JAUTĀ EKSPERTAM: MOBILIE
remonts 30/05/2013

Sakiet lūdzu cik izmaksā telefona ekrana stikliņš ,skārienjūtīgais ekrāns darbojās tikai plaisas stiklinā?)...

Atbild eksperts » Mix_
... 28/05/2013

LABDIEN , man ir SAMSUNG GALAXY S II tad ka , mēģinu zvanīt kādam rāda Mobīlais tīkls nav pieejams...

Atbild eksperts » Mix_
ERROR 27/05/2013

Problēma - telefons neslēdzas iekšā, rāda ka kļūda, un uz ekrāna android robotiņš. Domāju ka vainīga baterija, nomainīju -...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Lielas pogas
Oriģināls dizains
SOS poga
MĪNUSI
Maz zvana melodiju
Slikta radio uztveramība
CP09 mazs ekrāns
TEHNISKIE PARAMETRI
Modelis CP09 Mika / CP10 Space 
Izmēri un svars 103 x 49 x 14,8 mm; 75 g / 107,6 x 50,8 x 17,2 mm; 98 g 
Aprīkojums monohroms ekrāns ar oranžu aizmugurgaismojumu, simbolu izmērs līdz 9 mm; telefongrāmatā līdz 100 ierakstu; polifoniskās zvana melodijas; zvana signāla skaļums 20 dB; skaļruņa skaļums 1dB; akumulators gaidīšanas režīmā darbojas 140 h, sarunu režīmā – 8h; i 
Apruvenā cena Ls 45/ 50 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Toms Kriumanis | 10/07/2012
Balso: ***** (4)

Bez liekām ambīcijām (207)

Just5 CP09 Mika

Pienācis laiks, kad mobilie telefoni no vienkāršiem saziņas līdzekļiem jau kļuvuši par spēļu konsolēm, mazizmēra datoriem un televizoriem, navigācijas iekārtām, MP3 atskaņotājiem, termometriem un par ko vēl tik ne! Bet cik daudzi no mums ikdienā izmanto šīs neskaitāmās telefonu papildiespējas? Un ko darīt cilvēkiem, kas ar augstajām tehnoloģijām ir uz jūs? Latvijā dibinātajai kompānijai Just5 atbilde nav tālu jāmeklē.

 

Kompānija Just5 ir dibināta 2007. gadā Latvijā. Taču pirmais telefona modelis CP09 tirdzniecībā parādījās pašā krīzes plaukumā, 2009. gadā, kā pirmais telefons tā mērķauditorijai – gados vecākiem cilvēkiem un maziem bērniem. Taču, kā izrādās, šis telefons ar tā nedaudz ekstravaganto dizainu un vienkāršību ir iekarojis ne tikai bērnu un omīšu sirdis vien. Un nav arī nekāds brīnums, ka tā noticis, jo pasaulē atzītus dizaina apbalvojumus nepiešķir tāpat vien. Piemēram, var minēt EFFIE nomināciju 2009. gadā kā gada zīmolu, IF Product Design Awards 2010. gadā gan par CP09, gan CP10, un arī Red Dot Design Award par telefonu CP11, bet par to citā reizē. 

 

Mika vs Space

 

Modelis CP09 Mika izveidots no pacietas, baltas, matētas plastmasas un ir ar diezgan asām šķautnēm, protams, ne tādām, kas varētu savainot. Tā raibās tastatūras dēļ tas sākumā atgādina rotaļlietu, nevis īstu telefonu, taču šajā rotaļlietas izskatā arī slēpjas tā fifīgums. Abi telefoni, protams, ir maksimāli vienkārši. Kā papildiespējas bez zvanīšanas un īsziņām abiem telefoniem ir FM radio, zils LED lukturītis un SOS poga. Visas šis funkcijas ieslēgt un izslēgt var ar slēdžiem telefona sānos, kas ir ļoti ērti un pat mazam bērnam nesagādātu nekādas grūtības. Vēl abiem telefoniem sānos izveidots tastatūras bloķēšanas slēdzis, kas ir tiešām parocīgi atšķirībā no parastajiem telefoniem, kam tastatūras atbloķēšana reizēm mēdz būt nedaudz piņķerīga, kā arī skaļuma regulēšanas poga. Taču jāatzīst, ka modelim CP09 Mika ekrāns ir nedaudz par mazu, tādēļ īsziņu lasīšana vai kādu citu šī telefona piedāvāto iespēju izmantošana var būt nedaudz apgrūtinoša. Tā, piemēram, portālā sūdzības.lv kāda meitene ir uzrakstījusi, ka šim modelim nav iespējams izslēgt taustiņu signālu, lai gan tā nav taisnība, jo taustiņu signālu ir iespējams izslēgt, bet viņa vienkārši nav varējusi saprast, kā to izdarīt, un visdrīzāk tieši mazā ekrāna dēļ. Tas tikai vēlreiz atgādina, ka kārtīgi jāiepazīstas ar lietošanas instrukciju. 

