JAUTĀ EKSPERTAM: TV
neizdodas pieslēgt internetam 04/01/2013

Sveiki. Iegādājos Samsung PS60e550D1, mēģinu pieslēgties netam ar LAN Kabeli caur ruteri, bet neizdodas. rāda izveidots savienojums ar...

Atbild eksperts » Mix_
LCD tv un UPS 17/12/2012

Vai iegādājoties dārgu LCD televizoru būtu prātīgi/lietderīgi iegādāties papildus UPS? Esmu dzirdējis, ka LCD televizori ir jūtīgi uz strāvas...

Atbild eksperts » Mix_
Vai ir vērts iegādāties LED? 10/12/2012

Labdien,Jau kādu ilgāku laiku esmu vērojis tehnoloģiju attīstību un beidzot esmu nolēmis iekāpt šajā vilcienā. Vēlos iegādāties LED televizoru...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Pievilcīgs dizains (TV)
Plašas iespējas (TV)
Laba cena (TV)
Bezvadu interneta iespēja (Atsk.)
Attēla uzlabošanas tehnoloģijas (Atsk.)
7.1 telpiskā skaņa (Atsk.)
MĪNUSI
Atsevišķu pieslēgvietu izvietojums (TV)
Augsta cena (Atsk.)
TEHNISKIE PARAMETRI
Izmēri un svars (TV) 99,2 x 58,6 x 3,8 cm un 13 kg (bez statīva) 
Aprīkojums (TV) 42 collu LED ekrāns ar Full HD izšķirtspēju; 3D atbalsts; reakcijas laiks – 2 ms; Pixel Precise HD, HD Natural Motion, 2 x 12 W skaļruņi; 4 HDMI; 2 USB; Ethernet; Composite; Component; SCART; LAN; komplektā – divas 3D brilles 
Aptuvenā cena (TV) Ls 700 
Izmēri un svars (atsk.) 435 x 70 x 260 mm; 4,2 kg 
Aprīkojums (atsk.) BD, DVD, CD disku lasītājs; atpazīst JPG, GIF, PNG, AVI, WMV, AVCHD, MPEG, MP3, DivX un WAV formātus; Wi-Fi; 2 USB; HDMI; Component; S-Video; Coaxsial Audio; Ethernet 
Aptuvenā cena (atsk.) Ls 320 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Juris Karlinskis | 01/03/2012
Balso: ***** (7)

Ziemas garajiem vakariem (207)

Philips 42PFL7606H/12

Lai arī pavasaris vairs nav aiz kalniem, ziemas vakari, kad negribas neko citu, kā vien palīst zem siltas segas un relaksēties, skatoties kādu labu filmu, vēl ciemojas mūsu platuma grādos. Bet ko darīt tad, ja mājās esošo televizoru jau labu laiku nepieciešams nomainīt un iecienīto varoņu piedzīvojumi redzami tikai Blu-ray kvalitātē? Tātad pienācis Philips laiks, tādēļ lasītājus iepazīstinām ar šī zīmola tālrādi un Blu-ray atskaņotāju.

Ja reiz ko iegādājas, tad pērk labu izstrādājumu – tā uzskata daudzi, un tas ir pareizi, jo, iztērējot naudu par kvalitatīvu produktu ar jaunākajām tehnoloģijām, ilgi vairs nebūs jādomā par jauna produkta iegādi. Philips tālrāžu un Blu-ray atskaņotāju piedāvājums ir pietiekami plašs, lai katrs atrastu sev vispiemērotāko komplektu. NEXT apskata LED televizoru Philips 42PFL7606H/12 ar 3D atbalstu un Blu-ray atskaņotāju Philips BDP 9600.

Ienes mājā krāsas

Philips televizors, ko apskatām šajā numurā, noteikti iepatiksies tiem, kuri vēlas savā mājā kaut ko neredzētāku. Kad Philips pirmo reizi demonstrēja patentēto Ambilight tehnoloģiju, nenoliedzami, ka patīkamus iespaidus guva ikviens, kas to aplūkoja. Patiesībā šī tehnoloģija vairāk rada tīri vizuālu efektu, proti, no divām televizora malām uz tuvējās sienas vai mēbelēm parādās ekrānā redzamajam attēlam pielāgoti gaismas efekti, kas vizuāli palielina ekrānu, tādējādi radot iespaidu, ka tas ir lielāks nekā tālrāža korpuss. Šāds vizuālais efekts ir ļoti interesants un kopā ar Philips 42PFL7606H/12 izsmalcināto dizainu šo televizoru pārvērš par pievilcīgu interjera sastāvdaļu, taču noteikti atradīsies arī tādi cilvēki, kas teiks – es noteikti pārmaksāju par televizoru, ja tam ir šādi izskaistinājumi. Te nu jāteic, ka Philips tālrāža cena, salīdzinot ar tā iespējām, ir ļoti demokrātiska, jo veikalu plauktos nemaz nav tik daudz 42 collu televizoru ar 3D atbalstu, kuru cena būtu zem 800 latiem.

