JAUTĀ EKSPERTAM: DATORI
Ko darīt? 29/05/2013

Nopirku Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo ,pēc mēneša pēkšņi izslēdzās un neslēdzās iekšā.Aizvedu lai salabotu ar garantiju,itkā visu salaboja,bet...

Atbild eksperts » Mix_
GoClever TAB R76.2 foto uzstādījumi 22/05/2013

Vai ir iespējams atrast lietošanas pamācību un uzstādījumus fotografēšanai? Fotografējot bildes sanāk šķibas un fragmentalas. )...

Atbild eksperts » Mix_
nevaru ruterim nomainit paroli 22/05/2013

Labvakar! Kad iegadajos ruteri tp link wr841n iegaju adrese 192.168.1.1 pieregistrejos , nomainiju paroli. nodega vecais pc. tagad gribeju ieiet...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Salīdzinoši zemas ekspluatācijas izmaksas
Plaša funkcionalitāte
MĪNUSI
Nav bezmalu drukas iespējas
TEHNISKIE PARAMETRI
Druka četru tinšu, līdz 3 pl pilieniem, 5760 x 1440 punktu/ collā izšķirtspēja 
Skeneris līdz 1200 x 2400 dpi, krāsu 
Fakss melnbalts un krāsu, uztur CCITU/ ITU Group3 
Papīra padeve viena papīra kasetne 100 lapām, skenerim – ADF, 64 līdz 95 g/ m² 
Izmēri un svars 474 x 377 x 226 mm; 6,2 kg 
Pieslēgumi USB, Ethernet, iespēja izmantot Epson Connect (iPrint) 
Aptuvenā cena ar PVN 240 Ls 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Raitis Misa | 24/04/2013
Balso: ***** (1)

Viņa Augstība ekonomiskums (207)

Epson L550

Daudzfunkciju iekārtas ir kļuvušas par neaizstājamiem ikdienas palīgiem neskaitāmos birojos. To galvenais trumpis, protams, ir spēja veikt visas svarīgākās ar dokumentu apstrādi saistītās darbības birojā. Taču daudzi šādu iekārtu lietotāji, īpaši tie, kuri izmanto tādas daudzfunkciju iekārtas, kuru pamatā ir tintes printeris, ir saskārušies ar faktu, ka tintes kasetņu atjaunošana ir dārgs prieks. To, protams, var risināt, uzpildot izlietotās kasetnes, bet tad var sanākt, ka garantija tiek zaudēta. Epson piedāvā daudzfunkciju iekārtu L550 ar četrām funkcijām – kopētāju, printeri, skeneri un faksu –, kura izstrādāta ar domu, ka lietotājs pats uzpildīs tinti. Iepazīstam tuvāk.

Pirmais iespaids

Epson L550 jau pirmajā acu uzmetienā atstāj vienkāršas iekārtas iespaidu. Tās dizains ir funkcionāls, bez jebkā lieka. Uzreiz pamanāms, ka iekārtas labajā sānā ir piestiprināta kaste, kur atrodas lielas ietilpības tintes tvertnes, kurās no pudelēm ielej tinti. Šāda pieeja nodrošina, ka vienā uzpildes reizē iespējams ieliet ļoti daudz tintes, pat tik daudz, ka, pēc ražotāja teiktā, melnās tintes pietiek, lai apdrukātu 4000 melnbaltu lapu, bet krāsu – 6500.

Arī iekārtas vadības pogu ir tieši tik, cik nepieciešams, ļaujot veikt visas standarta darbības, ieskaitot faksa nosūtīšanu.

Uzstādīšana

Jau izņemot iekārtu no iepakojuma, ir skaidrs, ka tā ir izveidota uz tintes printera bāzes, turklāt nav tradicionāli veidota darbam ar tintes kasetnēm. Par to liecina fakts, ka komplektā iekļautas trīs pudeles ar CMY krāsu tintēm un veselas trīs ar melno (K) tinti. Katrā pudelē ir 70 ml tintes, tātad krietni daudz, salīdzinot ar parastajiem tintes printeriem. Un pudeles internetā sola pārdot par cenu ap zem Ls 5. Tātad drukāt iespējams tiešām ekonomiski.

Tinti var ieliet četrās tvertnēs. Kut arī tas ir nedaudz ķēpīgi, jo ar tīrām rokām, vismaz pirmajā reizē, diez vai būs iespējams to izdarīt, tomēr ir tā vērts, tāpēc ka tinti uzpildīt, šķiet, vajadzēs samērā reti.

