JAUTĀ EKSPERTAM: SPĒLES
par speli? 18/04/2012

Ko jus domajat par max payne 3,vai tas bus tik pat labaspele ka max payne un max payne...

Atbild eksperts » Mix_
Game 27/12/2010

kur var iegādāties nfs hot pursuit 2010 pc versiju?)...

Atbild eksperts » Mix_
Game 24/11/2010

Sveiki.Vai Next zin kad Latvijā būs nopērkama jaunākā nfs spēle Hot pursuit 2010?)...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Gaidām
MĪNUSI
Cerēsim, ka nebūs
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Reinis Ozols | 05/12/2011
Balso: ***** (14)

Rīperi ir atnākuši! (207)

Sony PS3

Komandieris Šepards brīdināja, bet reti kurš tam gribēja ticēt. Un tagad tie, kas tika uzskatīti vien par pagātnes mītu, ir klāt. Rīperi – milzu izmēru kosmisko robotu rase –, kuru mērķis ik pēc vairākiem tūkstošiem gadu ir attīrīt Piena galaktiku no jebkādas inteliģentas dzīvības. Nu labi, gluži klāt tie vēl nav, jo līdz Mass Effect 3 iznākšanai daži mēneši vēl ir palikuši.  

Mass Effect noteikti ir viena no nozīmīgākajām pēdējās piecgades spēļu sērijām. Tā guvusi kā ļoti labvēlīgu kritiķu atzinību, augstu novērtējot to un ierindojot gada titulētāko spēļu vidū, tā arī jūsmīgu fanu pulku parastās geimeru tautas vidū. Bet vai fenomenālos panākumus izdosies pārspēt triloģiju noslēdzošajai daļai? Spēles izstrādātāji – kanādiešu kompānija BioWare – par to ir pārliecināti. Šī būs labākā spēle, kādu jelkad esam radījuši, un tātad viena no labākajām spēlēm, kāda jelkad ir radīta, – tik pieticīgi savā parliecībā ir izstrādātāji.

 

Spēles izstrādātāji ir pārliecināti arī par to, ka nav labākas vietas, kurā ielēkt spēles stāstā, ja nav sanācis uzspēlēt iepriekšējās divas daļas. Iepriekš piedzīvotais esot kā ievadstāsts galvenajiem notikumiem, kas risinās visu caurvijošā galaktiskajā karā, kurā izšķiras ne tikai cilvēces, bet arī visādu dīvaina izskata citplanētu radījumu liktenis. 

 

Iepriekš spēlētāja kontrolētais komandieris Šepards klejoja ar savu kosmosa kuģi Normandija no planētas uz planētu, lai savāktu sev uzticamus komandas biedrus un pēc tam izmeklētu dāžādas mīklainas parādības, kas beigās allaž noveda pie draudīgajiem rīperiem. Pirmajā daļā Šepardam izdevās atvairīt sākotnējo uzbrukuma plānu, bet otrajā – dot triecienu dziļāk ienaidnieka teritorijā. Taču naivi bija iedomāties, ka mistiskais, tūkstošiem gadu klusi vērojošais spēks tik vienkārši būs uzveicams. Un nu tas ir uzbrucis Zemei, ko rīperi plosa bez žēlastības. Tagad Šepardam ir jāaplido galaktika, lai savāktu armiju no dažādām planētām un rasēm, kura atgūtu Zemi un glābtu arī pārējo Visuma radību. Pagaidām vēl nezināmu iemeslu dēļ par spēlētāja ienadniekiem līdztekus rīperiem būs kļuvuši iepriekšējie sabiedrotie – organizācija Cerberus –, kas par savu mērķi izvirzījusi cilvēces dominanci pār pārējām rasēm. 

 

Sākotnēji, vismaz pēc idejas,  Mass Effect vairāk bija kā lomu spēle, kas izmantoja trešās personas šūtera mehāniku. Līdz ar Mass Effect 2 RPG daļa tajā, kas attiecas uz savu varoņu prasmju attīstīšanu un citādu pielāgošanu, kļuva krietni mazāk izteikta. Šoreiz BioWare piedāvās plašāku galvenā varoņa un komandas biedru īpašību un prasmju koku. Varēs pielāgot arī šaujamieročus. Būs jāatrod vai jānopērk kāds papildinājums, piemēram, tēmēklis, atsitienu mazinoša vai šaušanas ātrumu palielinoša detaļa u.c., tad kaut kur pasaulē jāatrod darba galds (noteikti viens tāds būs kuģī Normandija), kur to visu pielikt. Galarezultāts izmainīs ieroča izskatu spēlē. Neko pārāk daudz tas nemainīs, drīzāk būs patīkams sīkums.

