<
Nokia Lumia 820 Viedtelefoni
 
Apple Viedtelefoni
 
LG P880 4x HD Viedtelefoni
 
Apple Viedtelefoni
 
>
JAUTĀ EKSPERTAM: MOBILIE
remonts 30/05/2013

Sakiet lūdzu cik izmaksā telefona ekrana stikliņš ,skārienjūtīgais ekrāns darbojās tikai plaisas stiklinā?)...

Atbild eksperts » Mix_
... 28/05/2013

LABDIEN , man ir SAMSUNG GALAXY S II tad ka , mēģinu zvanīt kādam rāda Mobīlais tīkls nav pieejams...

Atbild eksperts » Mix_
ERROR 27/05/2013

Problēma - telefons neslēdzas iekšā, rāda ka kļūda, un uz ekrāna android robotiņš. Domāju ka vainīga baterija, nomainīju -...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Veiksmīgi izveidots dizains
Pamanāma ātrdarbība
MĪNUSI
Diezgan kaitinoša home poga
Viegli saskrāpējas displejs
TEHNISKIE PARAMETRI
Izmēri un svars 132.4 x 68.1 x 8.9 mm 133g 
Displejs 4.7 collas True HD IPS LCD, 720x1280 
Procesors Quad Core 1.5Ghz 
Atmiņa 16GB iebūvēta + Micro SD 
Kamera 8Mpx foto, Full HD video 
Baterija 2150 mah, līdz 45h 
Operētājsistēma Android 4.0 
Aptuvenā cena Ls 300 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Roberts Priede | 29/08/2012
Balso: ***** (11)

Korejietis ar četriem kodoliem (207)

LG LG P880 4x HD

Četru kodolu procesors, video karte, operatīvā atmiņa… rodas sajūta, ka runājam par kādu datoru, taču tā vis nav – tāds nu ir mūsdienu augstākās klases telefonu tirgus. Tā nu reiz ir – mūsdienu telefons ir īsts darbarīks, kurš aizvieto datoru, kamēr esam ceļā, izklaides priekšmets, kad ir garlaicīgi un multimediju iekārta, ar kuru noķert mirkļus, piepucēt un parādīt pārejiem sociālajā vidē. Pagājis gads un arī Dienvidkorejiešu uzņēmums LG Electronics ir izlaidis savu pirmo tālruni ar četriem kodoliem. Nedaudz vēlāk par konkurentiem, bet kapēc tā un ar kādu domu, to mēģināsim noskaidrot raksta gaitā.

Ķeramies klāt

Soli pa solim: atverot kastīti, priekšā paveras melna plāksne ar LG logo un nosaukumu, redzama arī frontālā kamera, telefona labajā stūrī.

Ņemam ārā, pasvārstām rokā – svars telefonam 133 grami (tieši tāds pats kā Samsung Galaxy SIII), izmēri 132.4x68.1x8.9mm. Arī gabarītu ziņā ir P880 4x HD ir praktiski identisks tikko iznākušajam SIII.

Vizuālais telefons rada diezgan pozitīvu iespaidu: sānos izveidots metāla rāmītis ar grubuļainu plastmasas vidu. Gar malām gan novietoti tikai skaļuma regulēšanas taustiņi un augšpusē ieslēgšanas poga. Fizisks kameras taustiņš šim telefonam izpaliek. Aizmugurējais vāciņš arī veidots no plastmasas (identisks LG Prada III) taču ir pietiekami stingrs un kvalitatīvs, kas lieku reizi atgādina, ka P880 4x HD tomēr ir augstākās, nevis šādas-tādas budžeta klases. 

Par displeju: šajā gadījumā LG ir pat ļoti pacentušies un izveidojuši paši savu ekrānu ar nosaukumu True HD IPS LCD un 720x1280 pikseļu izšķirtspēju. IPS tehnoloģijas matrica tiešām ļoti kvalitatīva, izšķirtspēja augsta un tā vien gribas tajā visu laiku ielūkoties, pat, ja tam nav īsti pamatota iemesla. Taču šim ir arī ēnas puse – līdz galam neizskaidrojamu iemeslu pēc LG savā jaunajā tālrunī nav parūpējušies par ekrāna aizsardzību, likumsakarīgi, pirmās švīkas var parādīties jau pēc neilgas telefona lietošanas. NEXT iesaka LG P880 4x HD potenciālajiem pircējiem jau laikus padomāt par aizsargplēvītes iegādāšanos, citādi ātri vien skaistais ekrāns būs sabojāts.

