<
GoPro HERO3+ Kompaktklase
 
FujiFilm X-A1 Kompaktklase
 
 
>
JAUTĀ EKSPERTAM: FOTO
Kur var iegadāties 23/04/2013

Sveiki! Tāds jautājums? Kur var nopirkt Sony HD Cyber - shot fotoparātam lādētāju, veikalā redzēju kosmiskās cenas 60 ls, tā...

Atbild eksperts » Mix_
Foto 16/04/2013

Labdien. Jūs varētu palīdzēt kuru no šiem modeļiem izvēlēties, kam labāka kvalitāte bildēm. Olympus E-PM1 vai Samsung NX1000. Vai...

Atbild eksperts » Mix_
Nikon Coolpix L810 14/04/2013

Sveiki, gribēju pajautāt kādas šim fptpaparātam ir jāpērk baterijas? Lādzi nāca orģinālās visu laiku fočējot tās ilgi turēja. Līdzko...

Atbild eksperts »
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Skat. attiecīgā aparāta aprakstu
MĪNUSI
Skat. attiecīgā aparāta aprakstu
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Raitis Misa | 06/02/2013
Balso: ***** (3)

Trīs kompakti (207)

Canon PowerShot G15

Novērtējot trīs Canon kompaktkameras, ir interesanti, ar ko tās izceļas citu kompaktkameru vidū un kādas īpašības tām piemīt, kuras lietotājiem varbūt tik ļoti nemaz nepatiks. Jūsu uzmanībai – PowerShot G15, SX160 IS un SX50 HS.

Canon PowerShot G15


G sērijas PowerShot kameras paredzētas fotogrāfiem, kam patīk plašas kontroles iespējas un aprīkojums, kas pārsniedz vidusmēra kompaktkamerām raksturīgo. To visu nodrošina arī G15.
Kamerai ir liels skaits vadības sviru un pogu, kas ļauj tieši iestatīt ne tikai ISO jutību un uzņemšanas režīmus, bet arī ekspozīcijas kompensācijas lielumu u.c. Tiesa, tādas iespējas ir arī iepriekšējām G sērijas kamerām.
Uzteikšanas vērts ir dzidrais 28-140 mm objektīvs, kura gaismasspēja F1.8-2.8 ir krietni labāka nekā iepriekšējam modelim. Tādējādi tiek pildīts solījums nodrošināt iespēju uzņemt labus attēlus arī sarežģītos apgaismojuma apstākļos. Diemžēl trīs collu ekrāns ar gandrīz Mpix lielu izšķirtspēju ir fiksēts. Kā apgalvo Canon, tas darīts, lai kameru padarītu kompaktāku, kas, jāatzīst, arī ir izdevies.
Savukārt attēlveidošana tiek veikta, izmantojot 12,1 Mpix, 1/1,7 collu CMOS sensoru un DIGIC 5 procesoru. Sensors, kā redzams, ir nedaudz lielāks par tiem, kuri parasti ir iebūvēti kompaktkamerās, tātad varam sagaidīt arī labākus attēlus, esot lielākai ISO jutībai. Veicot dažus testa uzņēmumus, bija jāsecina, ka attēlos tiešām ir diezgan mazi trokšņi. Protams, tie neizpaliek, ja ir liela ISO jutība – 1600 un vairāk –, bet tas ir tikai normāli.
Kameras optiskais skatu meklētājs ir labs papildinājums jau minētajiem labumiem, bet, līdzīgi kā iepriekšējiem G sērijas modeļiem, tas diemžēl ir neprecīzs – kadrējums nesakrīt ar uzņemto attēlu, un tajā nav nekādas informācijas par ekspozīcijas vai citiem parametriem. Tātad tā lietojamība ir ierobežota.

Lūdzu, G15 foto paraugi:


Created with Admarket's flickrSLiDR.

Lūdzu, G15 video paraugi:

 

 

Secinājumi


Ja vēlaties kameru ar plašām vadības iespējām, dzidru objektīvu un labu ātrdarbība, kā arī robustu konstrukciju, tad G15 ir izvēle. Taču tad, ja svarīgāki ir citi parametri, šobrīd ir plašas iespējas iegūt tieši to, ko vēlaties.

