JAUTĀ EKSPERTAM: VIDEO
3D BluRay +3D projektors 15/01/2013

Labdien eksperti! Ir vēlme uztaisīt 3D kinozāli mājās,ar 3D BluRay atskaņotāju,3D videoprojektoru un 3D filmām.Jautājumi:1.Vai 3D filmās ir ierakstīta...

Atbild eksperts » Mix_
bluray vai HD? 23/06/2012

Kuram ir labāka atēla kvalitāte full/ultra HD vai blu-ray un ar ko tie atsķiras?)...

Atbild eksperts » Mix_
3d blu ray dvd 12/04/2012

ir interese par PHILIPS BDP-3282/05 3D BLU-RAY DVD PLAYER ,jo ir philips 55 led 7606/2 TV un ir vēlme...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Kvalitatīvs 3D video
3D spējīgs ekrāns
Laba attēla un skaņas kvalitāte kā 3D, tā 2D režīmā
MĪNUSI
dubulta kamera = dubulti gabarīti, masa un cena
TEHNISKIE PARAMETRI
Optika Sony G Lens™, 10x optiskā tālummaiņa 3D režīmā, 12x – 2D režīmā; Fokusa attālums (35mm ekviv.): 3D:34.4mm - 344mm / 2D:29.8mm - 357.6mm (16:9), 36.5mm - 438mm (4:3) 
Video izšķirtspēja 3D HD:2x 1920x1080/ 50i / 2D HD:1920x1080/ 50p(PS), 25p, 50i(FX,FH), 1440x1080/ 50i (HQ,LP) 
Foto izšķirtspēja Maks. 7.1 Mp 4:3 (3072x2304) 
Cits aprīkojums un iespējas 3D 3,5 “ Xtra Fine LCD™skārienekrāns, Dolby® Digital 5.1 kanālu skaņa, Optical SteadyShot™attēla stabilizēšanas sistēma 
Gabarīti un masa 148,5 x 74 x 86,5 mm, 645 g 
Aptuvenā cena 1050 Ls 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Mix_ | 29/09/2011
Balso: ***** (1)

VIDEO apskats: Kamera telpas liekuma fiksēšanai (207)

Sony HDR-TD10E

Kurš gan neatceras bērnudienu grāmatiņas, kurās, atverot lapu, zīmētās figūriņas, mājas un koki pieslējās stāvus? Daudz ūdens aiztecējis, un tāpat, kā mēs, arī 3D tehnoloģijas ir, kā smejies paaugušās. Paaugušās, un no viena stereo kinoteātra lielajās pilsētās (Rīgā tas bija Spartaks) tās, satura un ierīču industrijas mārketinga miljonu dzītas, sliecas pārkāpt pāri mūsu dzīvokļa slieksnim. Un lēni-lēnītiņām mūsu mājās iezogas 3D TV. Kad tas ir noticis, sastopamies ar ne visai samtaino realitāti, proti – cik tad ir 3D filmu, kuras šajos dārgajos skaistuļos skatīties? Jā, jums taisnība – nav daudz. Un, te nu vai pati no sevis rodas doma – kāpēc gan es nevarētu savā 3D TV skatīties paša safilmētos skaistās un ne visai garās dzīves mirkļus? Nepieciešama 3D kamera. Šķiet, tieši uz jauno tehnoloģiju kārajiem un pietiekami naudīgajiem ir mērķējis Sony ar savu HDR-TD10E videokameru, kura spēj uzņemt īstu 3D video. Par to arī mūsu stāsts. Lūdzu, video:

Elektroniskais ķieģelis

Ja cenšamies visu izklāstīt maksimāli vienkārši, tad, lai iegūtu telpisku attēlu, kamerai ir jāspēj uzņemt viens un tas pats video no diviem dažādiem skata punktiem – gluži, kā mūsu pašu acīm raugoties. Binokulāro redzi un, tādējādi, arī telpiskumu, nodrošina objektu nobīdes atšķirības, skatoties ar vienu un otru aci – jo objekts tuvāk, jo lielāka ir tā novietojuma atšķirība kadrā. 3D kameras dara to pašu – skatās ar diviem, apmēram acu attālumā novietotiem objektīviem. Tehnoloģiskie risinājumi ir dažādi – sākot ar vienu kameru, kurai piemontēts sapārots objektīvs, kurš projicē divus attēlus uz vienas matricas, līdz paralēli montētām kamerām. Sony HDR-TD10E pieskaitāma pie pēdējā pieminētā varianta – kameras korpusā patiesībā iemontētas divas kameras, katra ar savu optisko sistēmu, matricu un attēla apstrādes procesoru. Grozies, kā gribi, šāds risinājums atstāj sekas kameras fiziskajā veidolā – divu kameru iebūvēšana prasa divreiz vairāk vietas un sver gandrīz divtik (akumulators tomēr viens)…

Tātad, Sony HDR-TD10E ir tāds videokamerai neierasti plats ķieģelītis (148,5 x 74 x 86,5 mm) un sver cienījamus 645 gramus. Filmējot mežonīgo dabu, ar tādu rokās var sajusties mazliet drošāk, ja vien pieņemam, ka rokā paņemts akmens padara saniknotu vai ziņkārīgu zvēru mazāk bīstamu (degunradžiem gan vienalga, jo viņiem ir pārlieku slikta redze, taču viņu masas un draudīgā raga dēļ tā nav īsti viņu problēma) :). 

