JAUTĀ EKSPERTAM: AUTO-MOTO
auto pirksana Itālijā 07/09/2012

Velos pirkt auto Itālijā un vēlos uzzināt kā tas notiek Itālijā.Cik maksā pārrakstīšana un vai vēl kas vajadzīgs ja...

Atbild eksperts » Aldis Bite
Vispārējs viedoklis par Opel Vectra 1,7TD (1996.03.) 20/03/2012

Esmu iegādājies Opel Vectra 1,7TD (1996.03.)un gribu zināt kāds ir šī auto raksturojums kopumā, kādas varētu būt raksturīgākās problēmas...

Atbild eksperts » Aldis Bite
auto italija 08/03/2012

gribu pirkt auto italija un dzit uz latviju. cik sarežģīti tas ir un kas nepieciešams. kas ar tranzīta numuriem?...

Atbild eksperts » Aldis Bite
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
APTUVENĀ CENA
Ls 14 623
PLUSI
Viegli transformējams salons
Lielisks komforts aizmugurē sēdošiem pasažieriem
MĪNUSI
Neliels motoru piedāvājums
Cieta plastmasa interjerā
TEHNISKIE PARAMETRI
Dzinējs R4, turbodīzelis, 1956 cm3; maks. jauda 165 ZS/ 4000 apgr/ min; griezes mom. 350 Nm/ 1750 – 2500 apgr/ min 
Transmisija 6 pakāpju automātiskā 
Dinamika 0 – 100 km/ h 9,8 s 
Degvielas patēriņš 5,6 l/ 100 km 
Cena Sākot no Ls 14 623 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Aldis Bite | 21/02/2012
Balso: ***** (3)

Pārvērtību meistars (207)

Opel Zafira Tourer 2,0 CDTI Cosmo 6AT 165ZS

Uzlūkojot rotaļīgo saules širmīti virs gaumīgā apaļo mērinstrumentu bloka, atcerējos sera Vinstona Čērčila slaveno citātu: ”Diplomāts ir cilvēks, kurš divreiz padomās, pirms kaut ko neteiks!” Beigu beigās netiranizēju Opel cilvēkus ar jautājumu par šīs plastmasas detaļas  neatbilstību Latvijas ceļu kvalitātei. Citādi šis MPV vēlreiz atgādināja, ka ir ļoti būtisks Opel globālas nozīmes modelis – Ford C-Max un VW Sharan pretinieks.

Tirgus un mērķauditorija

 Šobrīd Opel panākumi saistās jau ar trešās paaudzes Zafira. 1999. gadā Opel izveidoja septiņvietīgo vienapjoma Zafira A. Iepriekš bija 1996. gadā no GM Amerikas nodaļas adaptētais Opel Sintra. Principi trešajā paaudzē saglabāti tādi paši kā pirms 13 gadiem – maksimāla interjera pielāgojamība bez sēdvietu izņemšanas. Tas padara šo auto par ideālu izvēli ģimenēm ar bērniem pusaudžiem vai to profesiju pārstāvjiem, kam nepieciešams pārvadāt lielus nestandarta priekšmetus. Klienti joprojām varēs iegādāties funkcionālo septiņvietīgo Zafira B par pieņemamu cenu, jo paralēli jaunajam modelim Zafira Tourer, kas lielā daļā pasaules tiek saukts par Zafira C, arī esošais auto paliks pārdošanā, turklāt ar būtiskiem standarta komplektācijas papildinājumiem. Abi Zafira miniveni tiks ražoti Opel fabrikā Bohumā. Tikmēr Zafira Tourer ieguvusi Ampera raksturīgos bumeranga tipa galvenos starmešus un  radiatora resti priekšgalā, jau Insignia redzētu  spārna formas valcējumu profilā,  kā arī izteiktus sliekšņus un vēl vairākas pazīmes, kas tagad raksturo jauno Opel korporatīvo stilu. Salīdzinot ar parasto Zafira B, jaunais minivens ir 19 cm (tagad 4660 mm) garāks, par 83 mm  platāks un par 50 mm augstāks, bet bagāžnieka tilpums tam palielinājies par būtiskiem 40 līdz 65 litriem. Toties Zafira B, par spīti tam, ka tiek ražots kopš 2005. gada, joprojām būs tirdzniecība līdz brīdim, kamēr  pieprasījums pēc tā samazināsies. Kā nekā cenu starpība starp identiski aprīkotiem  Zafira  un Zafira Tourer vidēji ir Ls 2100.

