JAUTĀ EKSPERTAM: CITA ELEKTRONIKA
elektronika 27/12/2012

sveiki next.Priecīgus svētkus .Un jautajusm šāds kur palicis next žurnals ?veikalos skatos un neredzu jaunako next numuuru.)...

Atbild eksperts » Mix_
? 06/11/2012

Kadu variantu Google nexus 7 Jus ieteiktu?varbut gaidit uzlaboto versiju?kadi plusi un minusi shiem modeliem?Paldies.))...

Atbild eksperts » Mix_
garantija un remonts 22/10/2012

Labdien! Interesē vai minētā aparatūra tiek remontēta(ja tiek tad kur) pēc garantijas termiņa beigām.)...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
N/A
MĪNUSI
N/A
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Aldis Bite | 17/10/2011

Uzsvars uz skaņas kvalitāti (207)

Philips 

Tobrīd, kad NEXT saņēma uzaicinājumu apmeklēt Philips skaņas izpētes un pilnveidošanas centru beļģu mazpilsētā Lēvenā, kas atrodas nieka 40 km no Briseles, sākām sīkāk pētīt Latvijas vidējā iedzīvotāja zināšanas un stereotipus  par Eiropā pazīstamo kompāniju ar holandiešu saknēm.

Philips elektronikas tirgū Latvijā šobrīd vairāk atpazīstams ar tā saucamās sadzīves jeb baltās elektronikas izstrādājumiem (mikseri, virtuves kombaini, sulu spiedes utt.), kā arī vīriešu un sieviešu higiēnas ierīcēm(matu griežamās mašīnas, skuvekļi un depilatori),mazāk vietas, uzmanības un tirgus daļas atvēlot  televizoriem un skaņu sistēmām. Tiesa, Philips zīmola audioiekārtas parasti asociējas ar tā saucamo lēto preču grupu ar cenu līdz Ls 250. Taču īsu brīdi pirms brauciena vienā no lielajiem elektronikas preču tīkliem izdevās iepazīties ar skaļruņiem Sound Sphere, to skanējuma kvalitāti, tā atklājot pavisam cita līmeņa Philips aparatūru. 

Pirms brauciena NEXT eksperts jutās saintriģēts kā Kāpēcītis, jo programma solīja gan iepazīšanos ar mājas kinozālei paredzēto 360Sound, gan Ambisound – zem televizora novietojamu monolītu skaļruņu bloku, kurā dažādos leņķos pret klausītāju iemontēti skaļruņi rada skaņas pārklāšanās jeb interferences efektu, tā apmānot klausītāja ausis un, piedodiet, arī mūsu smadzenes. Interference ir divu vai vairāku koherentu viļņu (skaņas, gaismas u. c.) pārklāšanās, kad vienos pārklāšanās apgabala punktos svārstības pastiprinās un citos pavājinās atkarībā no svārstību fāžu starpības. Ļoti pārliecinošs bija Apple iStore  konkurenta Songbird izveidotais uzlabojums Philips gados jauno censoņu izpildījumā.  MP4 atskaņotājiem, tostarp iPod, paredzēto  Songbird holandiešu/beļģu/ francūžu  Philips inženieru komanda  padarījusi par ļoti aizraujošu  programmu, ko drīz vien var ieviest kā interesantu prgrammu ne tikai  Android un WindowsPhone7 platformas tālruņos, bet arī iPhone 5

Koninklijke Philips Electronics N.V.

Grūti tulkojamais nosaukums flāmu valodā nozīmē Karaliskais elektronikas uzņēmums Philips. 1891. gadā Eidhovenas iedzīvotāji – dēls Žerārs un tēvs Frederiks Filipi – uzsāka oglekļa gaismekļu un apgaismes lampu biznesu. Drīz uzņēmums nonāca līdz bankrotam. Gluži kā pasakās, par izglābšanos  Philips jāpateicas jaunākajai atvasei – tikai 16 gadus vecajam Antonam. Ar viņa šūpulī  likto biznesmeņa talantu līdz 1907. gadam Philips kļuva par vienu no lielākajiem  spuldžu ražotājiem pasaulē un šādu statusu saglabā joprojām. 1927. gada 11. martā sāka skanēt pirmais Philips rūpnieciski ražotais radioaparāts PCJJ. Šobrīd holandiešu kompānija pārvērtusies par multinacionālu  koncernu, kura 2010. gada apgrozījums bija 25, 42 miljardi eiro,  peļņa pērn – 1,446 miljardi eiro, bet uzņēmumā strādājošo skaits pārsniedza 119 000 darbinieku. Kompānijai ir piecas galvenās attīstības nozares: sadzīves elektronika, baltā elektronika jeb mājas iekārtas, apgaismojuma tehnika, medicīnas iekārtas un medicīnas diagnostikas tehnoloģijas.

