<
Google Programnodrošinājums
 
505 Games Sniper Elite V2 Programnodrošinājums
 
Apple iBooks Author Programnodrošinājums
 
Apple Programnodrošinājums
 
>
JAUTĀ EKSPERTAM: DATORI
Ko darīt? 29/05/2013

Nopirku Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo ,pēc mēneša pēkšņi izslēdzās un neslēdzās iekšā.Aizvedu lai salabotu ar garantiju,itkā visu salaboja,bet...

Atbild eksperts » Mix_
GoClever TAB R76.2 foto uzstādījumi 22/05/2013

Vai ir iespējams atrast lietošanas pamācību un uzstādījumus fotografēšanai? Fotografējot bildes sanāk šķibas un fragmentalas. )...

Atbild eksperts » Mix_
nevaru ruterim nomainit paroli 22/05/2013

Labvakar! Kad iegadajos ruteri tp link wr841n iegaju adrese 192.168.1.1 pieregistrejos , nomainiju paroli. nodega vecais pc. tagad gribeju ieiet...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Raitis Misa | 07/10/2013

Darbu sāk Microsoft programmēšanas skola (56)

Microsoft 

Šā gada 28. septembrī notika Microsoft programmēšanas skolas pirmā nodarbība. Mācībās bija aicināti pieteikties vispārizglītojošo skolu 7. līdz 9. klašu skolēni.

 

Mērķis 

 

Microsoft programmēšanas skolas mērķis ir nodrošināt skolēniem iespēju apgūt programmēšanas pamatus Microsoft programmēšanas vidē, mācīties strādāt komandā un, kā jebkuram izstrādātājam, iziet visus programmas izstrādes posmus, sākot no idejas līdz publicēšanai Windows Store

 

„Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare un mūsu klienti arvien asāk izjūt tādu speciālistu trūkumu, kuri spētu apmierināt darba devēju prasības nodrošināt mūsdienu zināšanas un prasmes, it īpaši mobilo lietotņu un biznesam specifisku programmu izstrādē,” saka Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis. „Esam gandarīti, ka virkne nozares uzņēmumu ir uzsākuši aktīvu darbu pie jauniešu piesaistes un izglītošanas. Arī mēs sniedzam savu ieguldījumu jauno talantu attīstīšanā un uzskatām, ka būvēt ceļu uz panākumiem tehniskajās zināšanās jāsāk jau pamatskolā, tāpēc savā pilotprojektā liekam akcentu tieši uz 7. līdz 9. klašu skolēniem, kuri ir gatavi apgūt jaunas zināšanas un vēlas savlaicīgi saprast, vai IKT nozare ir viņu dzīves aicinājums,” piebilst Eglīša kungs.

 

Pilotprojekts tiek īstenots sadarbībā ar domubiedriem un atbalstītājiem. Viens no idejas autoriem un iniciatoriem ir Edgars Bajaruns, vēstures un sociālo zinātņu skolotājs Siguldas vidusskolā un programmas Iespējamā Misija dalībnieks, kurš ikdienā pats strādā ar pamatskolas skolēniem un saskata lielu potenciālu un interesi par tehnoloģiju jēgpilnu izmantošanu mācību procesā gan no skolēnu, gan skolotāju puses. „Strādājot ar bērniem, es redzu viņu lielo interesi apgūt tās prasmes un zināšanas, kurām viņi redz reālu lietojumu un atdevi. Jau 6. un 7. klasē skolēns spēj pats radīt, programmēt un lietot dažādas multimediju aplikācijas, piemēram, programmēt kodu, veidot 3D projekcijas un vēl daudz vairāk.  Šī projekta ietvaros ir prieks sadarboties ar Microsoft Latvia, kas jau vairāku gadu garumā veicina tehnoloģiju pārdomātu izmantošanu skolās, kā arī pievērš uzmanību skolotāju un skolas vadības prasmju pilnveidei un tehnoloģiju integrēšanai mācību procesā,” saka skolotājs Edgars Bajaruns.  

 

Mācības Microsoft programmēšanas skolā ir bezmaksas un atbilstoši iepriekš izveidotam apmācību grafikam no septembra līdz maijam notiks divas reizes mēnesī konkrētos datumos sestdienās Microsoft Latvia birojā. Apmācību norisei nepieciešamās tehnoloģijas nodrošina Microsoft Latvia kopā ar sadarbības partneriem. „Piedaloties apmācībās, dalībniekiem būs iespēja iegūt jaunas zināšanas citādāk – ārpus ierastās skolas klases un mācību materiāliem. Gan teorijā, gan praksē tehnoloģiju eksperti jauniešiem palīdzēs apgūt html, css, javascript programmēšanas pamatus un iepazīt Windows Store programmu izstrādes procesu – to uzbūvi un izveides principus. Tāpat programmu izstrādes konkursā būs iespēja cīnīties par balvām un iepazīt jaunākos Microsoft produktus un tehnoloģijas,” saka Aigars Mačiņš, Microsoft Latvia tehnoloģiju evaņģēlists un Microsoft programmēšanas skolas vadītājs. 

 

Pirmā nodarbība

Uz pirmo nodarbību bija ieradušies tie skolēni, kuri tika izraudzīti no gandrīz 200 pretendentiem. Kā uzsvēra projekta organizētāja Microsoft Latvia pārstāvis, bērnu interese par iespēju apgūt programmēšanas iemaņas bija milzīga, tāpēc izvēlēties 20 dalībniekus skaitījās patiesi liels izaicinājums. Novērtēti tika bērnu iesniegtie pieteikumi un informācija, kas iegūstama sociālajos tīklos.

Pirmās nodarbības ietvaros bērni un viņu vecāki noklausījās ievadrunu, tika iepazīstināti ar studentu projektu, kura mērķis ir radīt virtuālas realitātes spēli ar realitātes elementiem. Šim mērķim tiek izmantots kvadrokopteris Parrot AR.Drone 2.0 un speciāli izstrādāta realitātes spēļu programma.

Klātesošos iepazīstināja arī ar Microsoft Latvia jaunajām biroja telpām, kas iekārtotas, ievērojot jaunākās tendences un darbinieku ieradumus. Interesanti, ka sava pastāvīga darba vieta ir vienīgi diviem darbiniekiem, bet pārējie izmanto kādu no brīvajām darba vietām, ko, darbu beidzot, atbrīvo. Tādējādi darba process ir dinamiskāks un nodrošina darbiniekiem iespēju ērtāk sadarboties dažādu projektu ietvaros.

Pirmajā nodarbībā diemžēl nevarēja būt klāt Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis, bet tas viņam netraucēja uzrunāt klātesošos no ekrāna un apsolīt piedalīties apmācību noslēgumā maijā.

 

Veiksmīgas mācības!

 

Līdzīgi produkti // DATORI » Programnodrošinājums
DATORI » Programnodrošinājums
 
JAUNĀKIE VIDEO
Stilam un nebaltām dienām (0)
2010-12-22
Skaties video
 

Video: Jaunie Apple MacBook Air (1)
2010-11-08
Skaties video
 

IFA live: iPad konkurenta meklējumos (5)
2010-09-13
Skaties video
 

Sasniedz karjeras virsotnes! (4)
2010-01-23
Skaties video
 

Microsoft elastīgas sievietes stingrajās rokās (1)
2009-12-10
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: DATORI
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT DATORI RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system