Veiktspēja: nav īsti saprotams, vai korejieši speciāli gaidīja, līdz konkurenti prezentēs savus jaunākos tālruņus, vai vienkārši vēl nebija gatavi ar savu veikumu doties tautās reizē ar sāncenšiem, taču tā vai citādi, pie LG bija tikai trešie tirgū ar četru kodolu aparātu. Pēc tehniskajiem datiem spriežot, LG brīnums piedāvā augstāku veiktspēju – četrkodolu procesora takts frekvence ir respektējami 1,5 GHz! Tieši tā – tehnoloģijas attīstās pamatīgā ātrumā, un brīžiem mazliet pat bail domāt, kas notiks pēc gada, jo jau tagad jauna superjaudīga viedtelefona modeļa izlaišana telefonu ražotājiem ir palicis par tādu ikgadēju pasākumu. Bet – atpakaļ pie lietas: telefons aprīkots ar Nvidia Geforce Tegra videokarti, un ir pietiekami pārliecinošs savās video spējās, lai visā plašajā Play Store tirdziņā neizdotos atrast nevienu aplikāciju, kas būtu spējīga likt P880 4x HD iebremzēt vai uzkārties, pat, ja esi pamatīgs sociālo tīklu un dažnedažādu grafiski izsmalcinātu spēļu cienītājs. Arī no vienlaicīgas vairāku aplikāciju darbināšanas (multitaskinga) šis nezvērs nebaidās – piemēram, droši var palaist fonā, visus iedomājamos sociālos tīklus un Sikype, klausīties mūziku un vēl piedevām rakāties pa internetu, bet telefons joprojām paklausīgi pilda visas tam uzdotās funkcijas bez mazākās aiztures.

Secinām: jā, jauda ir atliku likām, spēlēties arī varam, bet – ko darīt, ja tas viss nav prioritāte? Ilgtermiņā domājot, jā tas viss būs noderīgs, android operētājsistēma jeb našķīši attītās katru dienu, atjauninājumi, aplikācijas paliek rijīgākas, bet pēc gada taču atkal būs jauns... Taču realitātē, mēs dzīvojam šodienā un mantiņu gribas tagad un tūlīt.

Līdz ar to nonākam pie jautājuma: 

ar ko vēl šis tālrunis varētu būt īpašs un kapēc pirkt tieši LG?

Kā jau visi ražotāji, arī korejieši sev raksturīgā stilā ir pacentušies sabāzt telefonā diezgan paprāvu čupiņu ar visādām pašdarinātām labām un vajadzīgām lietām. Viena no lietiņām, kas it kā nav nekāds jaunums, bet mani aizrāva, bija ziņu rakstīšana ar balsi. Ja godīgi, tad nevienam ražotājam nekad šī lieta nav izdevusies perfekta, un pat Apple iPhone balss asistente Siri ne vienmēr visu saprot. Šoreiz jāsaka tā: ja sanāk ikdienā izmantot anglisko slengu, vai ir nepieciešamība to izmantot darbā, vai vienkārši izklaidei, telefons spēja saprast vai visus manis diktētos vārdus. Vēl viena telefona pozitīva funkcija out of the box bija iespēja izveidot rezerves kopiju – ja nu kas noiet greizi… Vēl telefonā iepildītas tādas funkcijas, kā Remote call service, smart share, un LG smart world – viņu pašu izveidotais aplikāciju tirdziņš. Ja godīgi, tad lielu jēgu LG smart world viņam neredzēju – jātaisa jauns ID, Latviju kā valsti pie reģiona arī izvēlēties nevarēju, un rezultātā paliku pie Google izveidotā centrāltirgusGoogle Play. Kā jau tas viegli saprotams, šai brīdī ir grūti atturēties no kārdinājumiem, kuri ikdienā nerastos – ja reiz ir TIK jaudīgs dzelzis, tad, kā smejies, jāsabāž viņā iekšā gana daudz visa kā, tā īsti līdz galam pat nepiedomājot, vai ikdienas lietotājam to vajag vai nē… 

Apskatos vēlreiz uz LG P880 4x HD. Liels! Arī šis telefons, tāpat, kā Samsung Galaxy SIII un HTC One X, izmēros ir pamatīgs un, attiecīgi, nav vairs vienai rokai paredzēts, jo, ja vien nebaidāmies aparātu nomest un pieturam viņu arī no apakšas, tad ar īkšķi nekur daudz tālāk par telefona ekrān tuvākajām trīs ceturtdaļām netiekam.

