatītās kameras – gan NEX-5R, gan NEX-6 – ir labas kandidātes uz aktīva fotogrāfa maza izmēra kameras statusu. Iespējams, pat galvenā kalibra statusu. Un jāatzīst, ka tās godam to arī pelnījušas. Protams, ir jārēķinās ar sīkām neērtībām, bet tās noteikti nav galvenais iemesls, lai izvēlētos konkurentu izstrādājumus. Proti, NEX-5R nepiemērotā brīdī var nejauši nospiesties kāda poga, savukārt NEX-6 komplekta objektīvs ar motorizētu tālummaiņu nav gluži tāds, kādu vairums šādas klases kameru pircēju vēlētos. Arī NEX-6 cena kādam var būt galvenais iemesls, lai no tās novērstos.
 

Līdzīgi produkti // FOTO » Kompaktklase
FOTO » Kompaktklase
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Kompaktkameras vienkāršība, spoguļkameras attēlu kvalitāte (0)
2010-07-26
Skaties video
 

Tilt-Shift – fotomākslas jaunās vēsmas (0)
2010-03-21
Skaties video
 

Perspektīve un Photoshop VIDEO PAMĀCĪBA (2)
2010-02-07
Skaties video
 

Nakts cilvēku priekam (6)
2009-04-30
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: FOTO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT FOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system