Savukārt modelim CP10 Space ekrāns jau ir krietni lielāks, tādējādi arī visas opcijas ir daudz pārskatāmākas un telefonu ir vieglāk izmantot. Arī vizuāli telefons šķiet vairāk piemērots vecāka gadagājuma cilvēkiem, jo tam ir noapaļota forma un korpuss izveidots no mīkstas, taustes ziņā patīkamas plastmasas, kā arī pēc izskata tas šķiet nopietnāks. Lai arī testa telefonam CP10S Space tastatūra, tāpat kā modelim CP09 Mika, ir dažādās krāsās, tomēr ir pieejami telefoni ar tastatūru vienā krāsā. Taču kādam kungam, iespējams, tādas raibas pogas varētu nepatikt vai šķist pārāk nenopietnas. 

Vienīgās būtiskās atšķirības modelim CP10 Space no CP09 Mika, ja neskaita izskatu, ir lielāks ekrāns un vibrozvans, kā arī tā telefongrāmatā var saglabāt līdz 500 numuru, kamēr CP09 Mika tikai līdz 100 numuriem. Kaut arī abiem modeļiem ir FM radio, ko var ieslēgt un izslēgt ļoti vienkārši, izmantojot pogu sānu malā, tomēr tas ir diezgan vājš, jo jau 40 kilometru attālumā no Rīgas uztvert var tikai divas radiostacijas, kas tāpat raida ar tik stipru šņākoņu, ka nav patīkami klausīties. Radio var klausīties arī ar atvienotām austiņām, kas, kā zināms, nav iespējams  citiem telefoniem, jo austiņas darbojas kā radio antena. Protams, ja atvieno austiņas, tad radio ārpus Rīgas vispār neuztver nevienu staciju, vismaz nevienu Rīgas radiostaciju. 

Arī skaņu gribētos kaut nedaudz kvalitatīvāku, jo izsmalcinātus mūzikas mīļotājus skaņas kvalitāte noteikti neapmierinās. Bet tas ir saprotami, jo diez vai kāds šo telefonu pirks tikai tāpēc, lai klausītos mūziku.

 

Ar vienu pirksta kustību

 

Protams, jāpiemin arī slavenā SOS poga, kas tik tiešām kādā dramatiskā brīdī varbūt var atrisināt dzīvības vai nāves jautājumu. Lai to varētu izmantot, vispirms telefonā ir jāuzstāda no viena līdz pieciem numuriem, kuriem tad vajadzības gadījumā telefons nosūtīs īsziņu ar tekstu SOS. Piezvani man!. Vienlaicīgi ieslēgsies arī ļoti skaļš, signalizācijai līdzīgs signāls, lai pievērstu tuvumā esošo cilvēku uzmanību.   

Tāpat kā radio un SOS poga, arī lukturītis ir ieslēdzams ar vienu pirksta vēzienu telefona sānos. Tas ir pietiekami spožs, lai naktī uz naktsgaldiņa atrastu ūdensglāzi vai tumšā kāpņu telpā ceļu līdz sava dzīvokļa durvīm. Ņemot vērā, ka telefonam ir pietiekami ietilpīgs akumulators, nav jāuztraucas par to, ka lukturīša lietošana varētu stipri saīsināt laiku starp tā uzlādēm, jo gaidīšanas režīmā CP10  Space darbojas līdz 200 stundām, bet CP09 Mika – līdz 140 stundām.   

 


 

Secinājumi
Apsverot visu iepriekšteikto, jāsecina, ka nav svarīgi, vai jūs esat vecs vai jauns, vai arī vienkārši gribat būt citādāks un atšķirties no lielākās daļas cilvēku, jo šis telefons ir piemērots cilvēkiem, kam patīk vienkāršas, viegli lietojamas lietas. Un ir pat drusku jāpabrīnās, ka neviena no pasaules lielajām megakompānijām, kas ražo telefonus, nav iedomājusies radīt tik ļoti vienkāršu un tomēr tik daudziem cilvēkiem nepieciešamu ierīci. Atliek vien vēlēties, lai Latvijā būtu vairāk tādu kompāniju, kas starptautiskā mērogā tiek tik augstu novērtētas un kas spēj radīt kvalitatīvus un konkurētspējīgus produktus.
 

Līdzīgi produkti // MOBILIE » Budžeta
MOBILIE » Budžeta
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Raunds pa raundam: BlackBerry Torch (Bold 9800) pret iPhone 4 (20)
2010-11-29
Skaties video
 

DUELIS: iPhone 4 VS BlackBerry Torch (Bold 9800) - drīzumā (10)
2010-11-24
Skaties video
 

iPhone 4 BŪS (7)
2010-07-09
Skaties video
 

Fērbijs? Nē, Corby! (6)
2009-10-16
Skaties video
 

Mūzikas ģēnijs (3)
2009-08-10
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: MOBILIE
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT MOBILIE RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system