Philips noteikti pieder to uzņēmu lokam, kuri spējuši veidot elektronikas un tehnoloģiju vēsturi.. Holandiešu koncerns pirmais izgudroja tādas tehnoloģijas kā kompaktā audiokasete (1962.), MCA formāta lāzerdisks,  CD (1982.), SACD un citas skaņas tehnoloģijas. Taču, lai cik spilgta būtu vēsture, uzņēmums tomēr nespēj dzīvot  pagātnē. Ekonomiskās krīzes laikā Philips gandrīz pazuda no Latvijas tirgus un tehnoloģiju preses redzesloka. Klusi samierinājāmies, ka ikdienā lietojam Ķīnā ražotu Philips skuvekli vai Ukrainā izgatavotu Philips matu un bārdas trimmeri. Lēvenā daudzi spalvas brāļi brīnījās, ka šim zīmolam esam pateicīgi gan par kompakto audiokaseti, gan CD un kā autoru kolektīva biedram – arī par DVD un Blu-ray. Nu lietas atkal ies kalnā, jo Philips nolēmis pārdot nerentablo televizoru biznesu  ķīniešu partneriem, atstājot vien TV izpētes un attīstības centru Eidhovenā, un maksimāli pievērsties augstvērtīgām, Hi-Fi un Hi-End skaņu sistēmām. 

Kur dzimst skaņas nākotne?

Lēvena ir tipiska zinātnes pilsētiņa ar provinciālu garu, svaiga gaisa pārpilnību, vairākām augstskolām, kā arī dažādu kompāniju pētniecības centriem. Kompānija Philips ērti iekārtojusies vairāku korpusu divstāvīgā, gaišā ēkā ar daudzēm stiklotām fasādēm. Pētniecības centrā pamatā strādā gados jauni cilvēki. Vismaz ar mediju pārstāvjiem sarunājās jauni un ļoti jauni Philips darbinieki, kas vairāk atgādināja studentus – brīvprātīgos. Kopā ar Latvijas mediju pārstāvjiem, simpātiskajā Briseles piepilsētā viesojās arī žurnālisti no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas. Sākotnēji preses pārstāvjus iepazīstināja ar Obsessed with Sound, kas nozīmē Philips  mērķi apvienot labu un kvalitatīvu skanējumu ar elegantu dizainu, kā arī pieņemamu galaprodukta cenu. Lai maksimāli ātri un efektīvi sasniegtu vēlamo, Philips piesaistījis tādas autoritātes skaņas apstrādes pasaulē kā U2 producents Stīvs Lilīvaits (Steve Lillywhite), skaņu režisors Džefs Fosters (Geoff Foster) un saksofonists Bendžamins Hermans (Benjamin Herman). Philips uzskata, ka vispareizāk definēt labas skaņas kvalitāti prot cilvēki, kas paši spēlē, tātad rada skaņu, to apstrādā ierakstu studijās vai labāko apskaņojuma kvalitāti prasa no māksliniekiem, kas jau izveidojušies par visu atzītām autoritātēm. Šī ideja nav jauna, un vairāki pasaulē atzīti audioiekārtu ražotāji ilgstoši ekspluatē daždas prominences. Tiesa, ierasts, ka viss iepriekšminētais attiecināms uz augstākās jeb high-end klases aparatūru. Tā saucamajā consumer audio, par  tik spožām autoritātēm līdz šim nerunāja.

Zelta ausis un zelta dibeni

 Diemžēl ne vienmēr ierindas klausītājam skanējums, ko profesionālis vērtē kā perfektu, ir visbaudāmākais. Ikdienas tehnikas lietotājam svarīgāk ir, lai tembri būtu skaisti un sabalansēti, lai mūzika sgādātu baudījumu. Šī uzdevuma izpildīšanai radīts cits interesants Philips projekts, ko skaņu inženieri nodēvējuši par Zelta ausu komandu. Zem šāda nosaukuma slēpjas īpaši atlasīti, izskoloti, trenēti un eksāmenus nokārtojuši amatieri, kas, gluži kā tīrradņi, veidoti no absolūtas nulles skaņas uztverē līdz smalkiem tonalitāšu un taktu pazinējiem. Kandidāti apgūst skaņas un psihoakustikas teoriju, kā arī praktiski mācās atšķirt dažādas frekvences, skaņas kropļojumus, kompresiju utt. Tādējādi tobrīd, kad jebkurš no mums spēj vienīgi pateikt, ka skaņa nav pilnīga, Philips izskolotie eksperti var pateikt cēloņus un sekas, proti, pamatot, kādēļ skanējums nav labs. Kāds ir akustisko sistēmu salīdzinājums, ja tās vērtē nevis eksperti, bet gan parasti ierindas klausītāji? Izrādās, ka  Zelta ausu komanda būtiski atvieglo darbu inženieriem un palīdz sasniegt pirmšķirīgu rezultātu. Nez kādēļ NEXT ekspertam prātā atausa cita epizode, kas saistās ar beļģu Monroe amortizatoru izmēģinātāju grupu – Zelta dibeniem –, kuri ar delikāto ķermeņa daļu spēj novērtēt auto braukšanas komfortu un izmaiņas piekares regulējumā. Pagaidām tehnikas eksperti atlasīti Philips darbinieku vidū, taču tiek domāts, ka šo loku iespējams paplašināt, iesaistot arī studentus un mājsaimnieces. 