Šis tālrādis ir viens no plānākajiem Philips modeļiem, tādēļ nav īsti saprotams, kāpēc ražotājs izvēlējies to padarīt biezāku. Kā tā? SAT pieslēgvietu konstruktori nez kādēļ nolēmuši ievietot televizora aizmugurē, tādējādi, pieslēdzot tai vadu, televizoru vairs blīvi pie sienas pielikt neizdosies. Krietni labāk būtu, ja šī pieslēgvieta atrastos korpusa sānos, kā tas ir citiem modeļiem.

Televizora pārinieku – Blu-ray atskaņotaju  Philips BDP 9600 – ražotājs veiksmīgi pieskaņojis tālrāža dizainam – tā korpusa priekšējo daļu ieskauj caurspīdīga līnija, kas izgaismojas, ierīcei strādājot. Turklāt atskaņotājam ir aptuveni 3 mm biezs alumīnija korpuss, kura viens no uzdevumiem ir aizsargāt ierīci no cita veida tehnikas radītas vibrācijas un traucējumiem. Tieši šī iemesla dēļ Philips BDP 9600 ir krietni smagāks par savas klases pārstāvjiem, taču ierīci nav domāts katru dienu pārvietot, tādēļ to par trūkumu noteikti nevar uzskatīt.

Sadraudzējas ar jaunumiem

Domājams, ka nevienam vairs neradīsies šaubas par Philips 42PFL7606H/12 visai interesanto vizuālo izskatu, taču pievilcība nebūt nav noteicošā, kādēļ tiek pirktas ierīces, tāpēc pienācis laiks paskatīties, kādas tehnoloģijas ražotājs izmantojis, lai nodrošinātu labu attēla kvalitāti un pienācīgas iespējas savam tālrādim.

Vispirms jāteic, ka Philips ievērojis pēdējā laika modes tendences un nav izticis bez trīsdimensiju attēla atbalsta funkcijas. Šo iespēju Philips tālrādim palīdz nodrošināt Film Patterned Retarder (filmas tēlu kavētājs), kas nodrošina divus 540 rindu attēlus – pa vienam katrai acij, kas pēc tam tiek kombinēti, izmantojot 3D brilles. Komplektā iekļautās pasīvās 3D brilles ir vieglākas par atsevišķu konkurentu piedāvātajām, taču citas būtiskas atšķirības nav pamanāmas. 

Vērojot, ko īsti Philips televizors spēj, brīžiem šķiet, ka ražotājs tajā ir iebūvējis visas iespējamās tehnoloģijas, kas palīdzētu uzlabot ekrāna kvalitāti, nodrošinātu krāsu daudzveidību un vēl daudz ko citu. Tālrādī izmantota gan godalgotā Pixel Plus tehnoloģija ar četriem triljoniem krāsu, gan 400 Hz Perfect Motion Rate, ko vislabāk varēs izbaudīt, skatoties kadrus ar lielu kustību ātrumu, gan platforma Net TV, kuru izmantojot iespējams nomāt filmas un skatīties atkārtojumā pasaules pazīstamākos televīzijas kanālus. Iespējams, ka daļu no Philips televizora funkcijām lietotājs tā arī nekad neizmantos, bet, ja jau tās tur ir un būtiski cenu nesadārdzina, kādēļ gan nepalielīties draugu priekšā ar to plašo piedāvājumu.  

Ražotājs Blu-ray atskaņotāju Philips BDP 9600 izveidojis tikpat kvalitatīvu kā televizoru, nežēlojot spēkus, lai izstrādātu to ar plašām iespējām. Atskaņotāja izveidē izmantotas vairākas tehnoloģijas, kas nodrošina lietotājam kvalitatīvu attēlu. Viena no tām ir video apstrādes tehnoloģija Qdeo, kuras galvenais uzdevums ir dažādu veidu attēla artefaktu novēršana. Īpaša vērība pievērsta arī skaņas kvalitātei, kas tiek nodrošināta jau no paša skaņas rašanās sākuma, proti, ierīcē izmantota toroidālā energopadeve, lietojot gredzena formas pamatenerģijas transformatoru. Šādas konstrukcijas nozīme ir vērā ņemama, jo garantē stabilu un netraucētu enerģijas avotu, kas paredzēts analogajiem audio signāliem, kā arī ļauj izvairīties no jebkādu digitālu traucējumu rašanās salīdzinājumā ar parasto konstrukciju, kurā gan digitālais video, gan analogais audio signāls kopīgi izmanto vienu energopadevi. Par to, vai izmantotās tehnoloģijas sniedz patiesu labumu, uzzināsim testa praktiskajā daļā.

