JAUTĀ EKSPERTAM: VIDEO
3D BluRay +3D projektors 15/01/2013

Labdien eksperti! Ir vēlme uztaisīt 3D kinozāli mājās,ar 3D BluRay atskaņotāju,3D videoprojektoru un 3D filmām.Jautājumi:1.Vai 3D filmās ir ierakstīta...

Atbild eksperts » Mix_
bluray vai HD? 23/06/2012

Kuram ir labāka atēla kvalitāte full/ultra HD vai blu-ray un ar ko tie atsķiras?)...

Atbild eksperts » Mix_
3d blu ray dvd 12/04/2012

ir interese par PHILIPS BDP-3282/05 3D BLU-RAY DVD PLAYER ,jo ir philips 55 led 7606/2 TV un ir vēlme...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
PLUSI
Ērta manuālā vadība
MĪNUSI
Nav iebūvētās atmiņas
TEHNISKIE PARAMETRI
Ieraksta formāts AVCHD (1080i) 
Informācijas nesēji HDD 60 GB,  
Sensors Memory Stick Duo 
Objektīvs 1/ 3.1” CMOS, 5.66 Mpix. 
Skatu meklētājs Carl Zeiss Vario – Sonnar T, F1.8–3.1, 4.9–58.8 mm (optiskais zūms 12x) 
Monitors Nav 
Stabilizators 2,7” (16:9), 211 200 piks. 
Baltā balansa režīmi Optiskais 
Ekspozīcijas režīmi Auto, Āra, Telpas, Rokas 
Skaņas ieraksta līmeņa rokas regulēšana Auto, Ieprogrammētie (Krēsla, Portrets krēslā, Svece, Ainava, Prožektors, Pludmale, Salūts, Sniegs, Saules lēkts + riets), Rokas 
Diafragmas/aizvara ātruma rokas Nav 
regulēšana Nav/ nav 
“Zebra” Ir 
Ieejas/izejas A/ V/ S – video izeja, komponentā izeja, USB, mini HDMI – izeja, Sony inteliģentais savienojums, ārējā mikrofona ieeja,  
Progresīvais ieraksta režīms (25p) Nav 
Foto attēla max izmērs 3680x2760 (4:3),  
Iebūvētā zibspuldze 3680x2070 (16:9) 
Kameras izmēri Ir 
(P×A×D) 67x69x129 mm 
Svars 370 g 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Guntars GRAISTS | 08/11/2008
Balso: ***** (5)

Portretu meistars (207)

Sony HDR-CX11

Augstas izšķirtspējas (full hd) kamera, kurā ieraksts tiek veikts zibatmiņā (memory stick duo rro) avchd formātā. Galvenais mārketinga triks – smaidu ķērājs – funkcija, kas atpazīst cilvēku sejas un neatkarīgi veic fotografēšanu, tiklīdz šie cilvēki pasmaida. Ar šo spēlīti vismaz uz mirkli aizraujas gan iesācēji, gan filmēšanas profesionāļi.

Ergonomika

Jebkurš profesionālis pateiks, ka Sony – tas ir darba zirgs, kas spēj izturēt dažādus apstākļus. Tiesa, samērā maz vēl ir zināms par kamerām ar zibatmiņu, tomēr dažas lietas no profesionālās pasaules ir ienākušas šajā mazajā, no viena līdz otram galam mājas lietošanai paredzētajā kamērā. 
Piemēram, manuālās regulēšanas poga, kas izvietota tieši pie objektīva, vai arī zebra, kas parāda pārgaismotos laukumus. Taču par to vēlak.
Kamera iegulstas rokās tieši tāpat kā jebkura cita. Labās rokas īkšķis nodarbojas ar ieslēgšanu, rādītājpirksts – ar tālummaiņu. Savukārt kreisajai rokai ir grūtākais uzdevums – ņemties pa skārienjutīgo displeju, mainot iestatījumus. Korpuss, piedodiet, – spīdīgs. Tātad viss sasvīdušās plaukstas saturs būs labi redzams uz kameras korpusa.
Fotofunkcija tiek ieslēgta tieši no displeja, un kamera sāk darboties kā standarta fotoaparāts ar iebūvēto zibspuldzi.
Ērtības labad – kameras komplektācijā ir pieejama bāzes stacija, kas var būt vienmēr pievienota barošanai un datoram. Lai veidotu savienojumu, kameru vienkārši ievieto bāzes stacijā. Turpat paredzēts taustiņš, kurš uzreiz startē DVD ierakstīšanas programmu datorā un, liekus jautājumus neuzdodot, sacep visu plācenī. 