Pēc jaunāko Philips modeļu demonstrācijas mediju pārstāvji varēja iepazīties ar laboratoriju, kurā sākas akustisko sistēmu ceļš pie gala patērētājiem. Novērtēt konceptuālo modeli tā pirmsākumā un novērot tā evolūciju līdz skaņas sistēmai, kādu to ierauga pircēji, ir aizraujoši. Tā, piemēram, Philips mikrosistēmu MCi900 un MCD900 skandu, kurās izmantota SoundSphere tehnoloģija, idejas pamatā ir atsevišķi novietots pīkstulis. Šāds risinājums spēj radīt precīzāku un plašāku stereoskaņas lauku, un klausītājam nav nepieciešams atrasties konkrētā vietā, lai izbaudītu piesātinātu, precīzu skanējumu. Idejas pirmsākumā akustiskajai sistēmai ar resnu stiepli tika pievienots pīkstulis. Tad mērījumos un ideālā novietojuma meklējumos tika meklēta optimālā skaņa, veiktas akustikas formas izmaiņas. Sākotnēji modelis bija veidots no saplākšņa plates, ko pazīstam ar nosaukumu MDF, bet ražošanai paredzētās akustikās sistēmas ievietotas alumīnija korpusā.

Skaņas sirds 

Mediju pārstāvjus aicināja ielūkoties akustisko sistēmu izstrādes kompānijas sirdī – slāpētāja kamerā. Tā ir īpaši ar porolonu apstrādāta istaba, kurā visas virsmas veidotas un apstrādātas ar skaņas slāpētājiem, lai maksimāli absorbētu skaņu. Šādā kamerā var precīzi nomērīt skaļruņa frekvenču līkni dažādos telpas punktos, un iegūtos rezultātus izmantot akustisko sistēmu pilnveidošanā. Cikls no idejas līdz  realizācijai ar dažādām izmaiņām jānoiet ikvienam produktam, vai tā būtu stereo vai mājas kino sistēma, vai arī vienkārši portatīvais atskaņotājs. Starp citu, pēc pārdoto portatīvo multimediju atskaņotāju skaita, Philips ieņem godpilno otro vietu aiz Apple. NEXT nezināms jaunums bija fakts, ka Philips veido saviem produktiem arī atbilstošu programmatūru un papildinājumus, veiksmīgi adaptējot savām vajadzībām mūzikas atskaņošanas programmu Songbird, ieviešot tajā vairākas jaunas funkcijas. Viena no tām ir mūzikas grupēšana atbilstoši klausītāja interesēm. Tas lielā mērā atgādina Pandora servisa piedāvāto risinājumu, kad tiek meklēta līdzīga mūzika. Tāpat arī šajā programmā ir integrētas iespējas uzzināt izpildītāja biogrāfiju, izlaisto ierakstu disku skaitu, izpildītāju kolektīvu sastāvu utt. Kopumā ņemot, lielisks pasākums, kas krietni uzlaboja ikviena apmeklētāja viedokli par Philips


Secinājumi
Leuvenā pavadītais laiks parādīja, ka Philips inženieru ambīcijas un mērķis iekļūt Hi-Fi audioaparatūras ražotāju vidū nebūt nav tukša skaņa. Pietika vien mirkli pakavēties demonstrāciju zālē un paklausīsieties Sound Sphere sistēmas skandas, iPod un citiem MP4 atskaņotājiem domāto dokstaciju Fidelio Prio, jau minēto televīzijas skaņas sistēmu Ambisound vai brīnišķīgo Philips GoGEAR Muse MP 4 atskaņotāju! Ar nepacietību gaidām visu minēto sistēmu un ierīču testus un priecājamies, ka vadošo elektrotehnikas veikalu sortiments pircējus Latvijā arī sāk iepazīstināt ar citas, daudz augstākas kvalitātes Philips produkciju.
 

Līdzīgi produkti // CITA ELEKTRONIKA » Audio
CITA ELEKTRONIKA » Audio
 
JAUNĀKIE VIDEO
Drīzumā: NEXT dodas neceļos ar Garmin un JS GPS karti (1)
2010-12-02
Skaties video
 

Ar vēlmi palīdzēt citiem (0)
2009-12-10
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

VIDEO: Tēma: spēles (0)
2009-06-15
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: CITA ELEKTRONIKA
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT CITA ELEKTRONIKA RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system