<
Papildaprīkojums
 
JAUTĀ EKSPERTAM: AUTO-MOTO
auto pirksana Itālijā 07/09/2012

Velos pirkt auto Itālijā un vēlos uzzināt kā tas notiek Itālijā.Cik maksā pārrakstīšana un vai vēl kas vajadzīgs ja...

Atbild eksperts » Aldis Bite
Vispārējs viedoklis par Opel Vectra 1,7TD (1996.03.) 20/03/2012

Esmu iegādājies Opel Vectra 1,7TD (1996.03.)un gribu zināt kāds ir šī auto raksturojums kopumā, kādas varētu būt raksturīgākās problēmas...

Atbild eksperts » Aldis Bite
auto italija 08/03/2012

gribu pirkt auto italija un dzit uz latviju. cik sarežģīti tas ir un kas nepieciešams. kas ar tranzīta numuriem?...

Atbild eksperts » Aldis Bite
Uzdod savu jautājumu ekspertam »
Ja vēlies ziņot par kļūdu tekstā vai lietotāju komentāriem - iezīmē ar peli tekstu, par kuru vēlies ziņot redaktoram un spied Ctrl+Enter, lai nosūtītu ziņu. Paldies!
Aldis Bite/apgāds | 31/05/2013

Klajā nāk Viktora Kulberga grāmata „Neiespējamā misija” (56)

 

2013. gada maijā apgādā „Mansards” klajā nāk aizraujoša un unikāla grāmata – Viktora Kulberga dzīves un antīko automobiļu piedzīvojumu pasaules stāsts „Neiespējamā misija”, grāmata, kas no Viktora dzīves stāsta pārauga vesela laikmeta liecībā.

 

Grāmatas lappusēs Kulbergs raksta: „Mana zēna mīlestība pret automobiļiem nebija nekāda platoniskā. Ja braukt, tad braukt. Maksimāli un lielā ātrumā. Sekojot šim ātrumam, 1967. gadā nositās mans elks F1 čempions Džims Klarks.

Es kāri turpināju abonēt un lasīt visus iespējamos socvalstu auto žurnālus. Tur aizgāja liela daļa manu stipendiju un vecāku ietaupījumu. Bet pamazām man atklājās pasaules autosporta un autobūves jaunumi, kas bija noslēpumi PSRS. Es tajos sāku justies kā savējais, kā zivs ūdenī. 

Džima Klarka nāve man lika aizdomāties par spēli ar ātrumu. Viņš, talantīgs un neuzvarams, līdzīgi kā vēlāk Airtons Senna, paslīdēja, kā mēdz teikt, uz banāna mizas, nenoturēja līdzsvaru un nositās. Pēc Klarka nāves aizvien biežāk domāju, ka sapnis par 1. formulu jānomana ar citu sapni.”

 

Par Kulberga sapni un dzīves neiespējamo misiju kļuva unikāli antīkie spēkrati, to meklēšana , atjaunošana un kolekcionēšana. Bruņojies ar pacietību, pozitīvu apsēstību un detektīva talantu, no bijušās PSRS fabriku šķūņiem un lūžņu kaudzēm viņš izcēla īstenus dārgakmeņus – kā kara trofejas padomijā nonākušos pasaules autobūves šedevrus.

 

Kā Raunas šķūnī atradās 1912. gadā Rīgā ražotais Russo Balt? Kā ZIL rūpnīcā Maskavā sestdienas talkā lūžņos nepaspēja sagriezt unikālo, Ferdinanda Poršes dizainēto Auto Union V-16? Kā Rīgā nokļuva viena no astoņām Staļina bruņumašīnām un kādam nolūkam tā tika sagatavota janvāra barikāžu laikā? Kā krievu žurnālists pirms došanās uz Afganistānu izpārdeva savu mantu, tai skaitā 1939. gada Alfa Romeo? Kā cilvēku tūkstoši 1974. gadā Brīvības ielā uzgavilēja pirmajam seno spēkratu salidojumam? Kā tapa PSRS pirmais Antīko automobiļu klubs un Rīgas Motormuzejs? Kā par Kulbergu kāzu auto kļuva Rolls Royce, kuru Staļins bija dāvinājis Molotovam par veiksmīgi noslēgto paktu ar Ribentropu?

