JAUTĀ EKSPERTAM: CITA ELEKTRONIKA
elektronika 27/12/2012

sveiki next.Priecīgus svētkus .Un jautajusm šāds kur palicis next žurnals ?veikalos skatos un neredzu jaunako next numuuru.)...

Atbild eksperts » Mix_
? 06/11/2012

Kadu variantu Google nexus 7 Jus ieteiktu?varbut gaidit uzlaboto versiju?kadi plusi un minusi shiem modeliem?Paldies.))...

Atbild eksperts » Mix_
garantija un remonts 22/10/2012

Labdien! Interesē vai minētā aparatūra tiek remontēta(ja tiek tad kur) pēc garantijas termiņa beigām.)...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Draudzīgs un ērts interfeiss
Labs karšu un POI materiāls
Pieejami Live HD pakalpojumi
MĪNUSI
Aizņem daudz atmiņas un nav iespējams ielādēt karti tikai noteiktai valstij
Nav pieejama balss navigācija latviešu valodā
TEHNISKIE PARAMETRI
Savietojamība Apple iOS ierīces ar GPS, iOS 3.0 un jaunākas 
Cena EUR 89.99 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Mix_ | 08/03/2013
Balso: ***** (4)

Telefons TomToma lomā (207)

TomTom TomTom Europe App

Šķiet, ka ar TomTom vārdu nav jāiepazīstina neviens, kurš kaut attāli par GPS navigācijas lietām dzirdējis – pirmā ražotāja auto GPS ierīce TomTom Go parādījās nu jau tik tālajā 2004. gada martā, bet šī apskata objekta pirmais priekštecis – TomTom Navigator  Windows CE ierīcēm – vēl divus gadus agrāk. Patiesībā, ja atceramies, ka ne-militāristiem GPS kļuva pieejams tikai 2000. gada maijā – pirms tam nācās samierināties ar mākslīgi radītu 100-200 m kļūdu, kura padarīja GPS izmantošanu civilpersonām praktiski bezjēdzīgu, vismaz tādā veidā, kādā to esam raduši lietot šodien.  Jā, daudz kas ir mainījies pa šo laiku – ja nemaz ne tik sen atpakaļ GPS uztvērējs praktiski vienmēr bija atsevišķa ierīce, kuras primārais uzdevums bija lietotāja ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšana, tad mūsdienās arvien vairāk kļūst tādu ierīču, kurās tas iebūvēts, lai arī GPS it kā nav nekā kopīga ar konkrētās ierīces pamatuzdevumiem – telefona zvaniem, fotografēšanu u.tml. Un tieši par to tad arī mūsu stāsts – par TomTom aplikāciju Apple iOS ierīcēm (piebildīšu, ka šī aplikācija pieejama arī Android platformai). Ņemot vērā mūsu dzīvesvietu, šai gadījumā runa būs par TomTom Europe aplikāciju, kura Apple App Store maksā deviņdesmit eiro. Ja nebraukājam pa visu Eiropu un vēlamies ietaupīt, var iegādāties TomTom Eastern Europe (59.99 EUR) vai, ja karti domājam lietot Rietumos no Polijas – TomTom Western Europe, kura maksā EUR 49.99. Kā jau jebkuru App Store iegādātu iOS aplikāciju, arī TomTom jūs varēsiet lietot piecās ierīcēs – autorizējamies aplikāciju veikalā ar savu Apple ID un instalējam ne tikai savā iPhone un iPad, bet arī daiļās ceļabiedrenes aifōnā  un mājās palikušās sievas plācenī un tā mazajā brālī (joks). Atceramies tik, ka GPS uztvērējs nav iebūvēts visās iOS ierīcēs – tas ir iPad planšetēs, kurās var ielikt SIM karti (agrāk – modeļi ar 3G, tagad – ar Cellurar nosaukumā) un visos iPhone. Ja vēlamies TomTom navigācijas ērtības baudīt ar iPod touch palīdzību, nāksies iegādāties TomTom Car Kit for iPod Touch – sava veida ierīces loga stiprinājumu, kurš no parasta lipekļa-turekļa-lādētāja atšķiras ar to, ka turētājā iebūvēts – uzminējāt – GPS uztvērējs. OK, pietiek stāstīt aplinkus – ķeramies pie pašas aplikācijas apskata!  

Instalēšana

Uzreiz jāsaka, ka ar iegādei nepieciešamās naudas summas esamību iTunes kontam piesaistītajā kredītkartē vien nepietiek – ir nepieciešams arī pietiekami daudz brīvas vietas ierīces atmiņā. Atšķirībā no Navigon (šo kompāniju iegādājies tiešais TomTom konkurents Garmin) aplikācijas, kur varam izvēlēties, kuras no Eiropas valstu kartēm turēsim ierīces atmiņā, TomTom šādu iespēju nepiedāvā – aplikācija lejupielādējama kopā ar visu valstu kartēm, un aizņem nepilnus 2 GB, kas, grozi, kā gribi, tomēr nav maz, pie tam, lai aplikācijas instalācija norisētu bez aizķeršanās, patiesībā nepieciešams uz pusi vairāk vietas. Citādi, kā jau ierasts ar App Store aplikāciju instalēšanu, viss norit gluži vai pats no sevis un bez problēmām – TomTom Europe ikoniņa parādās jūsu ierīcē un aplikācija ir gatava lietošanai.