 

Kaujas šeit ir tikpat svarīgas kā pasaules izpēte un dialogi ar citiem personāžiem, un tajās ir sagaidāmi uzlabojumi. Pirmkārt, Mass Effect ir kļuvusi par upuri pēdējā laika modes kliedzienam pievienot galvenajam varonim kaut kādu asmeni, ar kuru durstīt pretiniekus. Kā fūtūristiskā pasaulē pienākas, asmens ir hologrāfisks un to sauks par omniasmeni, kas atšķirsies atkarībā no spēlētāja sākotnēji izvēlētās klases. Tas izlien no omnirīka, ar ko iepriekš urķējām vaļā slēdzenes. Tādējādi spēlētājs tiks motivēts vairāk pietuvoties pretiniekiem, lai izjustu kaujas garšu brutālākā veidā. 

Otrkārt, izstrādātāji centušies panākt Šeparda dinamiskāku pārvietošanos no aizsega uz aizsegu. Kad Šepards apšaudes laikā sadūšojās izlīst no aizsega un pāriet uz citu vietu, viņš atvienojās no sienas, pie kuras bija tikpat kā pielipis, un staltu muguru, augsti paceltu galvu rikšoja pie nākamā aizslietņa. Tagad viņš to darīs tā plūstoši un dinamiski no izsega uz aizsegu, nepakļaujot sevi nevajadzīgam riskam un radot lielākas manevra iespējas. 

Treškārt, tiek solīts uzlabots pretinieku mākslīgais intelekts. Viņi centīsies organizētāk pārņemt telpu, un tiem būs dalītas lomas. Kā piemērs ir Cerberus karavīri. Vienam no viņiem rokā ir necauršaujams vairogs, ar kura palīdzību tas uzņem uguni uz sevis un tādējādi virza pārējos biedrus tuvāk Šepardam ar komandu. Šādu pretinieku uzveikšana prasīs lielāku komandas darbu. Ceturtkārt, varēsim iesēsties Atlasā, kas ir liels robots uz divām kājām un šaujamieročiem roku vietā. Iepriekš ar līdzīgiem robotiem tikām cīnījušies, bet šoreiz tiksim pie vadības grožiem. 

 

Tiem, kuri ar Mass Effect saskaras pirmo reizi, pēc mana izklāsta varētu šķist, ka tā pamatā ir šaušanas un kauju spēle. Taču tā nebūt nav. Man personīgi tā drīzāk ir bijusi interesanta pasaule, ko gribas izpētīt, un dažādi tēli, ar kuriem aprunāties, kā arī emocionāli sižeta pavērsieni. Noslēdzošā daļa sāksies uz planētas Zeme, kur Šepardu tiesā par šķietmiem grēkiem, kas pastrādāti cīņās pret rīperiem. Šīs tiesas laikā notiek rīperu uzbrukums. Varēsim skatīt BioWare mākslinieku vīziju par to, kā mūsu planēta izskatās 22. gadsimtā. Tāpat ieraudzīsim vairākas līdz šim neredzētas planētas, kuras iepriekš jau ir minētas. Par muzikālo pavadījumu atbild komponists Klints Mansels, kas sacerējis mūziku filmai Melnais gulbis. Xbox 360 īpašnieki ar Kinect ierīces balss atpazīšanas tehnoloģiju varēs kaujās dot daļu no komandām saviem padotajiem, izsakot tās paši mutiski, arī dialogu izvēles būs iespējams izteikt pašam. Taču tā ne tuvu nav paša veidota saruna, ja kādam tā sāk likties.

 

Nesen izziņots jaunums ir kooperatīvais vairākspēlētāju režīms. Tā būs tāda kā atsevišķa kampaņa, kurā piedalīties varēs līdz četriem spēlētājiem. Un tai būs saistība ar galveno stāstu. Ar Šepardu spēlēt nevarēs, bet šī būs iespēja paspēlēt ar citām rasēm, tādām kā turiāņi, asari, salariāņi u.c., kopumā sešām rasēm. Būtībā tā būs kauja par dažādiem stratēģiskiem punktiem uz galaktikas planētām pret datora vadītiem daudzskaitlīgiem pūļiem.


Secinājumi
Ņemot vērā BioWare reputāciju, ir pamats domāt, ka šī būs laba spēle. Vienīgais veids, kā tā varētu šķietami izgāzties, ir iespēja, ka spēle būs tikai laba, nevis izcila, jo iepriekšējās sērijas spēles kvalitātes latiņu ir pacēlušas augstu. Mass Effect 3 iznāks 2012. gada 9. martā un būs domāta personālajiem datoriem, PlayStation 3 un Xbox 360 konsolēm. Bet aptuveni divus mēnešus ātrāk, janvārī, būs iespēja ielūkoties spēles demoversijā.
 

Līdzīgi produkti // SPĒLES » Konsoles
SPĒLES » Konsoles
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
VIDEO: Tēma: spēles (0)
2009-06-15
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: SPĒLES
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT SPĒLES RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system