No otras puses, šādam divu kameru risinājumam ir arī savas priekšrocības – divas matricas un divu procesoru jauda nodrošina augstāku attēla kvalitāti, kas neapšaubāmi ir viena no kārotākajām jebkuras foto/video kameras īpašībām. Sony gadījumā, protams, ir runa par dubultu Sony G sērijas optiku ar 10X (3D) vai 12X (2D režīmā) optisko tālummaiņu, Exmor R CMOS sensoriem un BIONZ attēla procesoriem, kas viss kopā veido patiešām iespaidīgu tehnisko arsenālu. Papildus šīm siāmiskajām  komponentēm pieskaitām 5.1 skaņu un citas no Sony labākajām mājas lietotāju kamerām mantotas lietas. Jā, nav GPS, taču, būsim godīgi – vienam nabaga akumulatoram darbināt divas kameras plus vēl samērā strāvas rijīgo GPS būtu jau pārlieku daudz prasīts.

Tomēr, kad paņemam rokās Sony HDR-TD10E un sākam ar to darboties, pirmais oho! moments ir nevis ar aci neredzamās divas matricas un procesori, bet gan tas, ka videokamerām tradicionālais, skāriejutīgais LCD ekrāns arī spēj rādīt 3D, pie tam, pasīvi, proti, mums nav jāizmanto īpašas brilles vai cita tehnoloģiskā maģija. zem kameras objektīva ir novietots regulators, ar kura palīdzību iespējams mainīt 3D attēla dziļumu. Izskatās satriecoši, tiesa, ar laiku jums, visdrīzāk, gribēsies izmantot 3D/2D slēdzi, kurš pārslēdz atvāžamo ekrānu parastajā 2D režīmā – esot kustībā un filmējot, izmantot 3D skata režīmu ir pārāk nogurdinoši un dažam labam var piemesties jūras slimībai līdzīga kaite. Cita lieta – lai aplūkotu safilmēto 3D materiālu, kad pa rokai nav 3D TV, ekrāns ir labu labais.

Visādi citādi Sony HDR-TD10E izvēlnē apmaldīties nevar – tie, kuriem jau ir bijusi darīšana ar Sony videokamerām, jutīsies ka zivs ūdenī, un arī tiem, kuriem šis tehnoloģiju brīnums ir pirmā sastapšanās ar Sony izvēlnēm, viss ātri vien liksies saprotams.

Attēla kvalitāte, kā jau būsit nopratuši, ir lieliska – 3D režīmā maksimālā pieejamā kvalitāte ir 1920x1080/50i, bet 2D režīmā – tāda pati, tikai paralēlajā izvērsē – 1920x1080/50p. Jebkuru 3D režīmā filmētu materiālu ir iespējams skatīties un izplatīt arī 2D.

Protams, kā jau vairums mūslaiku videokameras, arī HDR-TD10E māk arī fotografēt, uzņemot 7,1 megapikseļu (3072x2304 pikseļi) izšķirtspējas kadrus. Tiesa, mazliet dīvaini (galu galā – no tehniskā aprīkojuma viedokļa ir viss nepieciešamais), bet telpiskas fotogrāfijas ar šo kameru uzņemt nav iespējams. Nu, nekas – nav jau tik liela tā vajadzība. Jebkurā gadījumā, kameras spējas 3D un 2D video lauciņā ar uzviju atsver visu pārējo.

Protams, kā jau tas ar jaunienākošām tehnoloģijām ir, arī 3D ir savas ēnas puses, un šis kameras gadījumā tas ir, kā smejies, ne ar ko pasaulē nesavietojamais 3D MVC formāts, kurš atņem HDR-TD10E īpašniekam iespēju safilmēto telpisko video montēt datorā un/vai ierakstīt, piemēram, Blu-ray diskā. Tātad, ja video safilmēts 3D formātā, tad skatāmies, pieslēdzot kameru savam vēl gluži svaigajam 3D TV pa tiešo ar HDMI kabeļa palīdzību, vai arī izmantojam pašas kameras ekrānu. Kolīdz vēlamies montēt – nāksies atgriezties divu dimensiju pasaulē.


Secinājumi
Sony HDR-TD10E ir tehniski laba aprīkota video kamera, kura sniedz patiešām baudāmu attēlu kā 3D, tā arī 2D režīmā. Tās potenciālais pircējs pilnīgi noteikti ir 3D TV īpašnieks, kurš vēlas pilnībā izmantot jauniegūtās telpiskā video iespējas paša mājās. Ja 3D TV jūsu mājās nav, tad maksāt divu kameru cenu un nēsāt apkārt divu kameru svaru pilnīgi noteikti neatmaksājas. Uztversim to kā vienu no pirmajām bezdelīgām – 3D laikmeta vēstnesēm. Kā vienu no veiksmīgajām bezdelīgām. Sony HDR-TD10E ir garda maltīte 3D satura badā turētajam 3D TV īpašniekam. Visiem pārējiem – drīzāk jau viena kamera ar divu kameru cenu un svaru.
 

Līdzīgi produkti // VIDEO » HD
VIDEO » HD
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
IFA live: Panasonic HDC-SDT750 video apskats (4)
2010-09-06
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

Portretu meistars (0)
2009-04-06
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: VIDEO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT VIDEO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system