Ejam gaisā!

Ir piektdienas vakars, Philips tālrādis novietots tam piemērotā vietā, un tests var sākties. Bez šaubām, Ambilight apgaismojums uzreiz pievērš uzmanību, tādēļ pirmajā brīdī pat netiek sekots līdzi ekrānā notiekošajam, bet gan aplūkotas gaismas rotaļas. Īpaši iespaidīgas tās bija, skatoties dažādu rokmūziķu koncertu ierakstus, taču ne jau gaismas efekti ir tie, kuru dēļ būtu jāiegādājas televizors. 

Vērtējot attēla kvalitāti, jāteic, ka tā ir tiešām laba, un testa laikā būtiskas aiztures dinamiskajos kadros nebija vērojamas. Vienīgi trīsdimensiju režīmā atsevišķos gadījumos radās sajūta, ka mazliet tiek piebremzēts, bet līdzīgas parādības ir novērojamas arī citu ražotāju piedāvātajiem televizoriem ar 3D atbalstu. Krāsas attēlam ir sulīgas un tajā pašā laikā arī dabiskas, kā arī detalizācija pietiekami laba, vienīgi tumšajos apgabalos tā nedaudz samazinās. 

Patīkami pārsteidza skaņas kvalitāte, jo bija grūti iedomāties, ka televizorā iebūvētie skaļrunīši var nodrošināt pienācīgu efektu. Taču šajā jomā ir arī kāds bet, proti, šie skaļruņi tomēr nespēj pilnvērtīgi panākt visu frekvenču skaņas telpiskumu, tādēļ labāk būtu nežēlot līdzekļus un papildus iegādāties mājas kinozāli vai audiosistēmu.

Kad beidzot izmēģinām Blu-ray atskaņotāju, nevaram izšķirties, vai ievietot tajā disku vai arī, izmantojot iebūvēto Wi-Fi, skatīties kādu filmu no datora. Beidzot izmēģinām abus variantus, un vislielākais prieks ir par to, ka pat vairākus gadu desmitus senas filmas televizora ekrānā tiek attēlotas bez būtiskiem artifaktiem. Lai gan televizors jau tā nodrošina labu skaņas kvalitāti, tomēr, atskaņojot ar Philips BDP 9600, toņi kļūst vēl dzidrāki. Šajā ziņā noteikti liela nozīme ir arī iebūvētajām tehnoloģijām DTS-HD Master Audio un Dolby TrueHD 7.1 (tās gan ir pieejamas, tikai atskaņojot Blu-ray diskus). 

Ir pilnīgi vienalga, vai lietojam katru ierīci atsevišķi vai arī kopā, jo skaidrs, ka apskatītās ierīces ir vispusīgas un ļauj baudīt filmas augstā kvalitātē, turklāt  ar teicamu skaņu.


Secinājumi
Vērtējot attēla kvalitāti, jāteic, ka tā ir tiešām laba, un testa laikā būtiskas aiztures dinamiskajos kadros nebija vērojamas. Vienīgi trīsdimensiju režīmā atsevišķos gadījumos radās sajūta, ka mazliet tiek piebremzēts, bet līdzīgas parādības ir novērojamas arī citu ražotāju piedāvātajiem televizoriem ar 3D atbalstu. Krāsas attēlam ir sulīgas un tajā pašā laikā arī dabiskas, kā arī detalizācija pietiekami laba, vienīgi tumšajos apgabalos tā nedaudz samazinās. Patīkami pārsteidza skaņas kvalitāte, jo bija grūti iedomāties, ka televizorā iebūvētie skaļrunīši var nodrošināt pienācīgu efektu. Taču šajā jomā ir arī kāds bet, proti, šie skaļruņi tomēr nespēj pilnvērtīgi panākt visu frekvenču skaņas telpiskumu, tādēļ labāk būtu nežēlot līdzekļus un papildus iegādāties mājas kinozāli vai audiosistēmu.
 

Līdzīgi produkti // TV » LCD
vote: (0)
vote: (5)
TV » LCD
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

Kur kavējas digitalizācija? (9)
2009-07-20
Skaties video
 

Liela viera (5)
2009-04-06
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: TV
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT TV RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system