 

Grāmata „Neiespējamā misija” ir stāsts par antīko auto pasauli, tomēr pāri visam tas ir iedvesmojošs stāsts par sapņa piepildījumu, par misiju, kas no neiespējamas vēršas iespējamā. Dzīves un vēstures stāsts, kas vēlreiz apliecina – neiespējamais kļūst iespējams, ja godīgi un aizrautīgi seko savai lietai un dzīvei kā dāvanai. 

 

Grāmatu Viktors Kulbergs sarakstījis sadarbībā ar rakstnieci Noru Ikstenu.

 

Viktors Kulbergs (1948–2013), pēc izglītības autoinženieris, paralēli darbam aizrāvies ar retro tehniku un pats restaurējis senos spēkratus. Apvienojot seno spēkratu entuziastus, 1972. gadā nodibināja Latvijas Antīko automobiļu klubu, bija tā priekšsēdētājs līdz 1990. gadam.

Pēc viņa iniciatīvas un neatlaidīga darba tika uzcelts un 1989. gadā atklāts Rīgas Motormuzejs. Vēlāk dibinājis Auto Rīga, ieņēmis vadošus amatus daudzās organizācijās, aktīvi darbojies Rotari klubā. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un vairākām citu valstu goda zīmēm.

 

Grāmatas prezentācija notika pirmdien, 27. maijā, oficiālā Audi dīlera Møller Auto Rīga salonā S.Eizenšteina ielā 6a, kur līdz nedēļas beigām būs apskatāms arī viens no nozīmīgākajiem Viktora Kulberga iegūtajiem automobiļiem – 1938. gadā būvētais kalnu sacīkšu automobilis Auto Union V-16, ko savā īpašumā centās iegūt daudzi antīko auto kolekcionāri.

Leģendārais spēkrats Rīgā nonāca 1976. gadā, kad Latvijas Antīko automobiļu kluba priekšsēdētājs Viktors Kulbergs nejauši uzzināja, ka sestdienas talkas laikā Maskavas ZIL autobūves rūpnīcā paredzēts sagriezt metāllūžņos vienu šādu mašīnu. Pēc neatlaidīgas formalitāšu kārtošanas vairākās ministrijās sacīkšu automobili izdevās izglābt un pārvest uz Rīgu. Lai arī tas bija sliktā stāvoklī, vēlāk atklājās, ka tas ir vienīgais pasaulē saglabājies pilnā komplektā kalnu sacīkšu Auto Union modelis.

 

 

Plašāka informācija un grāmatas pasūtīšana pieejama TE>

 

Līdzīgi produkti // AUTO-MOTO » Papildaprīkojums
AUTO-MOTO » Papildaprīkojums
 
JAUNĀKIE VIDEO
Daudzšķautņainais Premium (3)
2010-05-07
Skaties video
 

Tagad ar Lancer degungalu (0)
2010-05-07
Skaties video
 

Četru riteņu spēks (7)
2010-03-27
Skaties video
 

Ženēvas autošovam - 80. jubileja (0)
2010-03-18
Skaties video
 

Audzējot pašvērtējumu (0)
2010-03-11
Skaties video
 

PARTNERI

JAUNUMI: AUTO-MOTO
ZIŅAS


Pieraksties jaunumiem | Reklāma NEXT.LV | Kontakti | Par mums | NEXT RSS | NEXT AUTO-MOTO RSS | Atradi kļūdu? 

Lietošanas noteikumi | Visas tiesības rezervētas © 2001—2018 SIA PIF International, Rīga, Brīvības gatve 214b, 4. stāvs.
Tālr: (371) 67383499. Fakss: (371) 67383099. E-mail: secretary@next.magazine.lv
Latvijas Rallija Portāls RALLYLV.COM | BESTRIGA.COM Tourist Guide | SK Media | FOTOKURSI | PC WEEK | WWW.CRN.COM.UA | FORBES Latvia

Orphus system