Lietošana

TomTom ir palicis uzticīgs sev, un kompānija, kuru mēs mīlam un cienām par skaidri saprotamu, vienkāršu un lietotājam draudzīgu interfeisu autonavigācijas ierīcēs, šādu pat interfeisu un vadību spējusi iestrādāt arī telefonam un planšetei paredzētajā aplikācijā – ja pirms tam esam lietojuši kādu TomTom ierīci, tad aplikācija liksies gluži pazīstama un viss, ko meklējam, būs tieši tur, kur to esam raduši meklēt. Arī tad, ja pirms tam nav gadījies uzticēties TomTom navigācijas vadībai, nepaies ilgs laiks, līdz būsit apraduši ar lietotāja saskarni un jutīsities, kā mājās. Vienīgais, kas mazliet pietrūkst, ir latviskā Igora Siliņa balss – visādus simsonu Homērus, Dārtus Veiderus un Hanus Solo iegādāties varam, bet, kā jau nopratāt, tie latviešu valodu neprot. Citādi – praktiski viss, kā atseviškā TomTom GPS ierīcē.

Kartes un pakalpojumi

Ja atceraties, tad agrāk, pērkot navigācijas ierīci, ražotājs zināmu laiku (parasti tie bija 2 gadi) piedāvāja karšu atjauninājumus, kuri, noteiktajam laikam aizritot, bija jāpērk par naudu. Ar TomTom aplikāciju ir savādāk – iegādājoties to, jūs, kā smejies, līdz mūža galam, būs pieejamas jaunākās kartes. Viesojoties Latvijā pagājušā gada decembra beigās, TomTom pārstāvji stāstīja, ka sīki labojumi notiek praktiski ik dienas (to pieejamību pārbauda Change Settings –> Map –> Map Share Update, bet fundamentālāki kartes labojumi un papildinājumi pieejami reizi ceturksnī.

Arī mēs paši varam būt tie, kas labo karti – ja mainījušies ātruma ierobežojumi, kartē neprecīzi norādīts ielas nosaukums, vai kāda cita informācija (piemēram, fotoradars), varam to izlabot paši savā ierīcē un, ja TomTom pārbaude apstiprinās šīs izmaiņas, pēc laiciņa tās būs pieejamas arī citiem lietotājiem.

Kā papildu bonuss TomTom aplikācijas lietotājiem – iespēja abonēt TomTom Live HD pakalpojumu, kas praksē nozīmē reālā laika režīmā saņemtu informāciju par satiksmes situāciju – sastrēgumiem, īslaicīgiem remontdarbiem u.tml. Pakalpojuma abonēšana maksā EUR 4.49 mēnesī bet, ja vēlamies to izmantot nepārtraukti un ietaupīt, tad varam pirkt gada abonementu par EUR 29.99. Starp citu, šis pakalpojums nu būs pieejams arī Latvijas teritorijā, kas, līdzteku ievērojamiem kartes detalizācijas un meklēšanas datu bāzes uzlabojumiem ir šīgada labais notikums TomTom lietotājiem Latvijā.

Praksē karšu atjaununājums nozīmē krietni augstāku detalizācijas pakāpi un iespēju meklēt pēc precīzas adreses ne vien Rīgā un citās lielajās pilsētās, bet arī mazpilsētās un ciemos.

Secinājumi
TomTom Europe iOS aplikācija ir viens no labākajiem un lietotājiem draudzīgākajiem navigācijas risinājumiem ar moderno crowdsourcing tehnoloģiju sniegtajām iespējām. Kā mīnusus varu minēt lielo aizņemtās atmiņas apjomu ierīcē, precīzāk, iespējas trūkumu ielādēt atmiņā tikai konkrētā brīdī nepieciešamo teritoriju kartes. Salīdzinoši augsto cenu – 89.99 EUR kā mīnusu atļaušos neminēt – ja paskatāmies līdzīgus citu ražotāju risinājumus, tad ir skaidrs, ka, tiklīdz karte tiek glabāta pašā ierīcē, nevis lejupielādēta no interneta, tad ar aptuveni šādu summu neglābjami ir jārēķinās. Un, ja ceļojam ārpus salīdzinoši lētā pašmāju mobilā interneta pārklājuma zonas, tad kartes glabāšanu pašā ierīcē jāuzskata par racionāli pamatojamu nepieciešamību, nevis lieku greznību.
 

Līdzīgi produkti // CITA ELEKTRONIKA » GPS
CITA ELEKTRONIKA » GPS
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Drīzumā: NEXT dodas neceļos ar Garmin un JS GPS karti (1)
2010-12-02
Skaties video
 

Ar vēlmi palīdzēt citiem (0)
2009-12-10
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

VIDEO: Tēma: spēles (0)
2009-06-15
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: CITA ELEKTRONIKA
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT CITA ELEKTRONIKA RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system