Tam gan ir arī pozitīvais aspekts – visā testēšanas laikā, rakstot SMS vai e-pastus tikai dažas reizes sagāzu telefonu horizontāli, jo, ņemot vērā paprāvos ekrāna izmērus, bija gana ērti rakstīt arī, telefonu turot vertikāli. Taču tepat arī saduramies ar, manuprāt, LG P880 4x HD lielāko trūkumu: tā kā tālrunim visi izvēlnes taustiņi ir skārienjutīgi, itin bieži sastapos ar problēmu rakstot nospiest mājas pogu (home button), kas diezgan pamatīgi krita uz nerviem. 

Runājot par podziņām – vēl viena neierasta lieta cilvēkiem, kas jau iepriekš ir lietojuši Android tālruņus: pirmajās dienās ir diezgan mulsinoši, ka ‘back’ un ‘menu’ pogas ir samainītas vietām. Tā pat arī mulsināja pirmie ienākošie zvani, jo uz ekrāna, katrs savā pusē parādās pa aplītim, kurš nevis kā pierasti ir jāpārvelk pa labi vai kreisi, bet gan, teiksim, jāizelk ārā no orbītas.

Kopumā gan tie visi ir tādi sīkumi vien, jo pie jebkura jauna tālruņa ir jāpierod, lai arī operētājsistēma ir un paliek tā pati Android, katrs ražotājs cenšas ielikt kādu savu knifiņu, izveidot savu, no citiem atšķirīgu grafisko interfeisu.

Foto/Video

LG P880 4x HD kamera ar 8 MPx izšķirtspēju dod gana labas fotogrāfijas, ja paturam prātā to, ka šis tomēr ir telefons, nevis spoguļkamera. Video režīmā kamera piedāvā Full HD kvalitātes video ierakstu, bet par visu šo sabildēto un safilmēto failu veiksmīgu saglabāšanu rūpējas telefonā iebūvētie 16GB atmiņas. Jāpiebilst, ka lietotāja lietošanai gan pieejami tikai 12 GB no tiem, bet, ja nu gadījumā ar iebūvēto atmiņu ir par īsu, telefons atbalsta arī micro sd fotmāta atmiņas kartes līdz pat 32 GB ietilpībā.

  Ar pieslēgvietām telefons gan nevienu nepārsteigs – viss, kā sagaidāms – 3,5mm austiņu ieeja, micro USB ports, arī atmiņas karti iespējams ielikt un izņemt, neizslēdzot telefonu. Lai izņemtu vai ieliktu SIM karti, aparātu gan nāksies izslēgt, jo, lai tiktu tai klāt, ir jāizņem baterija. 

Runājot par bateriju un LG P880 4x HD darbības laiku ar vienu baterijas uzlādi jāteic ka, kā jau vienmēr, viss ir atkarīgs no tā, cik intensīvi aparāts tiek lietots. Solīti jau vienmēr tiek zili-zaļi brīnumi, bet realitātē ir ir savādāk. Testēts gan aparāts tika ļoti intensīvi, tapēc teiksim tā: darba dienā baterija izvilka dienu, brīvdienās pie mazākas slodzes tās bija dienas-divas, kas kopumā ņemot, ir pat ļoti labs rādītājs – kā nekā, displejs ir liels, procesors ar četriem kodoliem un vēl internets patstāvīgi darbojas, plus zvani, sms un brīvā brīdī pa kādai spēlītei vai mūzikai…

Secinājumi
LG ir labi pacentušies un izveidojuši tiešām labu un kvalitatīvu augtās klases viedtālruni. Ja gribas darīt visu un uzreiz un nepatīk staipīt līdzi datoru vai planšeti, šis droši vien būs viens no labākajiem risinājumiem ar lielu ekrānu un izcilu veiktspēju, pie tam, par salīdzinoši nelielu cenu, salīdzinājumā ar konkurentu piedāvātajiem flagmaņiem.
 

Līdzīgi produkti // MOBILIE » Viedtelefoni
vote: (2)
vote: (4)
vote: (2)
MOBILIE » Viedtelefoni
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Raunds pa raundam: BlackBerry Torch (Bold 9800) pret iPhone 4 (20)
2010-11-29
Skaties video
 

DUELIS: iPhone 4 VS BlackBerry Torch (Bold 9800) - drīzumā (10)
2010-11-24
Skaties video
 

iPhone 4 BŪS (7)
2010-07-09
Skaties video
 

Fērbijs? Nē, Corby! (6)
2009-10-16
Skaties video
 

Mūzikas ģēnijs (3)
2009-08-10
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: MOBILIE
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT MOBILIE RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system