Nav viegls operatora darbs

Lai piedod automātiskā režīma cienītāji, tomēr gribas paslavēt Sony risinājumu, kas dod iespēju manuāli regulēt dažādus parametrus filmēšanas laikā. Pie paša objektīva kreisajā pusē ir izvietots liels, labi sataustāms un viegli grozāms regulētājs. Piespiežot to uz iekšu, iespējams izvēlēties, ko tieši regulēsim – fokusu vai ekspozīciju. Sarkanais ieraksta taustiņš, tālummaiņa un ātra piekļuve izvēlnei novietota uz LCD ekrāna malas. Visam pārējam var piekļūt, bakstot ar pirkstu tieši ekrānā. 
Kameras ekrāna pusē izvietots ērts taustiņš uzfilmētā materiāla aplūkošanai. Turpat arī nakts režīma un aizmugures gaismas taustiņi. Neiztrūkstoša ir poga Easy gadījumiem, ja esam apmaldījušies funkciju jūklī un vēlamies, lai kamera visu dara pati. 
Blakus kameras ieslēgšanas pogai izvietots taustiņš quick on. Ar to domāta ātrā kameras ieslēgšana un izslēgšana. Dzīvē tas izskatās šādi: kamera ieslēdzas par sekundes desmitdaļām ātrāk, neparādot ekrānā logo handycam. Citas atšķirības starp vienkāršu un ātro ieslēgšanu netika novērotas. 
Kameras mikrofoni spēj ierakstīt gan stereo, gan 5.1 Dolby Digital skaņu – kā īstā kino. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc ir vērts nofilmēto uzreiz ierakstīt DVD, izmantojot pievienoto programmatūru. 
Vēl jāatzīmē iespēja filmēt slow jeb palēninātajā režīmā. Tas piemērots, ja vēlamies palēnināt kādas ļoti ātras kustības – futbolista skrējienu, bumbas lidojumu, utt. Kamera raksta ar lielāku kadru skaitu sekundē un pēc tam palēnina, samazinot kadrus līdz standarta 25. Tiesa, uz šo triku kamera spējīga tikai 10 sekunžu garumā.

Smaidi nu... 

Funkcija smile shutter jeb smaida ķērājs, taisnību sakot, ir pirmais, kas iekrīt acīs. Tiesa, par to rūpējas arī Sony mārketinga meistari, taču, liekas, viņiem nav pārāk jānopūlas. Neviens, dzirdot par šo tehnoloģiju, nepaliek vienaldzīgs. Kamera prot sameklēt kadrā cilvēku sejas un, nepārtraucot filmēšanu, uzņemt smaidošu ļaužu fotogrāfijas 7,6 Mpix kvalitātē. Vēl vairāk – pat tad, ja jūs neveicat videoierakstu, gaidāt kādu konkrētu kadru – kamera turpinās ķert smaidošos ģīmjus un krāt atmiņas kartē. Beigu beigās fotogrāfijas liecinās, ka pasākumā piedalījušies tikai un vienīgi laimīgi cilvēki. Interesanti, vai nākamajos modeļos Sony spēs atšķirt viltotu, samākslotu smaidu no patiesa?
Taču šī funkcija nenodarbojas tikai ar smaidiem vien. Sejas atpazīšana tiek izmantota pareizas ekspozīcijas un balansa veidošanai tā, lai ļaužu fizionomijas vienmēr izskatītos daudzmaz dabiskas.

Nemocīsim sevi ar montāžu

Interesanti ir tas, ka tādas digitālās mediju ierīces kā fotokamera vai diktofons veido failus, kas saprotami visiem. Jūs varat atvērt jaunākās fotogrāfijas uz 7 gadus veca datora ekrāna. Taču ir sanācis tā, ka videostandartus ir radījuši visi, kam nav slinkums. Un ne tikai standartus. Arī dažādus kodējumus šo standartu ietvaros. 
Sony veic ierakstu AVCHD formātā. Tas ir īpašs veids, kādā tiek aprakstīts augstas izšķirtspējas video tā, lai jums nebūtu jāstaipa līdzi terabaitiem lieli cietie diski. Pamatā tas ir kodējums. Tāds, kuru nesaprot vairums datoru un operētājsistēmu. Tāpēc Sony dod līdzi savas programmas, ar kuru palīdzību iespējams kopēt failus datorā vai uzreiz ierakstīt DVD diskā. 
Ja kādu interesē safilmētā videomontāža, tad jāteic, ka jūs neesat ražotājam pārāk interesanta auditorija. Sony nedod iespēju nodarboties ar safilmētā materiāla montāžu. Viss, ko varam veikt ar komplektācijā esošo programmatūru, ir nogriezt nevajadzīgo no videofragmentiem, kādus kamera izveido filmēšanas procesā. Tiesa, ļoti ātri var notikt videopublicēšana, piemēram, YouTube vai nosūtīšana pa e-pastu, kad materiāls tiek kompresēts un pārkonvertēts interneta videi piemērotākā formātā. 
Lieki piebilst, ka jebkura darbošanās ar augstas izšķirtspējas video pamatīgi tērē datora resursus un 2Ghz procesors ar 2Gb atmiņu ar šiem jautājumiem praktiski netiek galā. Par stundu gara videomateriāla samontēšanu nevar būt ne runas. 

Secinājumi
Protams, Sony kopš seniem laikiem cenšas veidot savu komūnu. Tiek atbalstīts tikai viens atmiņas karšu standarts, kamera vislabāk sadarbojas ar Sony televizoriem un citām ierīcēm. Taču, ņemot vērā gadiem pārbaudītās vērtības, funkciju klāstu un to, cik tiešām ērti ir filmēt ar tādu, nu jau pārāk mazu kameru, šī kamera jāuzteic visu pārējo vidū. Savādi šķiet tas, ka Sony nav devis iespēju pietiekoši ērti montēt safilmēto. Kopumā ar Sony iegūtais attēls ir mīksts, bez pārspīlētiem kontrastiem un krāsām, tuvāks reālajam attēlam dabā. Tomēr, ņemot vērā, ka fotofunkcija tiek realizēta caur to pašu videoobjektīvu, iegūtajos attēlos ģeometrija tiek sabojāta pilnībā. 
 

Līdzīgi produkti // VIDEO » HD
VIDEO » HD
 
@ Seko mums Twitter @NextLv!
JAUNĀKIE VIDEO
IFA live: Panasonic HDC-SDT750 video apskats (4)
2010-09-06
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

Portretu meistars (0)
2009-04-06
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: VIDEO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT VIDEO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system