JAUTĀ EKSPERTAM: CITA ELEKTRONIKA
elektronika 27/12/2012

sveiki next.Priecīgus svētkus .Un jautajusm šāds kur palicis next žurnals ?veikalos skatos un neredzu jaunako next numuuru.)...

Atbild eksperts » Mix_
? 06/11/2012

Kadu variantu Google nexus 7 Jus ieteiktu?varbut gaidit uzlaboto versiju?kadi plusi un minusi shiem modeliem?Paldies.))...

Atbild eksperts » Mix_
garantija un remonts 22/10/2012

Labdien! Interesē vai minētā aparatūra tiek remontēta(ja tiek tad kur) pēc garantijas termiņa beigām.)...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Mix_ | 02/07/2013

Starta laikā nogāžas nesējraķete ar navigācijas pavadoņiem (video) (56)

 

Viena lieta – katastrofas Holivudas grāvējos, bet pavisam cita – reālajā dzīvē. Šorīt 5:38 pēc Latvijas laika starta laikā zaudējusi vadību un apm. 1 km no starta vietas Baikonūras kosmodromā nogāzusies Krievijas nesējraķete Proton-M.

Tā nav laba ziņa navigācijas ierīču un jaunāko viedtelefonu un planšetdatoru īpašniekiem – labākie un jaunākie viedtālruņi un planšetes ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanai spēj izmantot ne vien Amerikāņu radīto un uzturēto GPS sistēmu, bet arī tās Krievijas analogu GLONASS (Eiropas EGNOS/Galileo šobrīd vēl nav tehniski gatavas plašpatēriņa civilai izmantošanai, par ķīniešu Compass un Indijas Reģionālo Navigācijas Sistēmu, šķiet, sakāms tas pats).

Zināms, ka jebkuras šādas sistēmas izveide un uzturēšana izmaksā daudzus miljardus, un to pieejamība mums – nemilitārajiem patērētājiem ir pilnībā atkarīga no att. iestāžu (ASV Aizsardzības Departaments u.c.) vēlības.

Ja atceramies, tad līdz 2000. gada 2. maijam GPS nebija lietojama civilajiem mērķiem – sistēmā bija ieviesta dinamiski mainīga pozīcijas kļūda Selective Availability (SA) (līdz par 200m), kas padarīja tās civilo izmantošanu atonavigācijas un tūrisma nolūkā neiespējamu (saprotams, ka militāristu ierīcēm bija "atslēdziņa", ar kuru SA atslēgt). Starp citu, sistēmu uzturētājiem un pārvaldītājiem (kā viegli saprast, tie ir dažādi att. valstu militārie dienesti) joprojām ir tiesības šo SA vai tai līdzīgu sistēmu atkal aktivizēt noteiktos reģionos vai visā sistēmā kopumā.

Skaidra lieta, ka SA dēļ mums šobrīd tik pašsaprotami pieejamais atrašanās vietas noteikšanas serviss un to izmantot spējīgās plašpatēriņa ierīces līdz 2000. gadam bija eksotika, kuru izmantoja šaurs entuziastu loks. Pēc SA atcelšanas kā sēnes pēc lietus radās tūrisma un auto navigācijas ierīces, kuru cenas arvien pazeminājās. Šodien, ja apskatāmies, tad GPS atrodam arī viedtālruņos, foto un video kamerās.

Protams, ka negribas domāt par situācijām, kurās kāds atslēdz pozicionēšanās pakalpojumus, bet ikdienas situācijām pietiek ņemt vērā, ka jaunākās paaudzes ierīces – tūrisma GPS (lietoju "gps" plašākā nozīmē), viedtelefoni, planšetes – atrašanās vietas noteikšanai spēj izmantot ne vien amerikāņu GPS, bet arī krievu GLONASS. Jo vairāk "putniņu" (navigācijas pavadoņu) ierīce "redz", jo precīzāk un ātrāk tā spēj noteikt atrašanās vietu, un tas jo īpaši svarīgi sarežģītos apstākļos, kad signāli atstarojas un pārklājas apkārtnes dabisko un cilvēka radīto šķēršļu dēļ (mājas, kalni).

Un tieši tāpēc fakts, ka nogāžas raķete ar trīs navigācijas pavadoņiem kravas telpā, nav nekas labs mums – tehnikas mīļotājiem un lietotājiem. Galu galā – tik niecīgs ir to kosmosā nogādāto kravu īpatsvars, kuras paredzētas arī mums – civilajiem ļaudīm, ka interneta komentētāju ļaunais prieks par Proton-M avāriju ir nevietā.

Lūdzu, avārijas video no TV ziņu pārraides tiešā ētera:

 

Protams, nekas TĀDS jau nav noticis – pavadoņu ir daudz (piemēram, GPS ir minimālais skaits 24), un tie tiek ik pa laikam mainīti.

Ja nu gribas cepties :), tad no cilvēciskā niknuma viedokļa daudz lielākas emocijas izraisa NASA Orbiter Marsa misijas avārija, kuras cēlonis bija tas, ka… Lockheed Martin inženieri izmantoja imperiālo mērvienību sistēmu, bet NASA – metrisko.

 

Līdzīgi produkti // CITA ELEKTRONIKA » GPS
CITA ELEKTRONIKA » GPS
 
JAUNĀKIE VIDEO
Drīzumā: NEXT dodas neceļos ar Garmin un JS GPS karti (1)
2010-12-02
Skaties video
 

Ar vēlmi palīdzēt citiem (0)
2009-12-10
Skaties video
 

Sony Centram jauns vadītājs (8)
2009-10-09
Skaties video
 

VIDEO: Tēma: spēles (0)
2009-06-15
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: CITA ELEKTRONIKA
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT CITA ELEKTRONIKA RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system