Kā uzpildīt tintes tvertnes, parādīts īsā video, kas uzņemts, par kinozvaigzni izmantojot šeit apskatīto daudzfunkciju iekārt Epson L550:

 

 

 

Četrfunkciju iekārtas programmatūru uzstādīt arī var samērā gludi. Tā kā iekārtai nav bezvadu pieslēgšanas iespējas, izvēlamies USB pieslēgumu. Ir arī LAN pieslēgums, bet nav ko velti sarežģīt dzīvi.

Tiesa, pēc tam, kad iekārta bija uzstādīta, atklājām: kaut arī saskarnes valoda skenera un printera draiveriem, kā arī programmām daļēji ir latviešu (nav lokalizēti visi draivera dialogi), tomēr latviešu simbolu vietā brīžiem redzami zili brīnumi. Piemēram, izvēlnē Start parādās izvēle EPSON Scan iestatû±umi. Nu, un tādā pašā garā baudāmas arī skenēšanas programmas citas saskarnes un dialogi. Šeit derētu piestrādāt vai latviskot versiju un programmatūras alfa stadijā to nepiedāvāt klientiem.

Sākam darbu ar Epson L550

Dialogam ar lietotāju ražotājs piedāvā melnbaltu divrindu teksta LCD ekrānu. Tas mūsdienu skatījumā, protams, ir pieticīgi, bet ir saprotams, jo iekārtas mērķis ir sniegt visu nepieciešamo ar pēc iespējas mazākiem izdevumiem. 

Iekārtas veiktspēja kopumā atstāj patīkamu iespaidu. Izdruku kvalitāte noteikti atbilst iekārtai ar četru krāsu tintēm, maksimālā drukas izšķirtspēja ir 5760 x 1440 punktu collā un 3 pl tintes pilieni, un kopumā ir laba.

Veicot lielāka apjoma – A4 formāta – krāsu attēlu drukāšanu, nākas secināt, ka tintes krājumi iekārtā tiešām ir lieli, jo tintes līmenis tvertnēs knapi krītas. Tas iepriecina, tikai mazliet pietrūkst iespējas veikt bezmalu drukāšanu.

Skenēšana norit bez aizķeršanās, vienīgi ir ierobežots skenētā attēla maksimāli iespējamais izmērs (vismaz apskatam izmantotajā konfigurācijā). Tas ir 21 000 x 30 000 punktu, kas skaitās pietiekami liels, bet A4 lapu lielā izšķirtspējā (nez kam tas varētu būt vajadzīgs) ieskenēt nevarēsit. Skenētajiem attēliem ir augsta kvalitāte, taču svarīgi, lai skenētais oriģināls būtu novietots tuvu stiklam, jo L550 ne pārāk labi ieskenē materiālus, kas atrodas kaut dažus milimetrus atstatus no stikla. Šajā ziņā citi skeneri, ar ko ir skenēts, to tomēr spējuši.

Tā kā kopētāja veiktspēja, loģiski, veidojas, apvienojot skeneri un printeri, kopiju kvalitāte ir augsta, gan kopējot krāsās, gan melnbaltus materiālus.

Savukārt nosūtīt faksu diemžēl nebija tehnisku iespēju (kurš gan tos tagad vēl sūta), tādēļ to nevarējām novērtēt, bet nekas neliek šaubīties par to, ka ar faksu saņemšanu un nosūtīšanu viss ir kārtībā. Galu galā tā taču ir gadu desmitiem izstrādāta un pārbaudīta tehnoloģija. Turklāt ir pieejams arī L355 modelis, kas ir lētāks, un kuram nav faksa funkcijas.


Secinājumi
Ja meklējat daudzfunkciju iekārtu, kas ne tikai tiks galā ar visiem biroja darbiem, bet arī neliks patērēt visus pieejamos finanšu resursus, pat ja ikdienas slodze ir liela, tad Epson L550 ir laba izvēle. Iespējams, pat labākā. Toties tad, ja bieži drukājat fotogrāfijas, skenējat sarežģītus oriģinālus un veicat citus darbus, kuriem ar biroja līmeņa veiktspēju vien nepietiek, L550 nāksies atstāt veikala plauktā.
 

Līdzīgi produkti // DATORI » Printeri
vote: (2)
DATORI » Printeri
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Stilam un nebaltām dienām (0)
2010-12-22
Skaties video
 

Video: Jaunie Apple MacBook Air (1)
2010-11-08
Skaties video
 

IFA live: iPad konkurenta meklējumos (5)
2010-09-13
Skaties video
 

Sasniedz karjeras virsotnes! (4)
2010-01-23
Skaties video
 

Microsoft elastīgas sievietes stingrajās rokās (1)
2009-12-10
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: DATORI
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT DATORI RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system