 

Ceļojumam un atpūtai

Zafira Tourer galvenais trumpis ir daudzās interjera konfigurācijas variācijas, kuru dēļ nav nepieciešams izņemt  sēdekļus. Gluži kā iepriekšējiem Zafira, trešās rindas sēdvietas var nolaist vienā līmenī ar bagāžas nodalījumu. Opel inženieri  pilnībā pārveidojuši otro rindu, kas vairs nav dīvāns, bet gan trīs individuālas sēdvietas, kuras visā garumā neatkarīgi vienai no otras ir iespējams slidināt 210 mm (100 mm uz priekšu, 110 atpakaļ) amplitūdā, turklāt tās var pilnībā nolaist, tā radot vienāda līmeņa virsmu kravas pārvadāšanai. Papildus tam šo trīs sēdvietu atzveltnes  iespējams nolaist trīs dažādās pozīcijās – 0, 16 un 24 grādu leņķī. Zafira Tourer būtiskākais uzlabojums ir sēdvietu sistēma Lounge, kas otrās rindas pasažieriem nodrošina papildu komfortu. Nospiežot attiecīgu pogu, otrās rindas trīs sēdvietas transformējas divās komfortablās sēdvietās ar plašu vietu kājām un plecu zonai. Viegli pārvaldāms nolaišanas/rotācijas mehānisms ļauj pārveidot vidējās sēdvietas atzveltni par komfortabliem roku balstiem pasažieriem, kas atrodas malējās sēdvietās. 

 

Vadītāja un pasažieru komforts

Priekšējais panelis ir skaidri strukturēts, piedāvājot atzīstamu komfortu auto vadītājam un pasažierim. Pilnībā pārveidotā auto priekšpuse ar šaurajiem statņiem, lielajiem sānu logiem un durvīs iestiprinātajiem atpakaļskata spoguļiem ievērojami uzlabo apkārtnes pārredzamību. Zafira Tourer standarta aprīkojumā ietilpst inovatīvie, anatomiski veidotie lielie priekšējie sēdekļi, kurus iespējams konfigurēt visdažādākajos veidos. Turklāt abus krēslus 180 mm garumā ir iespējams slidināt atpakaļ, bet vadītāja sēdekļa augstumu var regulēt par 65 mm. Šiem zviļņiem piešķirts Vācijas Muguras veselības asociācijas (Aktion Gesunder Rücken e.V) apliecinājums – tā ir neatkarīga ārstu un muguras ekspertu apvienība. Pārveidojamā viduskonsole FlexRail savukārt izveidota kā modulāra plauktu sistēma trīs līmeņos, piecvietīgajā modelī Zafira Tourer nodrošinot 710 litru bagāžas nodalījuma ietilpību, kas ir par 65 litriem vairāk nekā pašreizējam Zafira modelim. Maksimālo tilpumu, kas ir 1860 litru (papildus 40 litri),  var iegūt, nolaižot vidējās rindas trīs sēdvietas. FlexFix sistēma konstruēta tā, ka iespējams pārvadāt divus velosipēdus, kuri katrs var būt pat līdz 30 kg smags. Jaunievedums – velosipēdu turētāju, kas tagad ir aizslēdzams, iespējams arī novietot tādā leņķī, lai būtu iespējams attaisīt bagāžnieka vāku, tā padarot bagāžas nodalījumu vieglāk aizsniedzamu no ārpuses. Būtiska Zafira Tourer iezīme ir panorāmas jumts, kas saplūst  ar plašo, garenisko vējstiklu un turpinās līdz pat auto aizmugurei, nodrošinot pasažieriem patīkamu gaisotni. 

