JAUTĀ EKSPERTAM: DATORI
Ko darīt? 29/05/2013

Nopirku Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo ,pēc mēneša pēkšņi izslēdzās un neslēdzās iekšā.Aizvedu lai salabotu ar garantiju,itkā visu salaboja,bet...

Atbild eksperts » Mix_
GoClever TAB R76.2 foto uzstādījumi 22/05/2013

Vai ir iespējams atrast lietošanas pamācību un uzstādījumus fotografēšanai? Fotografējot bildes sanāk šķibas un fragmentalas. )...

Atbild eksperts » Mix_
nevaru ruterim nomainit paroli 22/05/2013

Labvakar! Kad iegadajos ruteri tp link wr841n iegaju adrese 192.168.1.1 pieregistrejos , nomainiju paroli. nodega vecais pc. tagad gribeju ieiet...

Atbild eksperts » Mix_
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
 
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
PR | 18/06/2013

Trāpīt ābolam: Kaspersky Lab ir uzskaitījis galvenos Mac apdraudējumus (56)

Apple 

Jaunā, kompleksā risinājuma Mac datoru aizsardzībai izlaišanas priekšvakarā Kaspersky Lab ir izveidojis šai platformai visaktuālāko apdraudējumu sarakstu. Pēdējos divos gados uzņēmuma speciālisti ir konstatējuši ievērojamu tieši operētājsistēmai Mac OS X domātu kaitīgo programmu skaita pieaugumu. Saistībā ar to atbilstošā antivīrusu parakstu datubāze Kaspersky Lab aizsardzības izstrādājumos ir palielinājusies vairāk nekā sešas reizes, tādējādi pilnīgi sagraujot mītu par «ābola» platformas neievainojamību.

 

Tātad ar kādiem kiberdraudiem var sastapties Mac datoru īpašnieki? Pirmām kārtām eksperti norāda uz šo mašīnu augsto risku tikt inficētām, lai tās pārvērstu par «zombijiem» — robottīkla dalībniecēm, ko hakeri speciāli veido uzbrukumu rīkošanai vai nelegāla satura izplatīšanai. Vislielāko Mac robottīklu Kaspersky Lab atklāja pagājušā gada sākumā, kad trojietim Flashfake bija izdevies pārvērst par robotiem vairāk nekā 700 tūkstošus Mac OS X pārvaldītu datoru visā pasaulē.

 

Atsevišķu draudu «ābola» platformas drošībai rada ievainojamības populārā programmnodrošinājumā, tostarp Flash un Java. Tieši izmantojot tās, hakeri iekļūst Mac datoros un instalē tajos visādas ļaunprogrammatūras. Tādā veidā, piemēram, tika radīts arī bēdīgi slavenais robottīklsFlashfake.

 

Mac datori ir pakļauti riskam arī tāpēc, ka tie ir ārkārtīgi populāri politisko darbinieku, ievērojamu uzņēmēju un uzņēmumu vadītāju vidū, bet kibernoziedznieki īpaši interesējas tieši par šo lietotāju kategoriju. Viņu datoros glabājas svarīga konfidenciālā informācija, ko medī konkurenti vai citi ļaundari. Šķiet, kas gan te bīstams parastam lietotājam? Taču risks atkal pastāv. Cenšoties iegūt informāciju no noteiktiem Macdatoriem, kibernoziedznieki var organizēt mērķuzbrukumus, izmantojot īpaši Mac OS X izstrādātas kaitīgās programmas, un tad tiks apdraudēti pat parasti mājas lietotāji.

 

Turklāt pastāv draudu kategorijas, kas attiecas uz visām operētājsistēmām. Šīs kategorijas ietver pikšķerēšanu un krāpšanu. Piemēram, izveidojot viltotu populāra sociālā tīkla vai internetbankas pakalpojuma mājaslapas kopiju un ievilinot tur lietotāju, ļaundari var nozagt svarīgu personisko informāciju, nemaz neliekot lietā kādu ļaunprogrammatūru, bet izmantojot vienīgi dažādas sociālās inženierijas metodes. Pie šiem apdraudējumiem pieder arī pieaugušajiem domāts saturs, kas galīgi nav piemērots mazajiem lietotājiem. Bērni bieži spēlē spēles ar Macdatoriem, interesējas par 18+ kategorijas mājaslapām, komunicē sociālajos tīklos vai bez vecāku ziņas mēģina par kaut ko samaksāt internetā, izmantojot pašu vecāku bankas karti. Visas šīs darbības var ne tikai negatīvi ietekmēt bērna psihi, bet arī nodarīt reālu kaitējumu datora drošībai un pieaugušo makam.

 

Līdztekus visam citam Mac datori var kalpot par infekcijas «pārnesējiem» uz PC. Ja tajā instalēto programmu vidū ir ļaunprogrammatūra, kas paredzēta, piemēram, Windows, «ābola» dators var to nodot savam «logu» biedram, izmantojot kopīgu tīklu. Tādējādi ir apdraudētas visas mājas ierīces vai par veseli korporatīvie tīkli.

 

«Panākt Mac datoru drošību nemaz nav sarežģīti. Vienkāršu un pirmajā acu uzmetienā pašsaprotamu ieteikumu īstenošana palīdzēs ievērojami samazināt inficēšanas un svarīgu datu zuduma risku. Pamata darbības, ko mēs iesakām Mac datoru aizsardzībai, ir pārlūku spraudņu Flash unJava izslēgšana, ja tos nelietojat, kā arī galvenokārt tādu pārlūkprogrammu izmantošana, kas ir zināmas ar ātru atklāto ievainojamību labošanu, piemēram, Google Chrome. Lai izvairītos no inficēšanas, daudzos gadījumos pietiek ar instalēto programmatūru un operētājsistēmas moduļu savlaicīgu atjaunināšanu, tomēr visaugstāko Mac datora drošības pakāpi, protams, var sasniegt ar īpašu aizsardzības risinājumu, kas reāllaika režīmā atvairīs visus kiberdraudus. Tieši šādu risinājumu pavisam drīz mēs gatavojamies piedāvāt lietotājiem Krievijā,» stāsta Kaspersky LabKaspersky Anti-Virus un Kaspersky Internet Security izstrādājumu pārvaldības nodaļas vadītājs Vartans Minasjans.

 

NEXT.LV piebilde: Flash un Java – izslēgt. Nekādā gadījumā neuzķerties uz MacKeeper u.tml. "drošības risinājumu āķa". 

 

Līdzīgi produkti // DATORI » Galddatori
DATORI » Galddatori
 
JAUNĀKIE VIDEO
Stilam un nebaltām dienām (0)
2010-12-22
Skaties video
 

Video: Jaunie Apple MacBook Air (1)
2010-11-08
Skaties video
 

IFA live: iPad konkurenta meklējumos (5)
2010-09-13
Skaties video
 

Sasniedz karjeras virsotnes! (4)
2010-01-23
Skaties video
 

Microsoft elastīgas sievietes stingrajās rokās (1)
2009-12-10
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: DATORI
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT DATORI RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system