Canon PowerShot SX160 IS


PowerShot SX160 IS, šķiet, izstrādāta galvenokārt ar mērķi, lai tā darbotos, izmantojot divus AA elementus (baterijas vai akumulatori). Citādi ir sajūta, ka, veidojot kameru, iepriekšējam modelim veiktas tikai nelielas izmaiņas un nomainīts nosaukums. Ir nedaudz uzlabota tālummaiņa, 12x nomainot ar 16x, un 14,1 Mpix izšķirtspēja palielināta
līdz 16 Mipx. No būtiskajām lietām tas šķiet arī viss, tādēļ jāteic, ka vairāk atgādina tādu kā haltūru.
Arī CCD, 1/2,3 collu (6,17 x 4,55 mm) sensors un Digic 4 procesors norāda, ka kamerā iebūvēta samērā veca attēlveidošanas tehnoloģija.
Toties pārsteigumu sagādā, ka ar kameru uzņemtajiem attēliem ir laba kvalitāte, kas noteikti ir labāka, nekā no šādas kameras sagaidāms. Tiesa, to nevar teikt par video, kura maksimālā izšķirtspēja ir 1280 x 720, kas šodien ir uzskatāms par viduvēju rādītāju. Turklāt video kvalitāte arī ir viduvēja. Bet mēs taču apskatām fotokameru, tādēļ iespēja uzņemt video tomēr ir noderīga, pat ja tas nav kristāldzidrs.
Savukārt nepatīkams pārsteigums ir bateriju īsais darbības laiks un problēmas, kas ar to saistītas, jo baterijas iztukšojas ļoti ātri. Ja kameru plānots ņemt līdzi ceļojumā, tad jārēķinās, ka dienas laikā tās nāksies nomainīt, kas ir ļoti ticams, pat divreiz. Vēl nepatīkamāks ir fakts, ka reizēm, kameru ieslēdzot, tā pieprasa no jauna ievadīt datumu un laiku, it kā tā ilgāku laiku būtu bijusi bez enerģijas, kaut arī baterijas ir ievietotas.

Lūdzu, PowerShot SX160 IS foto paraugi:


Created with Admarket's flickrSLiDR.

 

Lūdzu, PowerShot SX160 IS video paraugi:

Secinājumi


Ja kāda iemesla dēļ ir nepieciešama kamera, kurai, salīdzinot ar tās cenu, ir laba veiktspēja un arī plašākas (kā ziepjutraukiem) vadības iespējas, SX160 IS ir viena no iespējamām izvēlēm. Ja AA bateriju izmantošana nav obligāts nosacījums, šo kameru izvēlēties gan nevajadzētu.

Canon PowerShot SX50 HS


Maz ir tādu kompaktkameru, kuras izraisa patiesu vēlmi tās izmantot vēl un vēl. Taču PowerShot SX50 HS tās piedāvāto iespēju dēļ ir viena no tādām. Un galvenais iemesls ir tās tiešām pārsteidzošā tālummaiņa – 50x no 24 mm līdz 1200 mm. Tas ļauj uzņemt kadrus, kas citādi pilnīgi noteikti izpaliktu. Protams, jārēķinās arī, ka, izmantojot fokusa attālumu, kas pārsniedz 1000 mm, ir nepieciešamas statīvs vai arī ļoti īss ekspozīcijas laiks. Tas savukārt sasniedzams, palielinot ISO jutību un upurējot tātad attēlu kvalitāti, jo jau pie ISO 800 attēla trokšņi ir krietni manāmi.
Taču visumā uzņemto attēlu kvalitāte ir laba, ņemot vērā to, ka tiek izmantota optika (objektīvs) kuras tālummaiņa ir 50x. To gan vēl iespējams ir uzlabot, izmantojot RAW uzņemšanas iespēju. Tātad attēlus vēlāk, konvertējot no RAW, var apstrādāt, pielabot ekspozīcijas kļūdas u.c.
Patīkama ērtība ir, ka kamerai izveidots atlokāms ekrāns, kas ļauj uzņemt praktiski jebkurā rakursā. Nedaudz gan neapmierina, ka video nav nekādu manuālās kontroles iespēju, kā arī Full HD režīmā uzņemto video kadru skaits ir tikai 24 kadri/s, kas var šķist pieticīgi.
Toties noderīgs būs elektroniskais vizieris, kas lieliski papildina LCD ekrānu, uzņemot sarežģītos apstākļos.

Lūdzu, PowerShot SX50 HS foto paraugi:


Created with Admarket's flickrSLiDR.

 

Lūdzu, PowerShot SX50 HS video paraugi:

Secinājumi


Ja vajadzīga superzoom klases kompaktkamera ar plašām iespējām un patiesi lielu tālummaiņas diapazonu, tad PowerShot SX50 HS ir atbilstoša izvēle. Tikai jāņem vērā, ka komplektā ir nepieciešams statīvs, kas vajadzīgs ne tikai ieteikuma dēļ vien. Taču, ja vēlaties patiesi izcilas kvalitātes attēlus un tālummaiņa nav pats svarīgākais kameras parametrs, iespējams, kāda alternatīva kamera labāk nodrošinās attēlveidošanas vajadzības.
Secinājumi
Skat. attiecīgā aparāta apraksta daļu "Secinājumi"
 

Līdzīgi produkti // FOTO » Kompaktklase
FOTO » Kompaktklase
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Kompaktkameras vienkāršība, spoguļkameras attēlu kvalitāte (0)
2010-07-26
Skaties video
 

Tilt-Shift – fotomākslas jaunās vēsmas (0)
2010-03-21
Skaties video
 

Perspektīve un Photoshop VIDEO PAMĀCĪBA (2)
2010-02-07
Skaties video
 

Nakts cilvēku priekam (6)
2009-04-30
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: FOTO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT FOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system