 

Modernizēta šasija un balstiekārta

Modeļa Zafira Tourer inteliģentā šasija FlexRide nodrošina nevainojamu komfortu un drošību. Gluži tāpat kā modeļiem Insignia un Astra, arī  Zafira Tourer izmantotā FlexRide piedāvā trīs izvēles režīmus – Standard, Tour un Sport. Turklāt Zafira Tourer izmantots Insignia priekšējais tilts ar izolētu apakšrāmi un McPherson balstiekārtu. Aizmugurējā tilta konstrukcija ir unikāla vienapjoma auto segmentā. Tāpat kā jaunajai Astra, arī modelī Zafira Tourer  izmantota vērpstieņa un Vata mehānisma kombinācija. Šāda konstrukcija ir vieglāka un kompaktāka par daudzsviru piekari, nodrošina stabilāku braukšanu, mazāku virsbūves šūpošanos, augstu komforta līmeni un  skaņas izolāciju. Gan minivena garenbāze, gan šķērsbāzes, salīdzinot ar tagadējo modeli Zafira,  ievērojami pieaugušas,  uzlabojot braukšanas komfortu un dinamisko stabilitāti: attiecīgi 2760 mm (+ 57 mm), bet šķērsbāzes – 1584 mm priekšā (+ 96 mm) un 1588 mm aizmugurē (+ 78 mm). 

 

Jauni motori, cita dinamika

Opel Zafira Tourer sākotnēji pieejams ar modeļos Astra un Insignia iepazītajām trīs 2,0 CDTI common-rail turbodīzeļa versijām. Piedāvātās jaudas – 110 ZS, 130 ZS un 165 ZS. Benzīna dzinēju klāsts ietver divas 1,4 turbomotora versijas – 120 ZS un 140 ZS. Bez 6 MT mehāniskās ātrumkārbas pieejama sešu pakāpju AT 140 ZS jaudīgajam 1,4 litru dzinējam un 165 ZS jaudīgajam 2,0 CDTI motoram. Visas Zafira Tourer versijas ekipētas ar Opel  jauno Start/Stop tehnoloģiju. Īpaši ekonomiskā saspiestās dabasgāzes dzinēja variācija Opel Zafira Tourer 1,6 CNG turbo ecoFLEX (150 ZS) pārdošanā nonāks vēlā pavasarī. Zafira Tourer bez Start/Stop izmantots arī citu degvielu ekonomējošo tehnoloģiju klāsts, tādas kā optimizēta motora vadības sistēma, jauns maināmas ģeometrijas turbokompresors, aktīvais priekšējā režģa aizvērtnis (aeroshutter) un zemas rites pretestības riepas. Kā jau iepriekšminēts, NEXT testēja šobrīd sportiskāko 165 ZS  2,0 CDTI versiju, kas braucējiem paliek atmiņā ar pārlieku vieglas stūres reakcijām, kas neprovocē uz agresīvu braukšanu kopumā vidēji klusā auto. Lai to novērstu, vērts izvēlēties šasijas Flex Ride regulējumu Sport.  Ja tomēr Zafira Tourer (saskaņā ar reklāmas bukleta tekstu) tiešām pretendē uz Premium minivena statusu, tad gribētos vēl labāk izolētu motortelpu un salonu. Dīzeļmotors vispār izraisa pārdomas, jo tā  350 Nm griezes moments valda no 1750 līdz 2500 apgriezienu amplitūdā, bet pēc 3000 apgriezieniem motora dinamiskums novīst, tāpat kā laikus neaplieta istabas puķe. Dīvaini, ka maksimālās jaudas 165 ZS  novērojami  4000 apgriezienos, tikai 1000 apg/min pirms tahometra sarkanā sektora sākuma. Šādi regulētu dīzeli labāk izvēlēties ar 6 AT.  Ja tomēr esat manuālās kārbas piekritējs, rēķinieties, ka, vēloties dinamiskāk braukt, būs jāpārslēdzas biežāk, nekā stūrējot dažu labu konkurentu.   


Secinājumi
Lielisks auto visiem Opel faniem, kas vēlas ko šikāku par Zafira B, taču negrib pirkt mikroautobusu.
 

Līdzīgi produkti // AUTO-MOTO » Vans
AUTO-MOTO » Vans
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
Daudzšķautņainais Premium (3)
2010-05-07
Skaties video
 

Tagad ar Lancer degungalu (0)
2010-05-07
Skaties video
 

Četru riteņu spēks (7)
2010-03-27
Skaties video
 

Ženēvas autošovam - 80. jubileja (0)
2010-03-18
Skaties video
 

Audzējot pašvērtējumu (0)
2010-03-11
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: AUTO-MOTO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT AUTO-MOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system