JAUTĀ EKSPERTAM: CITA ELEKTRONIKA
elektronika 27/12/2012

sveiki next.Priecīgus svētkus .Un jautajusm šāds kur palicis next žurnals ?veikalos skatos un neredzu jaunako next numuuru.)...

Atbild eksperts » Mix_
? 06/11/2012

Kadu variantu Google nexus 7 Jus ieteiktu?varbut gaidit uzlaboto versiju?kadi plusi un minusi shiem modeliem?Paldies.))...

Atbild eksperts » Mix_
garantija un remonts 22/10/2012

Labdien! Interesē vai minētā aparatūra tiek remontēta(ja tiek tad kur) pēc garantijas termiņa beigām.)...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
kvalitatīva skaņas atveide
nevainojams kanālu balanss
nav skaņas kropļojumu
ērts un elegants, cenai atbilstošs iepakojums
MĪNUSI
ja meklējam pilnīgu apkārtējās skaņas izolāciju, tad bez aktīvajiem risinājumiem laikam neiztikt…
TEHNISKIE PARAMETRI
Frekvenču diapazons 16 – 24000 Hz 
SPL 115 dB (1KHz/ 1Vrms) 
Pretestība 32 Ω  
THD <0.1% (1 kHz/ 100 dB SPL) 
Aptuvenā cena Ls 150 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Mix_ | 19/06/2012
Balso: ***** (2)

Skanīgai vientulībai (207)

Sennheiser CX 980

Mēs esam visai atšķirīgi savās prasībās pret mūzikas klausīšanās ierīcēm – ir ļaudis, kuri skaņas ierīcēs iegulda vairāk, nekā dažs labs savā automašīnā vai pat mājoklī, ir tādi, kam der jebkāda pīkstienu (vēlams, tomēr basu) izspiest spējīga pieclatu budžeta ierīce, un ir tādi, pa vidam, kas nebāzīs ausī neko lētāku par latiem divdesmit, bet arī nav gatavi 250+ latu sadedzināšanai uz mūzikas mūzas Eiterpes altāra.  Šoreiz NEXT lasītājiem piedāvāsim tieši šāda, vidēja cenas līmeņa, austiņu – Sennheiser CX 980 – apskatu. Jā, liks augstprātīgi pavīpsnāt High-end adeptiem un aizvainoti nicīgi nosprauslāt lētā gala cienītājiem, bet tiem, kam – lai viņš nolādēts – izteikts bass kā vienīgais austiņu derīguma zīmogs izraisa pamatotus mizantropijas uzplūdus un pārdomas par visa pastāvošā niecību, ļoti iespējams, ir uzmanības vērts apskata objekts.

Ģimene kā retums

Sāksim ar mazu lirisko atkāpi: ja pametam skatu apkārt, tad redzam, ka elektronikas industrijā valda megakorporācijas. Un, iespējams, tieši tāpēc jau pirms pašu austiņu testēšanas rodas siltas jūtas pret Sennheiser, kas – ak, tu brīnums – joprojām ir ģimenes uzņēmums. Un, kas ne mazāk svarīgi, uzņēmums, kura gēnos ierakstīta skaņas cienīšana un mīlēšana, nevis naudaskāre (nejauši paskatāmies uz Beats by Dr. Dre pusi).  Paskatīsimies, kā izskatās un kā skan Sennheiser CX980!

 

Sāksim ar videoiespaidiem:

 

 

Ausī bāžams BMW

Lai arī Senheiser produktu menedžeris Ivans Kahuns savā prezentācijā IFA 2012 preses konferencē to nepieminēja, mēļo, ka CX980 dizains izstrādāts sadarbībā ar BMW dizaineriem. Kas to lai zina, vai tā ir, bet fakts paliek fakts – austiņu frēzētais metāla korpuss ir ne vien elegants, bet arī vieš patīkamu kvalitatīva un precīzi nostrādāta produkta iespaidu. Ja atgriežamies pie BMW, tad CX980 dizains Bavārijas dizaineriem kaunu nedarītu – arī skaļuma regulēšanas poga un 3,5 mm spraudnis izpildīts godam. Taisno, no divām daļām sastāvošo metāla spraudni iespējams ar vienkāršas kustības palīdzību pārveidot par 90° leņķī saliektu, kas reizumis ir ļoti noderīga iespēja.

Arī iepakojums atbilst austiņu cenas kategorijai – kvalitatīvā ādas maciņā iebāžama salīdzinoši liela, bet viegla un ērta tītuve, kurā atroda vieta ne tikai pašām austiņām un to vadam, bet arī lidmašīnas adapteram un klipsim, ar kuru austiņu vadu ērti piestiprināt apģērbam. Rezerves uzgalīšiem ticis ne mazāk simpātisks ādas maisiņš, kurā pietiek vietas visiem līdzi dotajiem austiņu uzgaļiem un maiņas skaņas kanāla korķīšu kopā ar to izņemšanas rīku. 

Pavisam CX980 komplektētas ar treju izmēru austiņu uzgaļiem – trīs pāri ar pelēku marķējumu, un trīs – ar sarkanu. Sarkanie dod izteiktāku zemo frekvenču skaņu, bet pelēkie patiks tiem, kam pārlieku izteikts bass nav pa prātam. Ja parakājamies maisiņā, tad atrodam vēl vienu uzgaļu pāri, kurš izveidots no mīkstas un viegli deformējamas porgumijas (gluži, kā ausu aizbāžņi autosportā) – tie nodrošina maksimālu apkārtējo trokšņu izolāciju un, nekur neaizbēgsi – arī maksimālu basu akcentu (par laimi, vidējās uz augstās frekvences nekur neapzūd).

Te nu arī būsim nonākuši pie austiņu svarīgākā raksturlieluma – skaņas atveidošanas – apskates. Uzreiz jāsaka, ka, uzmetot aci CX980 skaņas jutības grafikam, jāsecina, ka par absolūti lineārās skaņas etalonu tās kalpot nevar – zemo frekvenču jutība ir mazliet augstāka, tātad, tās ir vairāk akcentētas skanējumā. Vērojama arī viegli paaugstināta jutība 7 un 10 KHz joslās. 7 KHz akcents ir samērā bieža parādība plašpatēriņa audio atskaņošanas ierīcēs – šī frekvence trāpa sitamo instrumentu dārziņā, un principā lielu launumu skaņas baudīšanai nenodara – iespējams, daudziem ir pa prātam (ausij :) ). Ar 10 KHz zonu gan ir tā, kā ir – šai frekvenču joslā meklējamas atsevišķas cilvēka balss skaņas (vairumā gadījumu – šņāceņi) un stiamo instrumentu šķīvji. Rezultātā mūzika, kurā bundzinieks daudz izmanto šķīvjus, sāk šķist mazliet pārsālīta. Protams, ka šīs kaites ir visai nosacītas – kopumā Sennheiser CX980 skanējums ir atzīstami labs un atbilst austiņu cenai. 

Gods, kam gods, skaņas kropļojumu vienkārši nav, kas ir plusiņš salīdzinājumā, piemēram, ar naudīgu ļaužu vidū visai poplārajām Bose aktīvās trokšņu izolācijas austiņām, kad ar skaņas kropļojumu nākas maksāt par apkārtējā trokšņa izslēgšanu. Arī labā un kreisā skaņas kanāla balanss Sennheiser CX980 ir praktiski nevainojams.

Paklausījies dažādu žanru un laikmetu mūziku, secināju, ka uzgalīši ar sarkano (pastiprināts bass) marķējumu man paliks neizmantoti – CX980 jau tā samanāmais zemo frekvenču akcents ir pietiekams arguments, lai man (subjektīvi) nebūtu kāres pēc vēl izteiktākiem basiem. Ja kāda konkrēta skaņdarba vai garastāvokļa dēļ vēlos, izmantoju porainās gumijas uzgaļus, kuri vienlaikus dod arī lielāku atrautību no apkārtējās pasaules.
Secinājumi
Sennheiser CX980 ir labs un attisnots pirkums tiem, kuri vēlas baudīt mūziku lieliskā skaņas kvalitātē ar piebildi, ka retos gadījumos (ja jūsu iemīļotajā mūzikā daudz šķīvju šķindoņas) skanējums var likties pārspīlēts un pat dzirdi apgrūtinošs. Ražotājs piedomājis arī pie austiņu ikdienas iepakojuma, kurš tās labi pasargās (kas svarīgi, nezaudējot eleganci) un tādējādi paildzinās to kalpošanas laiku. Kopējais secinājums – Sennheiser CX980 dizains, kvalitāte un skanējums pilnībā atbilst austiņu cenai. Ja vēlamies ko vairāk, meklējam kvalitatīvas vairāku skaļruņu austiņas (piemēram, Ultimate Ears TripleFi 10) vai, ja vēlamies (un esam finansiāli tam gatavi) vēl vairāk – pasūtinām tieši savai ausij piemērotu pāri.
 

Līdzīgi produkti // CITA ELEKTRONIKA » Audio
CITA ELEKTRONIKA » Audio
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Drīzumā: NEXT dodas neceļos ar Garmin un JS GPS karti (1)
2010-12-02
Skaties video
 

Ar vēlmi palīdzēt citiem (0)
2009-12-10
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

VIDEO: Tēma: spēles (0)
2009-06-15
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: CITA ELEKTRONIKA
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT CITA ELEKTRONIKA RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system